خواستگاری روی ویکی‌نقشه!

۱ اردیبهشت ۱۳۸۷

Persian WikiMapiaاین پروژه ویکی‌نقشه (WikiMapia) هم کم الکی برای خودش بانمک نیست ها! نمی‌دونم چقدر با این پروژه آشنا هستید یا نه. صحبت از یک نقشه گوگل است در ابعاد جهانی که شما می‌توانید مکان‌ها را روی نقشه علامت‌گذاری کنید و مثلاً بگویید که این ساختمان فلان است و این میدان بهمان.
اما جریان وقتی خوشمزه می‌شود که کاربران جالب‌ناک ایرانی روی این نقشه هر جور که عشقشان بکشد علامت‌گذاری کنند و مثلاً «محل خواستگاری» خودشان را مشخص کنند. باور نمی‌کنید؟ یک عنایتی به این لینک بفرمایید و روی مربع وسط که با یک علامت + مشخص شده مختصر کلیکی کنید و خودتان ببینید آن وسط چی نوشته‌اند. حالا نمی‌خواهم وارد جزئیات بشوم. خودتان در مربع جست‌وجو کلمات کلیدی وارد کنید تا ببینید مثلاً «خونه مامان جون پروین» و «پنجره اتاق خواب پونه اینا» روی ویکی‌نقشه دارد چه اطلاعات مفیدی را به «جویندگان طلا» منتقل می‌کند!
باور نمی‌کنید؟ اشکالی ندارد جانم. یک راه ساده پیش پایتان می‌گذارم. با کلمه کلیدی «جون» شروع کنید به جست‌وجو.

Be Sociable, Share!


دیدگاه‌های شما

 
 1. به نظرم این چیزی که می‌گی به روحیه و فرهنگ جامعه‌ی ما برمی‌گرده که البته، جالب هم هست، به‌ویژه برای غربی‌های خشک و «در چارچوب قرار گرفته». پیروز باشی آقا نیما.

 2. رضوانه گفت:

  سلام
  جالب بود
  جدا ملت چه حالی دارن :دی

 3. وحید گفت:

  این محوطه روبروی تالارها که محل خواستگاری است وقتی که کلاس‌های این سال اولی‌ها تعطیل می‌شد غلغله می‌شد!

 4. شکوفه گفت:

  حالا این حداقل وقیح یا ضداخلاق نیست. تو گوگل ارث یه بانمکی خونه دوست دختر قبلی​ش رو تگ زده ج..ه​خونه. مسخره‌س واقعاً! چقدر آدم می​تونه بچه باشه.

  • No bookmarks avaliable.