چند تا چیز

۱- آقای آرش کمالی از کارکنان شرکت کامپیوتر البرز در ادامه مطلب قبل، ایمیلی رو برام ارسال کردن که عیناً همینجا ذکرش می‌کنم:
من از کارکنان کامپیوتر البرز هستم. اینترنت البرز هیچگاه وبلاگ‌ها را نبسته. یعنی هیچ ISP از بستن سود نمی‌بره. ما هم خوشبختانه مثل پارس‌آنلاین به مخابرات باج نمی‌دیم. از اولش هم گفتیم که مخابرات بسته.
و اما نمایشگاه. نمی‌دونم می‌دونی یا نه که البرز فقط برای نمایشگاه ۶ مگابایت Bandwidth (پهنای باند) برده و حراست نمایشگاه گفته لیست مخابرات اینجا هم باید بسته بشه و چون ما برای نمایشگاه ‍Cach نبردیم، به خاطر یکی دو وبلاگی که در اون لیست (وقتی از روی IP از روتر) بستیم، کل سایت بسته شده، که اتفاقاً این اتفاق الان با اکانت‌های البرز نمیفته و هر دو را باز میکنه و اگر سیاست ما بستن بود، در Dial UP هامون بسته بودیم.
این یک جوابیه رسمی از طرف کامپیوتر البرز نیست بلکه جواب منه که اونجا کار می‌کنم. باز هم اگه سؤالی داشتی در خدمتیم.
بدرود. آرش کمالی
و اما یک نکته کوتاه: دوست عزیز. آقای کمالی. اولاً از احساس مسؤولیتتون سپاسگزارم که پاسخی به این مشکل دادید. هر چی باشه تا حالا هیچ مرجعی در این رابطه پاسخگو نبوده. اما فکر نمی‌کنین این نوع فیلترینگ که خشک و تر رو با هم بسوزونه، بدترین نوع فیلتر کردن باشه؟ به هر حال این ضعف ناشی از مشکلات فنی شرکت‌هاست که در فیلتر کردن مشکل دارن. حال چه در نمایشگاه و یا هر جای دیگه. اما ناراحتی من بیشتر از برخورد نامناسب مسؤولین غرفه بوده. همه جا می‌گن مشتری ولینعمته اما اون خانومی که تو غرفه شما با مردم در ارتباطه گویا ولینعمت همه مردمه و طوری رفتار می‌کنه که انگاری لطف می‌کنه و کارت البرز به مردم می‌فروشه! بهتره یه جوری توجیه بشه که با این کارش ملت رو فراری می‌ده و اگه کمی منصف باشه، در نهایت به نفع شرکت و مجموعه البرزه.
۲- خانوم شادی صدر، مسؤول سایت زنان ایران و روزنامه‌نگار هم وبلاگش رو راه اندازی کرد. وبلاگ ایشون با نام نسخه پیش از چاپ رو می‌تونین توی این آدرس پیدا کنین. فقط من نتونستم بفهمم که چرا این وبلاگ رو روی سایت زنان ایران تشکیل نداده و تو بلاگ‌اسپات درست کرده!
۳- امروز امتحان زبان به اصطلاح کوئیز دارم. این معلم زبان فرانسمون لج کرده گفته که امروز می‌خواد امتحان بگیره. پنج نمره داره که اگه زیر چهار بشیم باید این ترم رو از اول شروع کنیم. من هیچی نخوندم هنوز. نمی‌‌فهمم چرا وقتی آدم یه امتحان داره هوس می‌کنه هزار تا کار نامربوط انجام بده! انگار پنجاه سالش هم که بشه باز وقت امتحان بشه هیچ فرقی با بچه‌های ابتدایی نداره.
۴- این شماره‌های من چرا هیچ ربطی به هم ندارن؟

دیدگاهتان را بنویسید