نرم‏افزار سیستم نظام پیشنهادات

در هر مؤسسه، سازمان، شرکت و کارخانه همواره می‏توان برای انجام امور به راه‌‏حل‌هایی بهتر و مؤثرتر از آنچه در حال حاضر معمول است دست یافت. برای دست یافتن به چنین اهدافی باید بستر مناسب جهت اجرای نظام مدیریت مشارکتی که در جهان امروز به عنوان یکی از اصلی‌ترین راهبردهای مدیریت مطرح می‏باشد را ایجاد کرد که در آن مشارکت فکری کارکنان یک سازمان زیربنای مدیریت مشارکتی است. نظام پیشنهادات در جهان به عنوان Suggestion System و به عنوان پایه نظام کایزن (بهبود مستمر) در ژاپن شناخته شده است. (آیین‌نامه نظام مشارکت) نرم‌افزار سیستم نظام پیشنهادات نیز در راستای نیل به اهداف عالیه این نظام و ثبت و دسترسی سریع و آسان به اطلاعات، انجام محاسبات، همچنین دریافت گزارشات جامع و متنوع از آنها، طراحی و پیاده‌سازی شده است که با استفاده از این نرم‏افزار می‏توان سیستم کاملاً مکانیزه و قابل اعتمادی را در نظام پیشنهادات داشت.
این نرم‏افزار دارای قابلیت‏های عالی و فراوانی در ثبت و پردازش و اطلاع‌رسانی به کاربران است که در ذیل به آنها اشاره شده است.


