آچار فرانسه

برف پارو می‌کنیم. آب حوض می‌کشیم. پیرزن خفه می‌کنیم. آپاندیس عمل می‌کنیم.
می‌خواین بدونین جریان چیه؟
خب حق دارین که بدونین. آگاهی حق شماست.
ما هی می‌بینیم این روزها کار و کاسبی کساده. اولش فکر کردیم که اشکال از برخورد ماست با مشتری. بعدش رفتیم تو نخ خوش‌اخلاقی دیدیم توفیر نکرد. یوخده دیگه فکر کردیم گفتیم شاید از این فصل امتحانات و کنکوره امتحانات کنکور هم تموم شد دیدیم باز همون آشه و همون کاسه. به مغز عصیانزده مبارک کمی فشار وارد کردیم به ذهنمون متبادر شد که لابد به خاطر این گلدوناست که همسایه بغلی گذاشته جلوی در اینجا. بهش گفتیم گلدونا رو برداره تا ملت کافی‌نت ما رو ببینن باز دیدیم که خبری نشد. لامپ اضافه کردیم. تبلیغ پخش کردیم. شایعه انداختیم که اینجا سرعتش خداست باز تراز مالی تکون نخورد که نخورد. دیگه کم‌کمک داشتم به فکر می‌افتادم که یه پولی به محمدرضا گلزار بدم که بیاد رو یه بیلبورد تو یه بزرگراه عکسشو بندازه و مثلاً کنارش بنویسم کافی‌نت ماتریس بنوشید، کت و شلوار ایکات نپوشید که علت کسادی بازار رو کشف کردم.
بابا تقصیر این شرکت‌هاییه که کارت اینترنت تولید می‌کنن بعدش هم تو هر مغازه و حجره و بوتیک و سوپرمارکت و کیوسک و دکه‌ای می‌ذارنش واسه فروش. تو رو خدا یه مقدار دقت کنید ببینید این کارت اینترنت کجاها فروش می‌ره. تو همین اکباتان خودمون از لوازم‌التحریر و انتشاراتی و کیوسک مطبوعاتی گرفته تا عروسک فروشی و سوپر مارکت کارت اینترنت و تلفن می‌فروشن. می‌برم نشونتون می‌دم.
ما هم قراره که تموم اون کارایی رو بالای این مطلب نوشتم اینجا انجام بدیم. شما هم اگه طرح یا پیشنهاد یا محصولی برای فروش دارید با کمال میل و رغبت می‌فروشیم براتون. هرچی باشه فرق نمی‌کنه از گل چینی بگیرین تا شیرینی خونگی.

دیدگاهتان را بنویسید