مولدهای گرافیکی

مولدهای گرافیکی یا Graphic Generators به چه چیزایی گفته می‌شه؟ صبر کنین… فقط یه خورده عنوانش قلمبه سلمبه‌ هست وگرنه موضوع جالبیه مخصوصاً برای اونا که تو کار تولید و طراحی صفحات وب هستن. پس ببینین زیر این عنوان عظیم چه چیزی نهفته‌ است:
عده زیادی از متخصصین ما هستن که با دانش طراحی صفحات وب آشنایی چندانی ندارن و به عبارت دیگه اطلاعاتشون ابتدائیه. اینجاست که متخصصین فن توی علوم انفورماتیک وارد عمل می‌شن و ابزارهایی برای تولید ساده صفحات وب ایجاد می‌کنن. اما بحث من در اینجا به هیچوجه توضیح نرم‌افزارهایی مثل Frontpage نیست. هدف من معرفی سایت‌هایی هست که به زبون ساده ازتون می‌پرسه چی می‌خواین و اون رو بصورت آنلاین ایجاد می‌کنه و تحویلتون میده. تو این وبلاگ دو بار درباره‌ش صحبت کردم. یکی با عنوان Button Maker یا دکمه‌ساز و بار دوم هم با عنوان طراحی سایت در سه سوت. این بار قصد دارم بطور کلی‌تری به این مسأله بپردازم. اصولاً این نوع سایت‌ها و ابزار، دسته‌بندی‌های متفاوتی دارن. تو این نوشته قصد دارم که دسته‌ای از اونها رو که به تولید بنر، لوگو و دکمه اختصاص دارن، معرفی کنم.
یکی از این سایت‌ها Cool Archive هست. همون طور که می‌بینین این سایت بخش‌های متنوعی داره. اما بخش Logo Generator این سایت همون جاییه که درباره‌ش صحبت کردیم. یک نگاه سطحی به ما نشون میده که به سادگی می‌تونیم لوگوی دلخواه خودمون رو طراحی کنیم.
سایت ‍Cool Text سایت مفید دیگه‌ای هست که دو قسمت Render A Logo و Render A Button اون تنوع بسیاری داره و با کمی سر و کله زدن، می‌تونین لوگو و یا دکمه مورد نظرتون رو از اونجا کف برین.
سایت ۳D Text Maker هم در نوع خودش بسیار جالبه. توی این سایت می‌تونین در ۵ مرحله، نوشته متحرکی تولید کنید که به صورت بنر تبلیغاتی مورد استفاده قرار بگیره.
مسلمه که در حال حاضر، مولدهایی که توضیح دادم و موارد مشابه دیگه نمی‌تونن جای یه گرافیست خوب رو پر کنن اما با سرعتی که پیشرفت می‌کنن، بخش بزرگی از نیازهای کاربران رو رفع خواهند کرد.

3 دیدگاه دربارهٔ «مولدهای گرافیکی;

دیدگاهتان را بنویسید