* قابلیت تعریف و تغییر پارامترهای اولیه و فاکتورهای تصمیم برای سیستم (قسمت‏‌ها، حوزه‌‏ها و معاونت‌‏ها، پست‏های سازمانی، مدارک تحصیلی، اعداد و درصد‏های محاسباتی و…)
* قابلیت ثبت، جست‌وجو، تصحیح و حذف پیشنهاد
* قابلیت ثبت و حذف شرح کاملی از پیشنهاد
* قابلیت پیدا کردن پیشنهاد تکراری و جست‌وجوی پیشنهاد بر اساس عنوان آن
* قابلیت ثبت، جست‌وجو، تصحیح و حذف صورتجلسات (با تعیین مصوبات مختلف برای پیشنهادات، شرح لازم، تعیین فرد یا گروه مجری در صورت وجود و تاریخ ارائه نتیجه از طرف مجری بصورت خودکار)
* قابلیت تعیین کارشناس برای پیشنهاد
* قابلیت ارزیابی کارشناس (از نظر تعیین نمره کارشناسی، تعیین تاریخ پرداخت حق‏الزحمه کارشناسی و تعیین وضعیت پرداخت حق‌‏الزحمه کارشناسی)
* قابلیت انجام محاسبات پاداش پیشنهاد کمی یا کیفی و پاداش همکاران اجرایی (با توجه به مبالغ سرمایه‌‏گذاری و صرفه‏‌جوئی)
* قابلیت تعیین مراحل مختلف پرداخت پاداش پیشنهاد و پاداش همکاران اجرایی (با تعیین مبلغ، تاریخ پرداخت و وضعیت پرداخت هر مرحله)
* قابلیت ثبت پاداش‏های ویژه و تقدیری
* قابلیت ثبت، جست‌وجو، تصحیح و حذف پرسنل
* قابلیت ثبت، جست‌وجو، تصحیح و حذف گروه‏ها
* قابلیت تعیین افراد هر گروه (با تعیین تاریخ ورود به گروه، خروج از گروه و وضعیت دریافت حق ‏حضور)
* قابلیت ثبت حضور و غیاب افراد هر گروه (با تعیین میزان تأخیر هر فرد در جلسه)
* قابلیت محاسبه کارکرد گروه‏ها (با تعیین بازه‌ای از گروه‏ها و بازه‌ای از تاریخ و تعیین وضعیت پرداخت حق حضور هر فرد از گروه در ماه خاص)
* قابلیت تکمیل اطلاعات وارد شده بصورت ناقص که در بعضی گزارشات و تصمیم ‏گیری‏ها مهم می‏‌باشند
* قابلیت تعیین تائیدیه دریافت نتیجه عملکرد فرد یا گروه مجری در مصوبات مختلف
* قابلیت پیگیری نتیجه مصوبات و پرداخت پاداش‏ها مختلف در بازه زمانی دلخواه
* قابلیت گرفتن فایل پشیبان از فایل‏های اطلاعاتی سیستم و هر فایل دیگر
* قابلیت تعریف و حذف کاربران سیستم با تعیین سطوح دسترسی مختلف برای آنها
* قابلیت به روز رسانی مصوبات در صورتی که آخرین وضعیت پیشنهاد با آخرین مصوبه معتبر تصمیم‏گیری شده در صورتجلسات مغایرت داشته باشد.
* قابلیت ارائه نامه‌های مختلف که در دبیرخانه نظام پیشنهادات مورد استفاده قرار می‏گیرد (از جمله: نامه اعلام وصول، اعلام تصویب، عدم تائید، اجرا و پاداش پیشنهاد، درخواست کارشناسی و حق‏الزحمه کارشناسی)
* قابلیت پیغام‏گذاری در سیستم (که در تاریخ مورد نظر پیغام توسط خود کاربر یا کاربری خاص یا تمام کاربران قابل رؤیت باشد)
* قابلیت به یادآوری وظایف مختلف دبیرخانه (از جمله: معرفی گروه‏هایی که ثبت موقت شده‌‏اند و شرایط و موعد ثبت دائم آنها فرا رسیده است، همچنین معرفی پیشنهاداتی که مصوبه رد موقت دارند و تاریخ بررسی مجدد آنها فرا رسیده است)
* قابلیت ارائه گزارشات مختلف و متنوع با فاکتورهای گزارش‏گیری که مد نظر کاربر می‏باشد در دو نوع مختلف گزارشات آماری و نموداری (از جمله این گزارشات می‏توان به گزارش عملکرد دبیرخانه نظام پیشنهادات، خلاصه وضعیت طرح‏های پیشنهادی نظام بصورت کلی و در ماه خاص، برنامه توسعه نظام، دفتر اندیکاتور نظام، لیست پیشنهادات فرد یا گروهی خاص، پیشنهادات دریافتی به صورت تجمعی، گزارش پارامتریک پیشنهادات فردی یا گروهی، محاسبه مبلغ کل پاداش‏ها، تعداد و درصد پیشنهادات بر حسب معاونت‏ها، شناسنامه پیشنهادات، نمودار وضعیت پیشنهادات و نمودار پیشنهادات رسیده از هر معاونت اشاره کرد)
* قابلیت تغییر گزارشات نموداری به شکل‏های متنوع و تنظیمات مختلف آن به صورت نمودارهای دایره‏ای (Pie Chart)، خطی (Line Chart)، حجمی (Area Chart)، میله‌ای (Bar Chart) و نقطه‌ای (Point Chart)
* قابلیت چاپ انواع گزارشات و اطلاعات مورد نیاز بر روی کاغذ و در فایل
* قابلیت انجام تنظیمات چاپ (از قبیل نوع کاغذ، تعداد کپی، نوع سر صفحه، محدوده چاپی، جهت کاغذ و تنظیمات حاشیه کاغذ)
* به همراه بسیاری از قابلیت‏ها و امکانات دیگر که کاربر را در استفاده هر چه بهتر و آسان‌تر از نرم‌افزار یاری می‏رساند.
این نرم‌افزار که توسط شرکت سبزافزار آریا تولید شده، تا کنون در چند شرکت و کارخانه بزرگ نصب شده است، میلیون‌ها تومان سود حاصل از اجرای پیشنهادها را به همراه داشته و عملاً کاربرد خود را به اثبات رسانده است.

