رهایی از Bloglet برای دارندگان MT

خبرنامه یا Newsletter در اصطلاح به ایمیل‌هایی گفته می‌شود که حاوی مطالب جدید یک سایت هستند. برای آنهایی که سایت یا وبلاگ دارند، Bloglet نام آشنایی است.
Bloglet ابزاری است که به نویسندگان وبلاگ‌ها امکان می‌دهد مطالب وبلاگ خود را برای کسانی که عضو آن شده‌اند ارسال کنند. طرز کار آن به این صورت است که با هر بار نوشتن مطلب جدید، یک ایمیل حاوی مطلب منتشر شده بطور خودکار برای اعضای آن ارسال می‌شود. این سیستم بسیار محبوب بوده و در کنار بسیاری از وبلاگ‌ها (اعم از بلاگر، پرشین‌بلاگ و مووبل تایپ)، شما باکسی را پیدا می‌کنید که با اضافه نمودن آدرس ایمیل خود در آن، ایمیل حاوی مطلب آخر را دریافت نمایید که بعدها به طور مفصل درباره آن توضیح خواهیم داد.
اما برای کسانی که وبلاگ یا سایتشان با سیستم Movable Type کار می‌کند (مثل همین وبلاگ)، لزومی به استفاده از Bloglet نیست. در کنترل پنل Movable Type قسمتی وجود دارد که صاحب وبلاگ می‌تواند بطور دستی ایمیل‌هایی را وارد کند تا هنگام پست مطلب، همین کار صورت گیرد. اما یک اشکال عمده برای این روش وجود دارد و آن این است که افرادی که تمایل به دریافت این ایمیل دارند، نمی‌توانند خود را به لیست اضافه کنند و باید از صاحب وبلاگ درخواست نمایند تا توسط وی به لیست اضافه شوند.


در صورتیکه از MT استفاده می‌کنید، می‌توانید با اضافه کردن یک کد به قالب خود، فرم اضافه کردن ایمیل را در دسترس عموم قرار دهید. این درست همان کاری است که Bloglet برایتان انجام می‌دهد. با اینکار از وابستگی به سایت Bloglet رها شده و سیستم ارسال مطالب بصورت ایمیل را هم به فضای خود منتقل کرده‌اید.
برای اینکار کد زیر را به قسمت دلخواه قالب خود اضافه کنید:
نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برخلاف سیستم Bloglet ارسال ایمیل‌ها به مشترکین خبرنامه شما بصورت خودکار صورت نمی‌پذیرد. بلکه شما باید پس از انتشار مطلب، در قسمت Send a notification یکی از حالت‌های زیر را برای محتویات ایمیل خود انتخاب نمایید:
۱- Include excerpt را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، فقط مطلبی را که در بخش گلچین وارد کرده‌اید به همراه لینک مطلب در ایمیل قرار می‌گیرد.
۲- Include entire entry body را انتخاب کنید. در این حالت تمام نوشته شما به همراه لینک مطلب ارسال می‌شود.
۳- در قسمت جعبه متن (Text Box) متن دلخواهی بعنوان توضیح اضافه کنید و آنرا با ایمیل ارسال نمایید. در این حالت توضیح به همراه لینک مطلب ارسال می‌شود.
۴- هیچکدام از حالات را انتخاب نکنید که با اینکار فقط لینک مطلب ارسال خواهد شد.
برای دریافت خودکار مطالب عصیان از طریق ایمیل، در خبرنامه عصیان عضو شوید. باکسش همین دست راسته!

11 دیدگاه دربارهٔ «رهایی از Bloglet برای دارندگان MT;

 1. سلام دوست عزیز از مطالب خوبت استفاده می کنم و اما یک سئوال داشتم من در bloglet عضوم و در سایت هم استفاده می کنم ولی سیستم ارسال نامه به مشترکینم را نمی دانم و نحوه پر کردن فرم مربوطه را نمیدانم کدهای خاصی را می خواهد که در پرشین بلاگ می بایست استفاده کنم و من نمی دانم و بنابر این به از ایملهای جمع شده در آنجا به صورت دستی با ایمل ارسال می کنم خواهش می کنم راهنمائیم کن

  پاسخ
 2. راهنماهای مویبل تایپ

  یک آیه هست که می گوید : “قال المویبل التایپ (ص) : انی انتم تکتبون و تقراتون المویبل التایپ و تعلمون المویبل التایپ الی الآماتور ها!” معنی آیه ب

  پاسخ
 3. ببا سلام آقا نیما لطفاً میشه که در مورد این موویبل تایپ از سیر تا پیاز برای عموم توضیح بدید. آخه من تازه وب سایت احداث کردم قبلاً از یک مدیریت وبلاگ دیگه استفاده میکردم ولی حالا به هوس افتادم که از موویبل تایپ استفاده کنم.
  پیشاپیش تشکر میکنم.
  [email protected]

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید