ابزارکی برای کنترل ذهن و حرکت اشیاء

۲۰ مهر ۱۳۸۸

خب من امروز تونستم تو دفترمون یه دستگاه یا بهتره بگم یه اسباب‌بازی جدید رو آزمایش کنم که به نوعی هیجان‌انگیز بود. این دستگاه دو بخش داره. بخش اول یک لوله شیشه‌ای هست که توش یه توپ سبک به اندازه توپ پینگ‌پونگه و بخش دوم یه هِدست که سه تا حسگر داره و امواج مغزی رو می‌گیره. این امواج توسط دستگاه تقویت می‌شن و بعد باید روی توپ تمرکز کنیم.
در هر مرحله با تمرکز بیشتر می‌شه توپ رو از کف لوله شیشه‌ای بلند کرد. این دستگاه بیشتر شبیه یه اسباب‌بازیه اما من فکر می‌کنم آینده روشنی داره. چه برای کمک به معلولان تا بعضی از اشیا رو کنترل کنن و چه برای بازی‌های کامپیوتری و به نوعی ساده کردن دسته‌های بازی و هزار و یک مورد دیگه که توی ذهن نمی‌گنجه. تا چند هفته دیگه این دستگاه رو توی برنامه کلیک بیشتر بررسی می‌کنم.
برای درک بهتر به سایت تولیدکننده کنترلگر فکری جنگ ستارگان یا Star Wars mind-controlled برین. برای این که بیشتر این جریان دستتون بیاد، ویدئوی زیر رو ببینین:


روش کار: دستگاه‌های EEG، می‌تونن امواج مغزی آلفا، بتا، دلتا، گاما و تتا رو بخونن. بخش هدست دستگاه استار وارز در واقع با سه تا حسگر، اشعه بتای مغز رو می‌خونه و به بخش دیگه دستگاه منتقل می‌کنه. بخش دوم هم بر اساس تمرکز و موج بتایی که از مغز صادر می‌شه، پنکه کوچیکی رو با قدرت‌های مختلف به کار می‌ندازه که باعث می‌شه توپ تا ارتفاع‌های مورد نظر شما بالا بره.
قیمتی که برای این دستگاه توی فروشگاه آمازون پیدا کردم، در حال حاضر ۸۵ دلاره و می‌تونین بخرینش.

 

در همین زمینه:

Be Sociable, Share!


دیدگاه‌های شما

 
 1. پیام گفت:

  پس حالا دیگه واقعا می‌شه یه Jedi شد 🙂

 2. جالب بود. منتظر کلیک هستم 🙂

 3. پویان گفت:

  تیتر کیهان. نفوذ عوامل امپراتوری در بنگاه‌های خبری غرب. بی‌بی‌سی را دارک وایدر اداره می‌کند.

 4. پویان گفت:

  البته من فکر می‌کنم یک مقدار با چیزی که نشون می‌ده فرق داشته باشه. ممکنه حرکت چشم رو تعقیب می‌کنه یا کلاً یک چیزی مثه یک نوار مغز ساده که فقط تمرکز کردنت رو تشخیص می‌ده و بعد توپ رو بلند می‌کنه. ولی بلند کردن توپ رو با امواج مغزی انجام نمی‌ده.
  نیما: دقیقاً از روش نوار مغزی استفاده می‌کنه. امواج بتا رو می‌گیره و به بخشی انتقال می‌ده که توش یک پنکه تعبیه شده.

  • No bookmarks avaliable.