وبلاگهای فارسی و باگهای سکسی!

نگاهی به آمار بینندگان سایتهای ایرانی در گروه سایتهای شخصی واقعیت تلخی رو به ما نشون میده. اینکه در بین این همه سایتها و وبلاگهای مختلف با مطالب مفید، وبلاگهایی که فقط به طرح مطالب سکسی و جنسی پرداختن هیت‌های بالای دایرکتوری‌ها رو به خودشون اختصاص میدن، جای تاسف بسیاری داره. بهرنگ فولادی یکی از مدیران پرشین‌بلاگ که بزرگترین سایت سرویس‌دهنده وبلاگهای فارسی زبانه، در قسمتی از وبلاگ خودش در اعتراض به گزارش بعضی از رسانه‌های خارجی میگه:
“در همین راستا اخیرا، خبرگزاریهای رویترز و CNN در دو مقاله مشابه با تیترهای متفاوت، مطالب و تحلیلهایی درباره وبلاگهای ایرانی منتشر کرده بودند. در هر دو مقاله به طور واضح سعی شده بود، عمده اشتیاق و علاقه وبلاگنویسان و خوانندگان وبلاگهای ایرانی به مسائل جنسی و فرهنگ غرب (که در مقاله از آنها به عنوان تابو نام برده شده است) ارتباط داده شود و چنین وانمود شود که کاربران ایرانی اینترنت به علت محدودیتهای اجتماعی در این زمینه ها به وبلاگنویسی و وبلاگ خوانی روی آورده اند!”
و در ادامه علت این نوع گزارشها رو اغراض سیاسی و اقتصادی میدونه. در دنباله هم آماری رو بر اساس هیت سایت خودشون ارائه میده.


باید بگم من هم مثل خیلی از افراد بسیار از این گزارشها متاسف میشم. اما خودتون یه نگاهی به این صفحه بندازین. طبق آمار این صفحه، رده‌بندی وبلاگهای ایرانی از نظر تعداد بیننده از قرار زیره:
۱- صفحه شخصی آقای نوریزاده
۲- وبلاگ سردبیر: خودم
۳- نواربهداشتی
۴- فاحشه
۵- توت‌فرنگی فور کید
۶- سکس از زبان هستی
۷- یک کلیک برای همیشه
۸- وبلاگ بهنودی دیگر
۹- سکسولوژی
۱۰- دکتر سکس
از این رده‌بندی همونطور که میبینین تعداد ۴ وبلاگ از لیست فوق غیرسکسی هستند و بقیه به مسایل جنسی می‌پردازن. تازه اینها فقط وبلاگهایی هستن که از Nedstat کانتر گرفتن. به هر حال این آمار از هر جهتی که بهش نگاه کنیم با گفته‌های ایشون کمی(!) متفاوت به نظر میرسه. در هر صورت به نظر من هم گزارش این رسانه‌ها مغرضانه بود و هیچگاه پربیننده‌ترین سایت ایرانی وبلاگ یک فاحشه نیست اما تعداد زیادی از پربیننده‌ترین وبلاگهای فارسی، همیشه وبلاگهای سکسی بوده‌اند. در ضمن نامه اعتراض‌آمیزی که مدیران پرشین‌بلاگ نوشته‌اند از اینجا قابل دسترسیه.

11 دیدگاه دربارهٔ «وبلاگهای فارسی و باگهای سکسی!;

 1. سلام نیما جان
  ممنون از اینکه این همه فکر کردی و جوابیه نوشتی;)
  فقط خواستم بگو که من شخصا نه اینوری هستم نه اونوری.یعنی نه طرفدار برتری و باهوشی مطلق خانوما هستم نه آقایون.همیشه وسط رو در نظر می گیرم.هیچ وقط هم جبهه نمی گیرم.رابطه یه زن و مرد اگه دور از این جبهه گیری ها باشه انقدر قشنگه که دیگه جایی واسه این حرفا نمی مونه.قصدم از نوشتن اون حرفا فقط یه شوخی بود و اصلا به هیچ کدومش معتقد نیستم.همونط.ر که اگه دقت کرده باشی پست دیروزم در مورد اشتباه خانومای فمینیست بود.به هر حال ممنونم از توجهت.سخت نگیر.نه ما برتریم نه شماها.هر کس روحیه خاص خودش رو داره.و باید یه این روحیه احترام گذاشت.دعوا نداریم که.

  پاسخ
 2. نیما جان سلام.
  منم قبول دارم که این خبر مغرضانه بوده ولی این یک حقیقته که سایتهای سکسی در ایران طرفداران زیادی داره واونم مستقیماَ به خاطر محدودیتهای موجود در جامعه’ ماست.
  موفق و پاینده باشی

  پاسخ
 3. به نظر من باید دید چرا رویتر از این همه موضوع دست روی سکس در ایران گذاشته و آن را به عنوان بیشترین بازدید در اینترنت توسط کاربران ایرانی قرار داده است. به نظر من این گزارش و گزارش سی ان ان تنها به نفع ملاها تمام می شود که معتقد بودند اینترنت اساسا فاحشه است و باید از دسترس جوانان دور نگه داشته شود.

  پاسخ
 4. من فکر می کنم سایتهای سکسی ( نه مثل سکسولوژی و دکتر و ..) بقیه شون یه کم کلک می زنن وگرنه کسی که در ماه دو خط می نویسه چطور ۴۰۰۰ تا بیننده می تونه داشته باشه ..جز اینکه هی ریفرش کنند؟
  و البته محدودیت چه بلاهایی سر جوونا آورده !!
  رویکرد جوونها به سکس هم به نفع آمریکاست و هم به نفع جمهوری اسلامی ..چون از فکر سیاسی بازی در میان 🙂
  این بود تحلیل زیتون اکسپرس 🙂

  پاسخ
 5. سلام دوست خوبم. خیلی خوشحال شدم که یکی به فکر کمک به افرادی که وارد این سایت‌ها می‌شن افتاده. کارت عالیه ادامه بده

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید