سقوط زبان فارسی در رتبه‌بندی وبلاگ‌ها

در حال مطالعه یک مقاله قدیمی بودم که به بررسی وبلاگ‌ها از زاویه آمار در سال ۸۲ پرداخته بودم. در آن زمان زبان فارسی از لحاظ تعداد وبلاگ‌ها پس از زبان‌های انگلیسی، پرتغالی و لهستانی رتبه چهارم را به خودش اختصاص داده بود. امروز با مراجعه مجدد به همان سایت مشخص شد که زبان فارسی در حال حاضر رتبه دهم را در میان زبان‌های وبلاگی دارد. مشخص نیست چه اتفاقی افتاده. این سقوط به خاطر رشد وبلاگ‌ها به زبان‌های دیگر بوده یا این که وبلاگ‌های فارسی به صورت ناقص به این فهرست اضافه می‌شوند؟


9 دیدگاه دربارهٔ «سقوط زبان فارسی در رتبه‌بندی وبلاگ‌ها;

 1. به به مبارکه . می بینم که بعد از کلی وقت بالاخره خودتم از زیر بیرق بلاگ اسپات در اومدی …بی سر و صدا ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! یا با سر و صدا ؟!؟!؟!

  پاسخ
 2. خونه‌ی جدید مبارک باشه.
  دو سه کلمه راجع به همین خونه‌ی جدیدت تو وبلاگم نوشتم (البته یکم بیشتر از دو سه کلمه!).
  خلاصه این که وبلاگ خوبی داری. به وبلاگ من هم سر بزن!

  پاسخ
 3. توی وبلاگ خودت جواش رو دادم سامان. می‌دونم که می‌دونی ایمپورت مطالب و ویرایش بعدش و ریبیلد یعنی چه! یه کم اجازه بده. بذار وبلاگ منعقد بشه!

  پاسخ
 4. آها بالاخره یه صفحه ی سالم و غیر فیلتری از شما یافتم البته به کمک خودتون….
  این دفعه مواظب باشید که دوباره با عبارت اعصاب خورد کنه !Access Denied روبه رو نشیم…..

  پاسخ
 5. آمار این موسسه مزخرفه و اصلا قابل اعتماد نیست. تعداد وبلاگ‌های فارسی رو ببین چقدر زده. از دو سال پیش هم کمتر. مگه میشه آخه؟!

  پاسخ
 6. من فکر می‌کنم کاهش این آمار به خاظر این باشه که مثلاً پرشین‌بلاگ یک سری از وبلاگ‌های غیرفعال خودش رو پاک کرد. شاید هم این مسأله این قدر تأثیرگذار نباشه اما به هر حال قابل تأمله.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید