عزیزم من کوک نیستم!

ایشون فرمودند که هیأت دولت امسال تصمیم گرفته که با شروع نیمه اول سال، ساعت‌ها به روال چند سال گذشته یک ساعت جا به جا نشن. از همه این‌ها که بگذریم، دلیل این تصمیم خیلی قابل توجه و محکم هست به نحوی که نگو و نپرس! به این ترتیب که:
«از سال ‎۱۳۷۰ که با مصوبه دولت، تغییر ساعت‌ها در اول‎ فروردین‎ و سی‌ام شهریور هر سال‎ اجرا می‌شد، هنوز مطالعات خیلی روشن، دقیق و کاملاً علمی در دست نیست که این کار چه میزان در مصرف انرژی تأثیرگذار بوده است».
از آن جایی که (از کجا؟) ما تمام کارها را بر اساس دلایل مستدل علمی و تحقیقات فراوان انجام می‌دهیم، و از آن جایی که (خلاصه از کجا معلوم نشد) اصولاً تحقیقات علمی و مطالعات کشورهای دیگر منطبق با شرایط و ضوابط ما صورت نگرفته و در محیط اجنبی و قوانین خاصه صورت پذیرفته، نتایج حاصله از آن تحقیقات منحل و کاملاً منتفی است و به اندازه کشک هم معتبر نیست. لذا:
«وزارت نیرو مکلف‎ شده‎‎ است‎ سال ‎ ۸۵را که تغییر ساعت‎‎ نخواهیم‎ داشت، با سال‌های پیش‎ مقایسه‎ کند تا مشخص‎ شود این تغییر نیافتن ساعت‎ چه‎ تأثیری در مصرف‎ انرژی خواهد گذاشت».
به این می‌گن یک آزمایش اساسی در یک شرایط محیطی کامل و دقیقاً علمی. یک سال آزمایش می‌کنیم تا نتیجه‌ای نزدیک به یقین بگیریم. اینه داداش!
حالا نکته این جاست که ساعت کار ادارات، بانک‌ها، مدارس و جاهای دیگه با قوانین جدید این قدر با هم متفاوت شده که حتی نوابغی مثل من هم گُه‌گیجه می‌گیرن چه برسه به بقیه! (واسه خودم که می‌تونم نوشابه باز کنم؟)

2 دیدگاه دربارهٔ «عزیزم من کوک نیستم!;

  1. معلوم نیست باز چی تو سرشون می گذره
    حالا خوبه این تغییر تو همه ی کشورها وجود داره و اسمش هم هست Daylight Saving …
    حالا بیایین اختلاف ساعت مملکت گل و بلبل رو با GMT درست کنید.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید