چت کردن به صورت قاچاق!

Messengersحتماً شده که جایی رفته باشید و کامپیوتری نصیبتان شده باشد که از مسنجر روی آن خبری نیست. شما می‌خواهید چت کنید، اما مجبور هستید که چند مگابایت مسنجر را از سایتش دانلود، روی کامپیوتر نصب و سپس استفاده کنید. کار سختی است نه؟ پس چه کنیم که این بلا بر سرمان نازل نشود؟ بگذارید برایتان نسخه‌ای بپیچم تا به راحتی هر جای که می‌خواهید چتر یا حتی پاراگلایدر خود را باز کنید.
سایت‌های هستند که به عنوان واسطه میان شما و مسنجرتان عمل می‌کنند. شما بدون این که مجبور به نصب مسنجر باشید، می‌توانید از این سایت‌ها برای ورود به مسنجر استفاده کرده و هر جا که هستد، چت کند.
اولین این سایت‌ها سایتی است به نام eMessenger. در این سایت شما می‌توانید با آی‌دی‌های MSN، Yahoo و AIM خودتان چت کنید. البته روی کامپیوترتان باید جاوا اپلت نصب شده باشد. با نسخه موبایلی آن هم می‌توان از تلفن‌های همراهی که xHTML و WAP را پشتبانی می‌کنند، چت کرد.
اما سایت مشابه دیگری هم در این زمینه هست که امکاناتش کمی بیشتر از قبلی‌ست. سایت Meebo سایتی است با عملکرد مشابه اما با سر و شکلی شبیه‌تر به مسنجر. Meebo علاوه بر Yahoo، MSN و AIM، مسنجرهای ICQ، Jabber و GTalk را هم پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این که شما می‌توانید به طور همزمان از چند آی دی در یک مسنجر و یا در مسنجرهای مختلف استفاده کنید. مثلاً با دو آی دی یاهو مسنجر خود به همراه آی دی جی‌میل خود آنلاین باشید. این سایت تا کنون ۴۷ زبان را پشتیبانی می‌کند که پارسی هم از جمله آن‌هاست. یعنی می‌توانید ظاهر سایت را به پارسی ببینید.
از کاربردهای این دو سایت همین بس که به درد استفاده در محل کار می‌خورد. بله اگر خیلی از جاها پورت‌های مربوط به مسنجرها را بسته و فاتحه چت را خوانده‌اند. این جاست که ارزش سایت‌های بالا مشخص می‌شوند.

12 دیدگاه دربارهٔ «چت کردن به صورت قاچاق!;

  1. نیما بعضی وقتا فکر میکنم تو چه جوری این چیزا رو پیدا می کنی.من اگه یک میلیونیوم حوصله و انرژی و پیگیری تورو داشتم الان به این روز نیافتاده بودم….!!! بابا ماشالله

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید