نوار راهنمای بلاگر NavBar

بلاگر کم‌کم دارد نشانه‌های پشتیبانی گوگل از خود را آشکار میِ‌سازد. به تدریج می‌توان آثار حمایت از گوگل را در اضافه‌شدن امکانات بلاگر و قوی‌تر شدنش مشاهده کرد. مدت‌هاست که دیگر بلاگر دچار مشکلات سرور نیست. اینترفیسش را بسیار بهینه کرده و کم‌کم دارد به یک سیستم مدیریت محتوای بسیار قوی و با امکانات مناسب تبدیل می‌شود. بلاگر در آستانه تولد پنج سالگیش بسیار فعال‌تر از گذشته شده است و کم‌کم عادت می‌کنیم که هر ماه چشمه جدیدی از کارهایش را ببینیم.
بلاگر اخیرا چند امکان کوچک، اما کاربردی را به خود افزوده است که نوار راهنمای آن را شرح می‌دهم.
بلوک تبلیغاتی بالای بلاگر یکی از قسمت‌هایی در وبلاگ‌های بلاگ‌اسپاتی بود که تبلیغات متنی گوگل را نمایش می‌داد و صفحه را بسیار زشت می‌کرد. بسیاری از بلاگرها با گذاشتن کدی ساده آن را از صفحه خود بر‌می‌داشتند. اما به تازگی بلاگر خودش اقدام به حذف آن کرده و به جایش یک نوار راهنما گنجانده است که در بالای صفحه قرار می‌گیرد و در عین مفید بودن، عرض کمی را اشغال می‌کند.


در این نوار راهنما چند بخش گنجانده شده است که احتمال می دهیم به تدریج به ابزار آن افزوده شود. بخش‌های این نوار راهنما عبارتند از:
Blogger: که شما را مستقیما به سایت بلاگر می‌برد.
Search: قابلیت جستجو با استفاده از موتور جستجوی گوگل.
BlogThis!: یک میانبر کوتاه و یکی از امکاناتی که بلاگر مدت‌هاست در دل خود دارد، در این نوار گنجانده شده است. امکانی که شما را قادر می‌ساز تا بخشی از صفحه مورد مطالعه را مستقیما در وبلاگ خود پست کنید.
Get Your Own Blog: لینکی دیگر به سایت بلاگر، اگر که می‌خواهید یک وبلاگ بسازید.
NextBlog: شما را به صورت اتفاقی به یکی از وبلاگ‌هایی که اخیرا به روز شده است، می‌برد.
با اضافه شدت این قسمت، در کنترل پنل بلاگر هم قسمتی برای انتخاب رنگ این نوار پیش‌بینی شده است که در حال حاضر ۴ رنگ پیش‌فرض را به شما پیشنهاد می‌دهد.

پس از انجام این مراحل باید وبلاگ خود را دوباره‌سازی (Republish) کنید. در صورتی که این نوار روی گرافیک بالای وبلاگ شما افتاده و قسمتی از آن را پوشانده است، می‌توانید با اضافه کردن خطوط زیر به table اصلی وبلاگ خود آن را بالاتر از گرافیک بالای وبلاگ‌تان قرار دهید.

style=”margin-top:40px”

با این وضع بلاگر ترجیح داده است بر طبق سیاست‌های گوگل از تبلیغات در بالای وبلاگ صرفه‌جویی کند ولی با گنجاندن یک کادر جستجوی گوگل در نوار راهنمای خود کاربران و بازدیدکنندگان وبلاگ‌ها را (که برای مثال در ماه جولای ۴/۴ میلیون نفر بازدیدکننده یکتا یا unique بودند) به سمت موتور جستجوی خود هدایت نماید. با توجه به اینکه نتیجه جستجو در صفحه گوگل نمایش داده می‌شود، بازدیدکنندگان گوگل به مراتب بیشتر شده و در نتیجه تبلیغات متنی کنار صفحات جستجو شانس بیشتری برای نمایش پیدا می‌کنند. گوگل در تعداد تبلیغات کنار صفحه اصلی خود دچار مشکل نیست، در حالی که در نمایش تبلیغات در بالای وبلاگ‌ها حداکثر دو تبلیغ قابل نمایش بودند. این دلیل واضحی‌ست برای آن که درک کنیم گوگل هیچ کاری را بی‌علت انجام نمی‌دهد و صرف‌نظر کردن از تبلیغات بالای وبلاگ‌ها به معنی هدایت تعداد زیادی از بازدیدکنندگان به سمت سایت اصلی خود است.
در عین حال وبلاگ‌ها می‌توانند در صورت تمایل تبلیغاتی را در وبلاگ‌هایشان نمایش دهند و در ازای این نمایش پول دریافت کنند. این یعنی مطالب بیشتر، بازدیدکننده بیشتر و در نهایت درآمد!
در عین حال حذف این نوار سخت‌تر از حذف تبلیغات قبلی است، در عین حال به هیچ وجه غیرممکن نیست. شما می‌توانید روش‌های حذف آن را از وبلاگی به نام Remove Google Navbar from BlogSpot Hosting یاد بگیرید. می‌بینید بلاگر چقدر مهربان است؟ حتی اجازه می‌دهد روش‌های حذف برخی از قسمت‌های خودش را در وبلاگ‌های خودش آموزش بدهند!

7 دیدگاه دربارهٔ «نوار راهنمای بلاگر NavBar;

 1. دستت درد نکنه نیما جان. بسی جامع و دقیق.
  حالا یک سوال … چندی قبل (پارسال گمونم) کدی از جائی برداشتم که هر بار روش کلیک میکردی یکی از وبلاگهای فارسی رو به صورت اتفاقی نشان میداد. حالا هر چی فکر میکنم یادم نمیاد از کجا کشش رفته بودم. تو میدونی؟

  پاسخ
 2. توضیح بیشتر اینکه برای افرادی که با استفاده از بلاگز مطالب را در سایت خودشان پابلیش می کنند این نوار مانند تبلیغات قبلی نمایش داده نمی شود.
  به نظر من یکی از بهترین امکانات بلاگر در این است که شما اگر یک سایت داشته باشید براجتی می توانید مطالب نوشته شده خودتان را در سایتتان ارائه دهید. بدون اینکه آگهی نشان دهد .
  من مدتهاست از این سرویس استفاده میکنم حتی با وجود اینکه هاستینگ من مووتایپ را هم در اختیار من قرار داده از روز اول

  پاسخ
 3. سلام دوسته من وبلاگ جالبی دارید مطالبت هم خیلی جالب و خوندنی..امید وارم بهتر و جالب تر از این هم بشه
  بهم سر بزن خوشحال می شم….راستی شما با تبادل لینک موافقد.؟منتظرتونم خدای این دفه دیگه کامنت ما رو بی جواب نزار…یا حق

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید