میدون، نمایش خودکار اخبار داغ

۲۳ تیر ۱۳۹۳

10415637_494147467397790_6047582532688119805_nقدیمی‌ترها سایت صبحانه را خاطرشان هست. یکی از وب‌سایت‌هایی که کاربران لینک‌های خود را در آن به اشتراک می‌گذاشتند تا دیگران از آن استفاده کنند. در آن زمان اخبار مهم وبلاگی را می‌توانستیم در آن به راحتی پیدا کنیم.

صبحانه با ورود وب‌سایت‌هایی مثل بالاترین نابود شد. پس از آن بود که موج وب‌سایت‌های مشابه بالاترین وب فارسی را فرا گرفت. برخی از این وب‌سایت‌ها دوام آوردند و تعدادی دیگر زیر فشار رقابت فنا شدند.

با محبوب شدن گوگل ریدر (گودر) وضعیت هم‌خوان کردن لینک‌ها شکلی دیگر گرفت. این ویژگی باعث شد تا سایت مفیدی چون لایک‌خور ایجاد شود و با خدمات متفاوتی که به طور خودکار و از میان لینک‌های هم‌خوان‌شده در گودر شکل می‌گرفت، مرجعی باشد برای یافتن داغ‌ترین‌های اخبار. سرنوشت لایک‌خور هم به خاطر گره خوردن به گودر غم‌انگیز بود. با خاموشی گوگل‌ریدر به دست گوگل، لایک‌خور هم جان داد.

شبکه‌های اجتماعی چون توییتر، فیس‌بوک و گوگل‌پلاس اما در سال‌های اخیر روی دور هستند. از آنجایی که هشتگ‌های فارسی در آمار داغ‌ترین‌های سایتی چون توییتر در حال حاضر جایی ندارند، سایتی چون میدون می‌تواند بسیار مفید باشد.

میدون هر ساعت داغ‌ترین لینک‌های فارسی به اشتراک گذاشته شده در فیس‌بوک و توییتر را به صورت خودکار پیدا و رده‌بندی می‌کند هر چند گوگل پلاس در حال حاضر در این سایت پشتیبانی نمی‌شود. بر خلاف بالاترین، کاربران نقشی در داغ کردن لینک‌ها ندارند و منابع خبری این سایت هم منابع مشخص و محدودی هستند.

اطلاعات بیشتر را می‌توانید در این صفحه بخوانید. گزارش ماهانه میدون هم که به صورت اینفوگرافیک منتشر می‌شود، می‌تواند برای علاقمندان به شبکه‌های اجتماعی جالب و دیدنی باشد. این یک نمونه را ببینید.

10551025_513209862158217_2297540516863493139_n

Be Sociable, Share!


Meidoon has been exclusively created and run by the Munk School of Global Affairs at the University of Toronto and ASL19. This includes all programming, development, design, and community engagement. This site aims solely to promote open sharing of Farsi language URLs on popular social media platforms. All links, regardless of content or affiliation, are automatically scraped by our automated system and ranked accordingly.
The Meidoon team believes first and foremost that the integrity of its process and freedom of information must be held to the highest value (without undue influence inhibiting what read or share).

دیدگاه‌های شما

 
 1. ابالفضل گفت:

  کار نمیکنه سایتش
  این عکسو فقط نشون میده
  http://meidoon.com/logo.png
  صفحات دیگشم این ارورو میده
  Whoops, looks like something went wrong.
  Backend Status: Bad Gateway
  Event code: #2005024032060985237

 2. طه گفت:

  جالبه که این سایت در ایران فیلتر نیست، و جالب‌تر این که با فیلترشکن تور باز نمی‌شه (خطای ۵۰۲). می‌شه مطمئن بود که با اشتراک‌گذاری خبرهای سایت‌های غیروطنی مثل بی‌بی‌سی و اتکا به آمار شبکه‌های اجتماعی، به‌زودی فیلتر می‌شه و امیدوارم سرورهاش داخل ایران نباشن.

 3. راهنما تور گفت:

  سایت جالبیه ممنون بابت معرفی

  • No bookmarks avaliable.