29 دیدگاه دربارهٔ «نرم‏افزار سیستم نظام پیشنهادات;

 1. سلام 🙂 از بابت لینک خیلی مننون هستم اصلا انتظار نداشتم از اینجا هم لینک بگریم. اون مطلب سیستم مدیریت کیفیت هم برای من خیلی خیلی جالبه و شدیدا تعقیبش میکنم.

  پاسخ
 2. سلام و خسته نباشید از این که در مورد مباحث مربوط به مدیریت نوین و یا بهتر است بگویم موضوعات مربوط به مهندسی صنایع می نویسید تشکر می کنم. این باعث می شود خوانندگان وبلاگ شما که عموما در حوزه های کامپیوتری فعالیت می کنند با این مفاهیم نیز آشنا شوند. کارتان تکمیل تر و بسیار ارزشمندتر خواهد شد اگر در کنار این مطالب لینکهایی هم به سایتهای تخصصی تر بدهید.
  به هر حال باز هم متشکرم

  پاسخ
 3. با سلام
  ” قابلیت تعیین کارشناس” به چه معناست؟ یعنی این قابلیت به این بستگی دارد که چه اطلاعاتی و به چه اندازه جزئی را به عنوان ورودی می گیرد.
  اگر لینک های مفید درباره نظام پیشنهادها سراغ دارید من مشتاقانه استقبال می کنم!

  پاسخ
 4. من می خواهم وب سایتی شخصی برای درج نوشته های خود داشته باشم؟ لطفاً اعلام فرمایید که هزینه ی آن چقدر می شود؟ باتشکر

  پاسخ
 5. با سلام و احترام
  بنده می خواهم این نرم افزار (نظام پیشنهادات) را تهیه نمایم. خواهشمند است راهنمایی فرمایید چگونه می توان آنرا خریداری و تهیه نمود.
  با کمال تشکر

  پاسخ
 6. با سلام و احترام
  نحوه تهیه نرم‌افزار نظام پیشنهادات چگونه است. آیا امکان ارائه معرفی این سیستم را در یک بخش دولتی دارید. درصورت امکان با شماره ۵۵۱۲۵۱۱۹ تماس بگیرید.
  با تشکر
  نیما: خانم توکلی، این نرم‌افزار در بسیاری از بخش‌های دولتی نصب شده و در حال بهره‌برداری است. با شما تماس خواهیم گرفت.

  پاسخ
 7. لطفاًدر باره قیمت ،آدرس یا شماره تماس، در رابطه با برنامه نرم افزاری نظام مشارکت اطلاعات لازم را برای من ارسال فرمائید

  پاسخ
 8. قیمتشو لطفا اعلام بفرمایید.
  نیما: سیاوش خان با ایمیل من تماس بگیرید. متأسفانه ایمیل خودتون رو درج نکردید که باهاتون تماس بگیرم.

  پاسخ
 9. من می‌خواهم نرم‌افزار نظام پیشنهادات بگیرم چکار کنم؟
  نیما: نام، شماره تماس و ارگان متبوع خود را ایمیل کنید تا با شما تماس گرفته شود.

  پاسخ
 10. چطور می‌توان نرم‌افزار نظام پیشنهادات را اول دید بعد خریداری نمود. تلفن من ۸۴۹۳۲۴۸۴ سازمان بنادر و کشتیرانی.

  پاسخ
 11. با سلام
  دوستان عزیز لطفا آدرس شرکت سبزافزار آریا که نرم‌افزار سیستم نظام پیشنهادات را ارائه داده برایم بفرستید. با تشکر ۸۱۷۱۳۲۷۸- ۰۹۱۲۶۶۰۰۲۲۲

  پاسخ
 12. من در شرکتی مشغول به کار هستم و مسئول نظام پیشنهادات هستم. از شما کمک و یاری می‌خواهم که از کارهای جدید و یا …. من هم بتوانم استفاده کنم.

