معرفی چند سایت و اپلیکیشن نوروزی

۲۷ اسفند ۱۳۹۱

norooz02_lچند روز دیگر سال خورشیدی تازه می‌شه و نوروز می‌رسه. برای همین در این پست نوروزی به سراغ چند چیز مرتبط می‌رم که فضای اینجا هم کمی نوروزی بشه.

قبل از هر چیز وب‌سایت ۷سین رو معرفی می‌کنم که به درد کسانی می‌خوره که دوست دارن بدونن ساعت تحویل سال در نقاط مختلف دنیا کِیه! علاوه بر این که شمارش معکوس رو با دقت میکروثانیه در بالای سایت گذاشتند، سیاهه‌ای از شهرهای دنیا رو همراه با ساعت تحوبل سال و آلبوم عکسی از تصاویر هفت‌سین می‌تونید اونجا پیدا کنید.
سایت دیگه‌ای که اخیراً درباره سفره هفت‌سین و نوروز طراحی شده، اسمش نوروزه البته با املای انگلیسی متفاوت. در این سایت کاربران می‌تونن سفره هفت‌سین خودشون رو چیده و پیام دلخواهشون رو بهش اضافه و با دوستان و آشنایان همخوان کنند. البته سایت کار پیچیده‌ای انجام نمی‌ده اما خب در وانفسای فعلی، تولید سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مناسبتی جای تقدیر داره.

یکی از سایت‌های دیگری که می‌شه به این مجموعه اضافه کرد، نوروز رنگی‌رنگی است که امکانات بیشتر و گرافیک جالب‌تری هم داره. از خرید نوروزی گرفته تا کارت تبریک و هقت‌سین و آشپزی نوروزی.

اما آموزش این آیین باستانی ایرانی به کودکان هم یکی از دغدغه‌های پدرها و مادرهاست. اپلیکیشنی برای این منظور طراحی شده که به شیوه تعاملی نوروز و مراسم مرتبط رو برای بچه‌ها توضیح می‌ده و خوشبختانه دوزبانه‌ست. با این حساب با انتخاب زبان انگلیسی می‌شه حتی به دوستان خارجی‌تون هم جریان رو توضیح بدید و به اصطلاح شیرفهمشون کنید.

در اپلیکیشن نوروز نه تنها در مراسم نوروز و اعتدال بهاری معرفی می‌شه، بسیاری از رویدادهای دیگر و سنت‌های مربوط به سال نو مثل چهارشنبه‌سوری رو هم می‌شه اونجا دید. مهم‌تر از هر چیز توضیحات مربوط به اعتدال بهاری و گردش زمین و مسائلی از این قبیله که اپ رو برای کودکان جذاب می‌کنه. چه بسا خیلی از بزرگ‌ترها هم این اطلاعات رو نداشته باشند.

این اپلیکیشن هم برای سیستم‌عامل آی‌اواس و گوشی‌ها و تبلت‌های اپل و هم برای گوشی‌ها و تبلت‌های مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید طراحی شده. این ویدئو محیط کار این اپلیکیشن رو بیشتر توضیح می‌ده.

Be Sociable, Share!


Norooz is a colorful children’s app that uses interactive features to explain the official start of the Persian New Year and the many traditions surrounding this festive holiday, which has been celebrated by Iranian people for more than 3,000 years.
In this post I introduce two websites and an application that related to Nowruz and related events
"7Seen" is a simple website which you can design your own Haft Sin and share it with your friends.
"Nowrouz" is another website in English where you can find New Year in your local time.
In the "Norooz" app we introduce not only Norooz and the spring equinox, but many other events and traditions related to the Persian New Year. For example:
- Children will learn about Chaharshanbeh Soori, also known as the festival of fire, which is held several nights prior to the equinox
- They will gain an understanding of a Haft Sin traditional table setting.
- They will find out what happens on the 13th day of Norooz which is called "Sizdah bedar"
To strengthen learning, we’ve included several interactive features, including a make-it-yourself Haft Sin table and a hands-on explanation of the spring equinox that helps children understand the earth’s revolving relationship with the sun.

دیدگاه‌های شما

 
  1. سلمان گفت:

    لینک‌های بین متن وبلاگت خیلی متمایز از خود متن نیست، البته به نظر من. مطلب خوب بود.

  2. Armin گفت:

    نیما جان لینک play این app که تو سایتشون گذاشته کار نمی‌کنه و لینک درستش این هست

    فقط افسوس که این برنامه رایگان نیست 🙁

    • No bookmarks avaliable.