ویرایش آنلاین فایل‌های Word

Writelyاین روزها وبلاگ‌های خارجی فناوری اطلاعات پر شده‌اند از خبری مبنی بر خرید جدید گوگل. گوگل Writely را خرید.
Writely چا کار می‌کند که برای گوگل این قدر جذاب بوده که آن را خریداری کند؟ این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا فایل Word خود را آپلود کرده، آن را از هر جایی ویرایش نمایید، آن را به اشتراک با دیگران بگذارید، آن را روی وب یا ویلاگتان (سیستم Blogger) منتشر کنید. تور معرفی این برنامه را می‌توانید این جا ببینید. این برنامه همچنین به شما این امکان را می‌دهد که خروجی را به فرمت HTML، RTF، ODT ، Word یا PDF تبدیل کنید. حالا گوگل این برنامه را خریده و تیمش را به خدمت گرفته است. نویسنده این برنامه در وبلاگش رسماً این خرید را تأیید کرده است و این برنامه تا اطلاع ثانوی عضو جدید نمی‌پذیرد.
هفته قبل در لینکدونی برنامه تحت وبی را معرفی کردم به نام Online Office. این برنامه کاربردی هم مانند Writely به کاربران اجازه می‌دهد که فایل‌های خانواده آفیس مایکروسافت را به صورت آنلاین ویرایش کنند.


Office Onlineبا این تفاوت که این برنامه علاوه بر فایل‌های word می‌تواند تصاویر، جداول، کلیپ‌آرت‌ها و نمودارها را مدیریت نماید. وجود بیش از ۶۰۰  کلیپ آرت، ۱۴۰ ابزار ترسیمی، ۴۰ نوع نمودار و ۳۰۰ عمل محاسباتی این برنامه را به اندازه کافی قدرتمند کرده است. این برنامه هنگامی ارزش خود را نشان می‌دهد که بدانید به علت تحت وب بودن آن شما می‌توانید برای مثال فایل‌های Excel را روی سیستم‌عامل لینوکس ویرایش کنید، روی کامپیوتری که PowerPoint یا Access یا Word ندارد، فایل‌هایی با این فرمت‌ها را نمایش دهید. همچنین امکان انتشار در وبلاگ‌هایی با سیستم Blogger، LiveJournal و TypePad موجود است. شما می توانید از روی سایت Flickr تصاویر را در فایل‌هایتان به کار ببرید، فایل‌ها را با استفاده از iCdocs به اشتراک بگذارید و آن‌ها را به فرمت PDF تبدیل کنید.
با این که Office Online از Writely قوی‌تر به نظر می‌رسد اما گوگل اقدام به خرید Writely کرده، حالا چرا معلوم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید