داور رقابت‌های یوتیوب باشید

۳ اردیبهشت ۱۳۹۱

یک بار در همین وبلاگ به طور مفصل درباره این نوشتم که شرکت‌هایی مانند گوگل برای رتبه‌بندی بهتر و مدیریت لینک‌ها و سایت‌ها حاضرند هزینه‌های زیادی کنند. هر چه نتایج جست‌وجو بهتر و مرتبط‌تر باشد، کاربران بیشتری خواهند داشت و در نهایت می‌توانند درآمد بیشتری را از آگهی‌های خود کسب کنند.

یکی از روش‌هایی که در حال حاضر گوگل به آن روی آورده است، بهره بردن از شبکه اجتماعی خود گوگل پلاس است. با هر مثبتی که یه یک نوشته می‌دهید در واقع دارید به دوستان و در نهایت به گوگل می‌گویید که آن لینک برایتان مهم است و در نهایت هر چه این مثبت‌ها بیشتر باشد، رتیه بالاتری یه آن لینک تعلق خواهد گرفت. شما در کنار توصیه یک لیک به شبکه خود، به گوگل کمک می‌کنید تا صفحات وب را بهتر دسته‌بندی کند.

یکی دیگر از روش‌های قدیمی گوگل ایجاد بازی‌های سرگرم‌کننده با محتویات وب است. اما یک بازی چطور می‌تواند به گوگل کمک کند تا محتوای وب را بهتر رتبه‌بندی کند؟ شاید بهتر باشد نگاهی به پیشینه این گونه بازی‌ها بیاندازیم.

چهار پنج سال پیش بازی برچسب‌زنی گوگل راه‌اندازی شد تا کاربران با انجام یک بازی به نتیجه جست‌وجوی گوگل کمک کنند. به این صورت که هر بار گه یک تصویر نشان داده می‌شد، کاربران به سرعت برای آن برچسب می‌زدند و در نهایت کاربرانی که در زمان مشخص برچسب‌های مشترک بیشتری را برای یک تصویر در نظر می‌گرفتند، امتیاز بیشتری را کسب می‌کردند. گوگل هم با این بازی برای تصاویر خود برچسب‌ها یا بهتر است بگویم کلیدواژه‌های بهتری را به دست می‌آورد. اما این بازی دیگر از روی گوگل برداشته شده و حالا گوگل پلاس از راهی دیگر این مهم را به انجام می‌رساند.

رقابت‌های یوتیوبی

چند وقت است که یوتیوب هم از چنین ایده‌ای استفاده کرده است. در بخش Slam یا رقابت یوتیوب می‌توانید رقابت‌هایی در چهار دسته پیدا کنید:

+ رقابت ویدئوهای عجیب
+ رقابت کمدی
+ رقابت موسیقی
+ رقابت ویدئوهای جذاب

برای مثال در بخش رقابت موسیقی شما می‌توانید مستعدترین خوانندگان آماتور را پیدا کنید یا در بخش‌های دیگر زیباترین کلیپ‌ها و برترین ویدئوهای موجود در یوتیوب را بیابید. برای این کار باید چندین ویدئو ببینید و سپس به ویدئوی دلخواه خود رأی دهید. ویدئوها بر اساس رأی شما رتبه‌بندی می‌شوند و بهترین آنها به صورت ویدئوهای ویژه (برای مثال موسیقی) نمایش داده خواهند شد. برترین رأی‌دهندگان هم بر حسب امتیازی که به دست می‌آوردند هر هفته در همین صفحات ویژه معرفی می‌شوند.

این کار شما را شبیه یکی از داوران رقابت‌های موسیقی و رقص مانند ایکس فاکتور یا امریکن آیدل می‌کند یا این تفاوت که شما مسابقه‌ای به وسعت یوتیوب را داوری می‌کنید. در عین حال می‌توانید رقابت خودتان را راه‌اندازی کنید یا فقط عضو کانال رقابت‌ها شوید تا برترین‌های هفته را ببینید.

Be Sociable, Share!


This is the place for discovering talented amateur singers, the most adorable clips and the craziest videos on YouTube. Watch pairs of videos and vote for your favourite. Videos are scored based on your votes and the best videos are featured on the Slam leaderboard.
YouTube Slam is a video discovery experiment we cooked up with folks from Google Research. Each week a new crop of videos battles head-to-head in Comedy, Cute, Music, Bizarre and Dance Slams, where your votes determine who wins the Slam and gets featured on the leaderboard.
Earn points for predicting the crowd favorites, and see how you stack up against other players at the end of each week. Get your daily dose of the most talented, hilarious, adorable or weird videos on YouTube, and you could help uncover the next big thing.
You can also subscribe to our Slam channels to see each week’s video leaderboards: Comedy, Cute, Music, Bizarre or Dance. Pick a Slam and start playing!

دیدگاه‌های شما

 

بخش دیدگاه‌ها بسته شده.

    • No bookmarks avaliable.