Google Page Creator، صفحه‌ساز گوگل

گوگل باز هم توانست تا کاربرانش را غافلگیر کند. این بار با ارائه یک سرویس جدید به نام Google Page Creator یا صفحه‌ساز گوگل. کاربران می‌توانند در یک محیط WYSYWIG صفحه شخصی خود را در گوگل راه‌اندازی کنند. با این وضعیت، شخصی‌سازی گوگل وارد مرحله جدیدی می‌شود و کاربران دارای یک صفحه اختصاصی در گوگل می‌شوند که تحت دامنه googlepages.com عرضه می‌شود. کاربران می‌توانند صفحه اصلی خود را در آدرسی به صورت http://YourAccount.googlepages.com مشاهده نمایند.
این نرم‌افزار تحت وب گوگل گرچه در حال حاضر امکانات پیشرفته‌ای ندارد اما فعلاً می‌توان از طریق آن صفحات متعدد ساخت و فایل‌ها را به آن آپلود کرد. امکان آپلود فایل بسیار جالب به نظر می‌رسد چرا که شما می‌توانید فایلی را به فضای گوگل آپلود کنید و نهایتاً لینک فعالی از آن داشته باشید تا در سایت یا وبلاگتان از آن استفاده نمایید. این فضا در حال حاضر ۱۰۰ مگابایت در نظر گرفته شده است.


تا پیش از این فضای دو گیگابایت به بالای جی‌میل تنها برای استفاده ایمیل یا نهایتاً به صورت یک درایو شخصی مورد استفاده قرار می‌گرفت و امکان این وجود نداشت تا این فضا به اشتراک گذاشته شود اما با این سرویس، امکان به اشتراک‌گذاشتن فایل‌ها فراهم شده و برای وب‌مسترهایی که همواره به دنبال فضای مناسبی برای آپلود فایل‌ها می‌گشتند تا به مشکل پهنای باند برنخورند این مطمئن‌ترین راه حل است.
برای نمونه شما می‌توانید صفحه‌ای را مشاهده کنید که به همین طریق ساخته شده و فایلی نیز برای دانلود کاربران در آن قرار داده شده است.
گوگل درباره صفحه‌ساز خود گفته است که محتویاتش در کوتاه‌ترین زمان در موتور جست‌وجویش ثبت می‌شود اما به این صفحات امتیاز ویژه‌ای تعلق نمی‌گیرد تا رتبه بهتری کسب کند.
اطلاعات بیشتر را می‌توانید به انگلیسی در این صفحه مطالعه کنید.
پ.ن: از قرار معلوم ارائه این سرویس برای کابران جدید محدود و ظرفیت برای کاربران تستی در کمتر از ۱۲ ساعت تکمیل شده است.
در همین زمینه:
WebProNews

1 دیدگاه دربارهٔ «Google Page Creator، صفحه‌ساز گوگل;

دیدگاهتان را بنویسید