تقویم خورشیدی الکترونیک

Calendarمعمولاً یکی از مشکلاتی که ایرانی‌های خارج از کشور با آن رو به رو هستند، این است که بر خلاف ما دور و برشان پُر نیست از انواع و اقسام تقویم رومیزی، دیواری و سررسید و… به همین دلیل همیشه به دنبال تقویم خورشیدی به روز می‌گردند. به همین دلیل تصمیم گرفتم انواع و اقسام گاه‌شمارهای آنلاین، برنامه‌ها و سایت‌های مرتبط و به درد بخور در این زمینه را معرفی کنم:
۱- یکی از این گاهشمارها تقویم پنج هزار ساله خورشیدی، قمری، میلادی است که می‌توانید در سایت اندیشه آن را پیدا کنید.
۲- یکی دیگر از تقویم‌های کامل که به نوعی تقویمی تاریخی است و مجموعه کاملی از اتفاقات تاریخی را در کنار خود جای داده است، صفحه مربوط به تقویم تاریخ رادیو است که در سایت صدا و سیما موجود است.
۳- تقویم(Calendar)، یکی از امکانات جالب و جذاب در یاهو مسنجر است و کاربردهایی فراوانی دارد، ولی به علت میلادی بودن آن، کمتر مورد توجه پارسی‌زبانان عزیز قرار می‌گیرد. تقویم پارسی یاهو مسنجر، این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید با استفاده از آن به برنامه‌ریزی روزانه خود پرداخته و زمان خود را مدیریت نمایید.
۴- تقویم هجری شمسی ویژه ویندوزهای ۲۰۰۰، XP و ۲۰۰۳ قابل استفاده در محیط ویندوز و برنامه‌های OutLook Express 6، WordPad ،Notepad و Windows Explorer و پنجره مشخصات پرونده‌ها و پوشه‌ها، برنامه‌ای است که توسط شرکت نرم‌افزاری سینا پردازش ارائه شده است.
۵- تقویم رومیزی جلالی، برنامه‌ای است که با نصب آن روی دسکتاپ ویندوز خود یک تقویم کامل خواهید داشت.
۶- تقویم میلنیا Millennia یک پروژه خارجی است اما بسیار کامل و حیرت‌انگیز که سه نوع تقویم پارسی، خیام و اسلامی را هم در میان فهرست ۱۲ تایی گاهشمارهای خود دارد.
این دو برنامه را هم که با این موضوع بی‌ارتباط نیستند داشته باشید:
۷- سیستم مدیریت زندگی یک سایت برنامه‌ریزی و تقویم روزمره است که مشابه خارجی آن زیاد است. با استفاده از این سایت‌ها می‌توانید برای زندگی خود برنامه‌ریزی کنید.
۸- برنامه پارسی‌ساز TrayLayout یک برنامه مفید برای صفحه کلید است. پس از نصب این برنامه در نوار تسک‌بار خود شما تاریخ شمسی را همواره خواهید داشت.
۹- یکی دیگر از راه‌ها تقویم پارسی است که خودم برای تقویم گوگل آماده کرده‌ام که در پست بعدی به طور مفصل طرز استفاده از آن را شرح حواهم داد.


اطلاعات دیگر:

4 دیدگاه دربارهٔ «تقویم خورشیدی الکترونیک;

دیدگاهتان را بنویسید