  پاسخ
 13. با سلام و احترام
  لطفا اعلام نمایید هزینه تقریبی نصب این نرم‌افزار در سازمان آموزش و پرورش حدودا چقدر می‌باشد
  آیا این قابلیت وجود دارد که سازمان توسط این نرم‌افزار با مدیریت و ادارات آموزش و پرورش نواحی در خصوص مسائل مربوط به پذیرش و بررسی پیشنهادها ارتباط داشته باشد (سازمان آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی با ۲۴ مدیریت و اداره در مناطق و نواحی در ارتباط می‌باشد) ایا این نرم‌افزار جوابگوست؟
  خواهشمند است در خصوص هزینه و موارد مذکور راهنمایی فرمایید و درصورت امکان نسخه آزمایشی نرم‌افزار را جهت بررسی و تطبیق با روند فعلی این سازمان به نحو مقتضی در اختیار ما قرار دهید
  متشکرم
  معرفت نیا
  دبیر نظام پذیرش و بررسی نظام پیشنهادات سازمان آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی

  پاسخ
 14. با سلام و خسته نباشید
  چگونه می‌توان نرم‌افزار نظام مشارکت را تهیه کرد؟ قیمت این نرم‌افزار چقدر است؟ ای کاش آدرس و یا شماره تلفنی از شرکت سبزافزار آریا ارائه می‌داید؟ چگونه می‌توان با این شرکت تماس گرفت؟ نیاز به پاسخگوئی فوری
  دبیر نظام مشارکت شرکت ملی گاز خوزستان
  نیما: دوست عزیز اگر در متن بالا روی لینک شرکت سبزافزار کلیک کنین به وب‌سایتش می‌رسین.

  پاسخ
 15. شرکت … نیز چنین نرم‌افزارى رو ارائه داده که کارایى بالاتر و قیمت کمترى داره من نمونه‌شو دیدم.
  نیما: دوست عزیز به علت تبلیغاتی بودن نظرتون، اسم شرکت رو برداشتم 🙂

  پاسخ
 16. با سلام. من دبیر نظام مشارکت یک شرکت دولتی هستم. خواهشمند است در خصوص این نرم‌افزار، چگونگی اجرا، هزینه و …. به ایمیل من ارسال فرمایید

  پاسخ
 17. چند نکته:
  ۱- دکمه‌ی ارسال شما در این page به صورتی است که حس غیرفعال بودن رو در ابتدا به آدم انتقال می‌ده.
  ۲- وقتی که شما میل رو از افراد در ورودی Text می‌گیرید، دقت کنید که align این ورودی باید از چپ به راست باشه.
  ۳- استفاده‌ی آزار دهنده از JScript در همین ورودی شرح باعث می‌شه که افراد فکر کنند شما، قبل از پیاده سازی فونکتیون به کارکرد اون فکر نکردید.

  پاسخ
 18. کاربران محترم،
  به لازم به ذکر است، نرم‌افزار نظام مشارکتی با عنوان … (نام را وارد نمی‌کنم تا مدیر نخواد اون رو حذف کنه) وارد بازار رقابت خواهد شد که علاوه بر دارا بودن تمامی امکانات دیگر سیستم‌ها، این شعار رو در ساختار و ترکیب خودش به همراه داره :
  ارائه بهترین امکانات، با بهترین کارایی و نحوه‌ی استفاده آسان از آنها.
  در واقع این نرم‌افزار خواسته تا حس متفاوتی از تجربه کار با نرم‌افزار رو در اختیار کاربران قرار بده.
  قیمت این نرم افزار از تمامی موارد مشابه موجود در بازار ارزان‌تر بوده و قصد داره تا همه‌ی سازمان‌ها رو شگفت‌زده کنه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید