شادی‌های پس از انتخابات ۹۲ روی نقشه گوگل

۱۶ تیر ۱۳۹۲

after_electionچند سال پیش، وقتی که یکی از راه‌پیمایی‌های معروف پس از انتخابات ۸۸ انجام شد، فرد خوش‌ذوقی همه ویدئوهای منتشرشده روی یوتیوب را روی نقشه گوگل در مکان‌های ضبط آنها نشان‌گذاری کرد.

آن روز نوشته‌ای را به همین مناسبت در عصیان منتشر کردم و شرح دادم که چرا چنین کارهایی می‌تواند مفید باشد.

بعد از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۲ هم ویدئوهای زیادی روی یوتیوب منتشر شد که فضایی متفاوت داشت و آکنده بود از شادی و جشن. من هم سعی کردم  ویدئوهای شادی پس از انتخابات ۹۲ را روی نقشه گوگل جاگذاری کنم.

یوتیوب امکانی برای مشخص کردن مکان ویدئو دارد اما متأسفانه کمتر کسی به آن توجه می‌کند.  محل تعدادی از این ویدئوها مشخص نبود و به سختی می‌شد شهر مورد نظر را یافت و البته برای تشخیص مکان برخی از آنها متوسل به تابلوهای شهر شدم که در ویدئو دیده می‌شدند.

 


نقشه جشن‌های پس از انتخاب آقای روحانی را در اندازه بزرگ‌تر ببینید

 

اما برای شما که می‌خواهید چنین ایده‌ای را پیاده کنید کافی است در نقشه گوگل با شناسه کاربری و گذرواژه گوگل خود وارد شوید. سپس روی دکمه My Places کلیک کنید. حالا روی دکمه Create Map کلیک کنید.

Screen Shot 2013-07-07 at 23.19.09حالا روی نقشه چنین تصویری خواهید دید که باید بالون آبی را انتخاب کرده و روی مکان دقیقی که ویدئو مربوط به آنجاست کلیک کنید. به محض کلیک کردن  پنجره‌ای باز خواهد شد.

 

برای پنجره مورد نظر یک عنوان انتخاب کنید. از بخش Embed مرتبط با ویدئو کد را کپی کرده و در پنجره Description وارد کنید. این پنجره باید در حالت HTML باشد. می‌توانید رنگ بالون را تغییر دهید یا علامت دیگری را از میان علائم موجود انتخاب کنید. همان‌گونه که می‌بینید من علامت لنگر آبی را انتخاب کرده‌ام. تمام شد! به همین سادگی!

Screen Shot 2013-07-07 at 23.25.12

Be Sociable, Share!


Jubilant Iranians took to the streets of Tehran to celebrate late into the night Saturday after reformist Hassan Rohani was elected president, sweeping to victory with over 50 per cent of the vote.
There are many videos on youtube which I put them on the Google Maps.

دیدگاه‌های شما

 

بخش دیدگاه‌ها بسته شده.

    • No bookmarks avaliable.