سلام عمو فیلترچی جوان

۳۱ تیر ۱۳۸۹

عصیان رو از قرار معلوم فیلتر کردن. خب وقتی وبلاگ‌های حامی احمدی‌نژاد فیلتر می‌شه، جای تعجبی نیست که وبلاگ من هم فیلتر بشه. هر چند من سال‌هاست در حوزه سیاست چیزی ننوشتم. اما وبلاگ‌های دیگه‌ای رو می‌شناسم که صرفاً به خاطر اسم نویسنده‌شون فیلتر شدن یا شغلی که دارن. بنابراین هیچ جای تعجبی نیست که اینجا رو هم فیلتر کنن. به لطف فیلترینگ فله‌ای دیگه هر کسی هم که راه‌های عبور از این سد رو بلد نبود، دیگه بلده. هر کسی که بخواد هر سایتی رو ببینه، دیگه می‌بینه. حالا کند یا تند خلاصه یک راهی براش پیدا می‌کنه. حقیقتاً برام مهم نیست که فیلتر شده باشم یا نه. من همچنان به روال گذشته خواهم نوشت. از زندگی روزمره و از هر چی که می‌بینم یا فکر می‌کنم باید نوشت. پیگیری هم فایده‌ای نداره. این روزها مگه کسی هم هست که به تصمیمی که دشمنان آزادی بیان بگیرن، اعتراضی کنه؟ اونها که دارن کار خودشون رو می‌کنن، ما هم کار خودمون رو می‌کنیم. دیگه کسی نمی‌تونه بگه که حکومت ایران دشمن اینترنت نیست یا این موضوع که ایران یکی از سیاه‌چاله‌های اینترنته، غلطه. ما می‌دونیم که اوضاع اونجا چطوره، شما هم بهتر از ما می‌دونین. پس به کار خودتون ادامه بدین ما هم کار خودمون رو می‌کنیم.
دوستانی که همچنان علاقمند به خوندن عصیان هستن، در صورتی که نمی‌خوان از فیلترشکن استفاده کنن، می‌تونن نوشته‌های اینجا رو از خبرمایه یا فید اینجا در گوگل ریدر یا هر خبرمایه‌خوان دیگه دنبال کنن. به اشتراک‌گذاری مطالب اینجا واجب عینی، کفایی یا هر نوع دیگه‌ای از وجوب هست که حال می‌کنید.

Be Sociable, Share!


دیدگاه‌های شما

 
 1. نریمان گفت:

  نیما جان، ما همچنان یکی از خوانندگان اصلی و پایبند و دوست‌داشتنی شما می‌مونیم. بدون که همیشه مطالب شما برای ما ارزشمند می‌باشد.

 2. خواهی دید که چقدر خواننده‌هات کم می‌شه دهن سرویس!
  واقعیتی تلخه!
  نیما: عمو فیلترچی مهربون. نمی‌دونستم که شما در آلمان و در Technische Universitaet Dresden تشریف دارین. حالتون خوبه؟ البته شاید هم از فیلترشکن Jondo استفاده می‌کنید.

 3. آرش زاد گفت:

  کجای این بده؟
  اتفاقا به نظر من یه جور تبلیغ هم هست! البته اینا دارن بیش از حد تبلیغات انجام می‌دن…

 4. آرمان گفت:

  خلاصه یه روزی نوبت ما هم می‌شه!

 5. عباس گفت:

  سرتو بگیر بالا رفیق

 6. محمدی گفت:

  من همین چند روز پیش داشتم با خودم فکر می‌کردم که چرا وبلاگ نیما رو فیلتر نکردن، نکنه که دست تو یه کاسه و از این حرفا باشه که این هم متاسفانه فیلتر شد.
  مبارکت باشه

 7. بهامین گفت:

  غمت نباشه نیما جان
  ما با پروکسی می‌آییم و می‌بینیمت.

 8. شیدا گفت:

  خوش آمدی به کلوب فیلتری‌ها

 9. مهیار گفت:

  دوست عزیز اینجا که فیلتر نیستی
  تهران

 10. شهاب گفت:

  فیلتر شدن افتخار می‌خواد که اونم نصیب هر کسی نمی‌شه ، مبارکت باشه پهلوون، خدا را شکر کلی راه هست واسه سر زدن بهت.

 11. مهدی گفت:

  خیلی …کشن عوضی‌های سانسورچی!!!!!
  هر چی سایته دارن فیل می‌کنن! فقط سایت آقا رو باز گذاشتن…
  جهنم خاموش! که می‌گن اینجاست…
  زندانی به وسعت ایران!

 12. تولد دوباره که می‌گن همینه دیگه
  فیدبرنر هم فیل شده با گوگل‌ریدر می‌شه از فیدبرنر فید خوند؟

 13. میلاد گفت:

  بابا بی‌خیال ما دیگه عادت کردیم
  در ضمن می‌تونی یه دونه ۱ به آدرست اضافه کنی 😀

 14. حمیدرضا گفت:

  جنگ جنگ تا باز شدن فیلتر. متعجبم که تو ترکیه یک فیتلر گذاشتن صدای ملت در اومد. ایرانی که اینا ساختن هیچ کس تو شبکه اجتماعی نیست. اگر هنوز انقلاب نشده بود الان تو ایران بچه ۲ ساله تو فیس‌بوک حساب داشت، ولی وضع فعلی ایران عین طویله است

  • No bookmarks avaliable.