برنامه Ad-aware

معمولاً پس از مدتی گشت و گذار در وب برنامه‌ها و فایل‌های کوچک و بزرگی روی کامپیوتر شما می‌نشینند که بدون آن که متوجه شوید اقدام به جاسوسی شما می‌کند. طیف گسترده‌ای که این برنامه‌ها را در بر می‌گیرد شامل کوکیها، الحاقات ناخواسته مرورگر اینترنت، Dialerها (برنامه‌هایی که بدون اطلاع شما اتصال به اینترنت را قطع کرده و تلفن کشور دیگری را می‌گیرند تا تبلیغات و سایت‌های معمولاً پورنوی خود را به شما نشان دهند.) و انواع و اقسام برنامه‌های ظاهراً مفید ولی در باطن جاسوس است. این برنامه‌ها اغلب از چشم آنتی‌ویروسها پنهان می‌مانند زیرا اولاً تعداد آنها به قدری زیاد و متنوع است که اگر آنتی‌ویروس‌ها برای جستجو و کشف آنها اقدام کنند از انجام کار اصلی خود باز می‌مانند، و ثانیاً این برنامه‌ها معمولاً ماهیت ویروس گونه ندارند و آنتی‌ویروسها حتی اگر بخواهند هم از کشف آنها عاجزند. این برنامه‌ها علاوه بر به خطر انداختن امنیت شخصی شما، با استفاده از منابع سیستم روی کارایی کامپیوتر شما تأثیر منفی می‌گذارند. Ad-ware برای خلاصی از دست این جاسوس‌های کوچک و پنجره‌های تبلیغاتی ناخواسته یکی از بهترین گزینه‌هاست. کار با محیط راحت و کاربر پسند این برنامه که در سال ۲۰۰۲ توسط مجله PC World به عنوان بهترین برنامه سال شناخته شده، بسیار آسان و دلپذیر است. همچنین‌ به راحتی می‌توان با کلیک یک دکمه برنامه را آپدیت و آخرین اطلاعات مربوط به برنامه‌های مزاحم را دریافت کرد. مطمئناً شما هم بار اولی که این برنامه را اجرا کنید مثل من از تعداد زیاد جاسوس کوچولوهای روی کامپیوترتان شگفت زده خواهید شد!

Ad-aware SE Personal Edition 1.06
Plugins
Ad-aware SE Personal Edition 1.06

1 دیدگاه دربارهٔ «برنامه Ad-aware;

  1. نیما جان من می خواستم بگم که این نرم افزار قوی نیست و مدتها قبل هم در مجله پی سی مگزین به عنوان نرم افزار رده دوم یا سوم برای شناسایی جاسوس افزارها ازش نامبرده شده. خود من تستش کردم و بسیاری از آگهی افزارها و جاسوس افزارهای روی سیستم رو نشون نداد.
    نا گفته نماند که من به مدت ۲ سال یا بیشتر از همین نرم افزار و نگارشهای قبلیش استفاده می کردم اما بعد از خوندن اون مقاله پی سی مگزین از نرم افزار spysweeper استفاده می کنم که بسیار قوی تره. البته من نرم افزار بتای مایکروسافت رو به خاطر این که مجانی هم هست پیشنهاد می کنم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید