طنز تلخ اینترنت در ایران

۱- یکی از بزرگ‌ترین گروه‌هایی که برای جاری شدن قانون کپی رایت در دنیا تلاش می‌کنند، تفاوت بین یک سایت که سرویس مجانی ارائه می‌دهد را با یک کاربر ساده که به آدرس یک فایل در خارج از آن سایت لینک داده متوجه نمی‌شوند و کل سایت را به همین دلیل مسدود می‌کنند. انگار نه انگار این همه سایت و وبلاگ در باره هک و کرک در نت‌فیرمز و جئوسیتیز و بلاگ‌اسپات و هزاران سایت مشابه داریم. همچنین به نظر می‌رسد این گروه بزرگ (و لابد معتبر) مدافع کپی‌رایت در دنیا که تفاوت بین سایت سرویس دهنده و کاربر، و کرک نوشتن و در دسترس عموم قرار دادن را با لینک دادن به یک کرک در اینترنت درک نمی‌کنند، اسم و مشخصاتی به جز بزرگ ندارند!
۲- مدیران سایت مسدود شده در چند روز گذشته ناگهان عرق ملی‌شان‌ به جوش آمده و یک تنه متولی ناموس و آبروی کاربران اینترنت در ایران می‌شوند و در مقابل مقاله‌ای که CNN و رویتر در باره استقبال ایرانیان از سایت‌ها و وبلاگ‌های سکسی منتشر کرده‌اند (چه دروغ بزرگی!) ، به شدت واکنش نشان می‌دهند. آنها در حالی که رگ‌های گردنشان بیرون زده گزارش مذکور را با شدت و حدت تمام رد می‌کنند و نامه‌ی سرگشاده‌ای به دو زبان خطاب به خبرگزاری‌های مذکور می‌نویسند و خواستار پس گرفتن آن مقاله و عذرخواهی رسمی می‌شوند. نامه‌ی سرگشاده مذکور را نیز برای امضای دیگران در سایتشان قرار می‌دهند.
۳- بعد از این اتفاقات کماکان تمامی وبلاگ‌هایی که از آن سایت سرویس می‌گیرند، بر خلاف صفحه اصلی سایت و البته نامه سرگشاده اعتراض آمیز، در تعدادی از ISPهای معروف ایران قابل دسترسی نیستند و تنها می‌توان با دور زدن مسیر و به کمک پروکسی آنها را دید.
۴- روزها و هفته‌های گذشته بحرانی‌ترین و ملتهب‌ترین روزهای ایران در دو سه سال گذشته از نظر سیاسی و اجتماعی بوده‌اند.
۵- پرتقال فروش رفته امیر آباد بوق بزنه!

5 دیدگاه دربارهٔ «طنز تلخ اینترنت در ایران;

دیدگاهتان را بنویسید