عجیب‌ترین و پیچیده‌ترین میدان دنیا

۲ اردیبهشت ۱۳۸۷

Swindon's Magic Roundaboutدر میان تمام جاده‌های دنیا، تعدادی خیابان متفاوت وجود دارد که حتی می‌توانند توریست‌های زیادی را به سوی خود جلب کنند. حتی اگر طولانی‌ترین، باریک‌ترین، پهن‌ترین، شیب‌دارترین و پیچ‌دارترین آنها را در نظر نگیریم، می‌رسیم به پیچیده‌ترین بخش از یک خیابان که در اسویندون انگلستان قرار دارد. راست به چپ بودن رفت و آمد در انگلستان به اندازه کافی پیچیده هست. حالا اگر به این تصویر نگاه کنید متوجه می‌شوید که با ترکیبی از پنج میدانچه دور یک میدان بزرگ مواجه هستید که به Swindon’s Magic Roundabout معروف است و به خاطر عجیب بودنش مسیرهای گوناگونی برای گذر از آن پیشنهاد می‌شود. خط‌چین قرمز مسیر توریستی برای یک دور خود گشتن حسابی در میدان و خط‌چین زرد یک راه کوتاه برای ورود و خروج ماشین‌ها را نشان می‌دهد.
یک همچین چیز جالبی نمونه‌هایی دیگر هم دارد. در هرت‌فوردشایر، کالچستر و باکینگ همپشایر هم می‌توانید آنها را ببینید.

Be Sociable, Share!


دیدگاه‌های شما

 
 1. غریبه گفت:

  یادم می‏آید از درب مؤسسه گردون که بیرون آمدم گفتم این پسر یک سیگار برگ کم دارد تا چه‏گوارا.
  به نظر زندگی تاثیر خودش را روی پسر موبلند فلسفه‏گرا هم گذاشته است…
  نیما: دوره جالبی بود دوره گردون. یادش به‌خیر و سپاس.

 2. سلام آقای اکبرپور… می‌گم تو رو خدا اینقدر مطالبی که تو چلچراغ نوشتید اینجا تکرار نکنید… نوشتن مطالب تکراری چه فایده‌ای داره؟
  راستی شما از یاهو ۳۶۰ استفاده می‌کنید؟
  نیما: دوست عزیز. چند نکته که تو بهش دقت نکردی رو اینجا می‌گم. یکیش اینه که این‌جا محل آرشیو کردن تمام فعالیت‌های من در مطبوعات و رسانه‌های دیگه هم هست. خیلی از مخاطبان وبلاگم چلچراغ نمی‌خونن یا اساساً ایران نیستن. دیگه این‌که نسخه‌های وبلاگی مطالبم به دلیل لینک‌ها و جزئیات دیگه‌ای که بهشون اضافه می‌شه با نسخه چاپی فرق دارن. نکته بعدی این‌که من مطالب زیادی رو توی وبلاگم می‌نویسم که جایی منتشر نشدن.

 3. سوال مسخره‌ای کردم خوب معلومه ۳۶۰ دارید دیگه… دیدمش… می‌گم من چلچراغو خیلی دوست دارما… کلا با تیمتون خیلی حال می‌کنم… همتونم دوست دارم… الان حدود یه ساله که هر هفته مجلتونو می‌خورم، یعنی ببخشید می‌خونم.
  نیما: مخلصیم.

 4. یاسر گفت:

  پس یه سری به میدان قدس (طوقچی) اصفهان بزنید تا ببینید کدوم عجیب‌تره؟

 5. احمد گفت:

  همدون هم یه میدون داره که شیش تا خیابون ازش منشعب می‌شه. من پونصد بار توی اون میدون گم شدم!

 6. عارف گفت:

  سلام.
  مطلب جالبی بود….

 7. سینا گفت:

  آن قدرها هم که می‌گفتید عجیب نبودها

  • No bookmarks avaliable.