پوشاک به سَبک خیابانی

۳۱ فروردین ۱۳۹۰

ایده چندان پیچیده‌ای نیست. اما همه ایده‌های موفق ساده هم هستند. نویسندگان وبلاگ HEL Looks که از سال ۲۰۰۵ کارشون رو شروع کردن، این فتوبلاگ رو پر کردن از عکس‌هایی که می‌گیرن. اما تفاوتش اینجاست که سوژه‌های اونها افرادی هستند که به نظرشون شیک‌پوش میان و توی خیابون پیداشون می‌کنن.

این طور وبلاگ‌ها معروف هستن به وبلاگ‌های سَبک خیابان یا به عبارتی Street Style Blogs. در واقع این وبلاگ‌ها توجهی به مدهایی که توسط استودیوهای فشن، طراحی و عرضه می‌شن ندارن. بیشتر به دنبال شیوه‌های لباس پوشیدنی هستند که توسط مردم و به ابتکار خودشون ارائه می‌شه. مفهومی که به اسلوب خیابان یا Street Fashion معروفه.

در این وبلاگ، هر پست تشکیل شده از یک عکس، نام فردی که توی عکسه و توضیحی که خودش درباره شیوه انتخاب لباسش داره. به نظرم بهترین راه برای مشاهده عکس‌ها، استفاده از صفحه بایگانی وبلاگه. این از اون ایده‌هایی هست که به نظرم نمونه ایرانیش هم می‌تونه جالب باشه. کسی نیست که شروع کنه؟

عکس بالا هم یکی از عکس‌های هفته اخیر هست که از سارا ۲۳ ساله گرفته شده. خودش توضیح می‌ده:

به خاطر دینم همیشه یه روسری سرم می‌کنم و لباس‌هایی با آستین بلند و دامن بلند می‌پوشم. تاریخ، افسانه‌ها و کشورم ایران الهام‌پخش سبک لباس پوشیدنمه. من دوست دارم سبک‌های شرقی و غربی رو با هم دربیامیزم.

این هم یک وبلاگ دیگه در این زمینه: The Sartorialist

Be Sociable, Share!


Hel Looks is a street style blog from Helsinki. We document individual, unique looks and styles. The blog was started in July 2005 and it's created by Liisa Jokinen and Sampo Karjalainen.
About this photo:
Sara, 23: “I always wear a scarf, long sleeves and a long skirt because of my religion.
History, fairytales and my other home country Iran inspire my style. I like to mix eastern and western influences.”

دیدگاه‌های شما

 
 1. هنردوست گفت:

  یک وبلاگیم هست به اسم street photography in paris اونم همین برنامه‌ست. کلا حرکت جالبیه. اما توی ایران خیلی از فرهنگش دوریم.

 2. شایان گفت:

  حالا من هی نمی‌خوام به صورت خیلی بی‌فرهنگی بحثو بکشونم به پست بعد نمی‌ذاری!!!
  آخه سوالام رو که توی فرم تماس پرسیدم (برای همون تحقیقه) اتفاقی مثل موضوع برنامه‌ی بعد در اومد! واسه همین گفتم شاید برای جواب دادن، با خودت فکر کردی شاید سوال بقیه هم باشه، برنامه براش ساختی.
  ساده‌تر از این دیگه نمی‌تونم بگم.
  البته شرمنده که اینجا هم کامنت بی‌ربط دادم. الان دارم احساس عذاب وجدان می‌کنم!!

 3. عسکری گفت:

  هنوز خیلی مونده که به همچین روزی برسیم. راستی می‌شه برای من دعوتنامه بالاترین بفرستید؟

  • No bookmarks avaliable.