فیلم کوتاه: در آن سوی

۱۲ آذر ۱۳۹۰

این‌ور آب برای خیلی از شما اون‌ور آبه. تا وقتی هم که این‌ور آب نباشی و خیلی از چیزها رو خودت لمس نکنی، جریان کامل دستت نمیاد. نه می‌خوام بگم که بده نه می‌خوام بگم که خوبه. باید خودت تجربه کنی. تنها اتفاقی که الان افتاده اینه که هم ایرانی‌ها توی سال‌های اخیر زیاد مهاجرت کردند، هم این که به واسطه رسانه‌ها و اینترنت، خیلی بیشتر با هم مرتبط شدند. هر چی هم که تولید کنند، می‌ذارنش روی اینترنت.

این بار فیلم کوتاه «در آن سوی» از اشکان ناصری میهمان بخش آپارات وبلاگ عصیانه. روایت یک ایرانی مهاجر از زندگی روزمره خود. راوی اول داره برای مادرش ایمیل می‌نویسه. با لحن طنز اما دلش غوغاست. غمگینه. چرا؟ چون آن روز که چمدان را برداشت، نمی‌دانست در آن سوی همه چیز آبی نیست. و راوی دوم… اگه ایران نیستید نبینید. حالتون رو خراب می‌کنه. حال من رو خراب کرد. خراب… با موسیقی فیلم ایستگاه متروک. اونها که شنیدند، می‌دونند چی می‌گم.

ممنون از آرش بابت همخوان کردن این ویدئو در فرندفید.

پ.ن: حالا که فیلم رو دیدید، بد نیست این یادداشت تارا سپهری‌فر، بازیگر نقش دختر این فیلم رو بخونید

Be Sociable, Share!


"The other side" (Dar An Sooy) is a short film made by Ashkan Naser about new immigrants and immigration after reformist period in Iran.

دیدگاه‌های شما

 
 1. احسان گفت:

  نیما جان تارا سپهری‌فر یادداشتش رو ورداشته. ممکنه نخواسته رسانه‌ای بشه.

 2. arash گفت:

  سلام
  مدتیه وبلاگتون را دنبال می‌کنم، مطالب جالب و به‌روزی می‌گذارین. فقط یک مشکل هست: تو ایران بخاطر فیلترینگ شدید و سرعت‌های پایین، زیاد امکان تماشای آنلاین ویدئو را نداریم؛ اگر ویدئوها را برای دانلود بگذارین (مثلا تو آپارت) خیلی بهتره. این طوری من و امثال من هم تو کف نمی‌مونیم! مثلا این ویدئوی در آن سوی را هر کار کردم نتونستم ببینم و یا دانلود کنم. میرور هم پیدا نشد…
  ممنون 🙂

 3. سامان گفت:

  درود نیما جان
  ببخشید دارم این نظر را اینجا می‌ذارم. می‌دونم جاش اینجا نیست. ولی چند بار بهت پیام دادم، دیدم جوابم رو ندادی. گفتم این یکی پیامم رو تو قسمت نظرات بذارم.
  تقریبا ۲ سال پیش شاید هم یکمی کمتر یا بیشتر، تو وبلاگت یه سایتی لینکش رو گذاشتی بودی که درباره آشپزی گیلانی بود. می‌شه آدرسش رو به من بگی؟

 4. امين گفت:

  با سلام

  لینک “یادداشت تارا سپهری‌فر” کار نمی‌کند

 5. خیلی زیبا و غمناک بود.
  ولی یادداشت نیست.

  • No bookmarks avaliable.