« ~ »، عملگر جدید در جست‌وجوی گوگل

چندی است که موتور جست‌وجوی گوگل، عملگر (Operator) جدیدی را برای جست‌وجوی دقیق‌تر و رسیدن به نتایج مطلوب به عملگرهای قبلی خود اضافه کرده است. این عملگر جدید به کاربران کمک می‌کند که نه تنها جست‌وجوی خود را مطلوب‌تر انجام دهند بلکه به نتایج مشابه هم دسترسی پیدا نمایند.
این عمل با افزودن کاراکتر « ~ » به ابتدای کلمه مورد نظرشان مقدور می‌شود. این کاراکتر را اغلب می‌توانید در گوشه چپ و بالای صفحه‌کلیدتان بیابید و دسترسی به آن با فشردن دکمه Shift به همراه دکمه مورد نظر ممکن است. با استفاده از این عملگر قبل از هر کلمه، شما می‌توانید نتایج جست‌وجو را برای مترادف‌های آن کلمه نیز در اختیار داشته باشید.

موارد استفاده از این عملگر کدام است؟
گوگل درباره این عملگر مثالی زده است. در این مثال شما به دنبال راهنمایی برای HTML هستید و در باکس جست‌وجو عبارت html ~help را درج می‌نمایید. نتیجه جست‌وجو علاوه بر کلمه help، کلمات guide و tutorial و همینطور support و موارد مشابه دیگر را در بر خواهد گرفت.
در مثالی دیگر شما خواهید دید که اگر کلمات tehran ~hotel را برای جست‌وجو انتخاب کنید، علاوه بر نتایج مربوط به hotel، نتایج را برای کلماتی از قبیل accomodation یا vacation و حتی بطور مفرد برای hotel یا resort دریافت خواهید کرد.
این عملگر جدید گرچه برای زبان فارسی به درستی عمل نمی‌کند اما در جست‌وجو به طور مؤثری در رسیدن به پاسخ مطلوب یاری‌گرتان خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که ~ را قبل از کلمه مورد نظر و بدون فاصله با آن بکار ببرید. به عبارت دیگر این عملگر باید به ابتدای کلمه مورد نظر چسبیده باشد.

8 دیدگاه دربارهٔ «« ~ »، عملگر جدید در جست‌وجوی گوگل;

  1. سایت بسیار کارامد ومفیدی دارید به کوری چشم انهایی که با افکار متحجرانه خودشان هزیان تلاوت میکنندمن سئوالی از شما دارم من تا همین چند روز قبل با یک port adresراحت از فیلترها می گذشتم اما در حال حاضر نمی توانم با بودن port adresبه سایتی وارد شوم یعنی can not serverظاهر می شود این در مورد همه سایتها می باشد باید حتما port adres را قطع کنم تا وارد سایتی بشوم انوقت با نبود port adresنمی توانم از فیلتر رد شوم لطف کرده مرا راهنمایی کنید ممنننننننون

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید