آموزش خودکشی

Suicideاین مطلب رو برایم ایمیلش کرده بودند. نویسنده‌ش هم نامشخصه. به اندازه کافی بانمک بود که ازش نگذرم:
اصولاً واژه خودکشی به معنی خود کشتنه. یعنی در این عمل فرد اون قدر خودشو می‌کشه که می‌میره و این خود کشتن به علت وارد آمدن مصایب و رنج‌های فراوان یا بالعکس صورت می‌گیره. به نظر من خودکشی کار چندان جذابی نیست ولی بسیار هیجان‌انگیزه و به یه بار امتحانش می‌ارزه. من خودم چند بار امتحانش کردم و با این که چند بارش هم مردم ولی همچین بگی نگی بدم نیومد. برخلاف نظر خیلی‌ها که می‌گن خودکشی خیلی راحت و سهله باید بگم نخیر… اونجوری‌هام نیست. هر کاری قواعد و اصول خاص خودش رو داره و خودکشی هم جدا از این مطلب نیست. اول از همه اون کسایی که می‌خوان خودکشی کنن رو دسته‌بندی می‌کنم:
کسی که در عشقش شکست خورده، کسی که ورشکست شده، کسی که قاط زده (مثل من)، کسی که از زندگی خیر ندیده، کسی که بدجوری روش فشار اومده، کسی که کنجکاوه زودتر جهنم رو ببینه و خلاصه هر کسی که یه جورایی به آخر خط رسیده.
افراد بالا، به هرحال مستقیم به جهنم می‌رن، ولی خدا همشون رو رحمت کنه. شما جزو کدامیک از دسته‌های بالا هستید؟ اگه هستید ادامه مطلب رو بخونید و گرنه یه دسته جدید برای خودتون بیارید و بعد بقیه‌ش رو بخونید.
حالا فرض می‌کنیم: طرف تنها میاد توی یه اتاق و در رو قفل می‌کنه و عزمش رو برای خودکشی جزم می‌کنه. به دور برش نگاه می‌کنه و این وسایل رو می‌بینه:
طناب، سیخ کباب، کبریت آغشته به بنزین، قرص دیازپام، آمپول هوای تهران، دندون مصنوعی حاج خانمشون، لوله گاز، پاکت نایلون، چاقوی میوه‌خوری، نخ کاموایی، سوزن لحاف‌دوزی، تیغ ریش‌تراشی مصرف‌شده، مرگ موش.


خب… برای شروع بد نیست ولی نظرتون رو به یه موضوع مهم ولی پیش و پا افتاده جلب می‌کنم: «تصور و قیافه و دسیپلن شما بعد از مردن خیلی مهمه». فرض کنید در اتاق شما رو می‌شکونن و شما رو در حالتی پیدا می‌کنن که از یه طناب از سقف آویزونید و دارید مثل پاندول ساعت تاب می‌خورید و زبونتون مثل زبون بلانسبت سگ آقای پتی‌بل از دهنتون آویزونه و صورتتون سیاه و ورم کرده و احتمالاً در اثر فعل و انفعالات شیمیایی شلوارتون هم خیسه. نه… خودتون جای تماشاگرها باشین، حالتون بهم نمی‌خوره؟ احساس انزجار بهتون دست نمی‌ده؟ قیافه شما بعد از خودکشی باید از همیشه معصومانه‌تر… از همیشه زبیاتر و از همیشه دوست‌داشتنی‌تر باشه تا دل همه حسابی بسوزه. با این حساب، دور حلق‌آویز کردن، خودسوزی و خفگی با گاز رو خط بگیرید. یه بنده خدایی از دوستان، خیلی جالب خودکشی کرده که در نوع خودش یه ابتکاره. ایشون، دو تا انگشت شصتش رو فرو کرد توی سوراخای دماغش و با انگشتای دیگرش هم دهنشو محکم گرفت و اونقدر خودشو خفه کرده تا مرده. فقط بدی کارش این بود که هیچ‌کس بعد از مرگش انگشتای شصتشو از توی دماغش بیرون نکشید. چون به هر حال کار کثیف بودن. حالا خودتون قضاوت کنید. این خودکشی ترحم کسی رو بر می‌انگیزه؟ یا اونایی که روی سرشون نایلون می‌کشن و دور گردنشون روی نایلون رو با طناب می‌بندن و یا اونایی که خودشون رو جلوی ماشین می‌ندازن و له می‌شن. اینا همشون دیوونه‌اند. خودکشی ایده‌آل خودکشی است که بدون درد، بدون عوارض جانبی، بدون تأثیرات بد و منفی روی صورت و اندام، بدون صدا، بدون کثافتکاری و غیره باشه. ژاپنی‌ها یه جور خودکشی جالب رو ابداع کردن به این صورت که یه سوزن جوالدوز رو برداشته و از روی سینه فرو می‌کنن توی قلبشون. البته این کار یه کم درد داره. یه جورای حس می‌کنید که توی سینه‌تون آب جوش داره قل می‌زنه. ولی حداقل، عوارض ظاهری نداره. ولی بدیش اینه که حتماً می‌میرید در صورتی که خودکشی وقتی خوبه که شما نمیرید. یه جور خودکشی که بیشتر بین شکمو‌ها رواج داره استفاده از خوراکی برای مردنه. این نوع خودکشی خیلی حال داره چون حداقل گشنه نمی‌میری و خوبی مهم‌ترش اینه که به سر منزل مقصود هم نمی‌رسی و معمولاً زنده می‌مونی. نمونه‌اش این که یه بنده خدایی که با سی تا قرص دیازپام خودکشی کرد و دور و بری‌ها به هوای این که مرده خاکش کردند و یارو بعد از دو سه روز خواب ملس چشاشو باز کرد و دید: ای دل غافل همه جا سیاهه و یه موش هم داره انگشت پاشو می‌جوه. زنده به گوری خداییش وحشتناکه پس اول خوب فکراتونو بکنین بعد خودتونو بکشید.
یه موضوع مهم توی خودکشی، پشیمونی دیرهنگامه. هشتاد و نه درصد کسایی که خودشون رو می‌کشن، وسط یا آخر کار پشیمون می‌شن و این در حالیه که هیچ راهی برای برگشت نیست. یه یارویی برای خودکشی یه تکه پارچه رو گلوله می‌کنه و فرو می‌کنه توی حلقش و با ته گوشکوب می‌ده بره پایین ولی همون لحظه پشمون می‌شه و این درحالیه که داره خفه می‌شه. یارو می‌دوه بیرون و از شدت عجله از روی پله‌های آپارتمان پرت می‌شه پایین و می‌میره… و جالب اینکه مرگش به علت ضربه مغزی اعلام شد نه خفگی.
نکته مهم دیگه اینه که مدت خودکشی نباید زیاد طولانی باشه. مثلاً فرض کنید در نوع رگ زدن خیلی طول می‌کشه تا خون تموم بشه و تازه آلودگی خون روی زمین و لباساتون رو هم در نظر بگیرید یا استفاده از گاز شهری امکان داره باعث بشه نه تنها خودتون بمیرید بلکه خونه و بقیه رو هم بفرستید روی هوا. پس عاقلانه‌تر رفتار کند.
تا حالا به چند نتیجه مهم رسیدیم که سعی کنید در خودکشی حتماً این نکات را مد نظر قرار دهید.
– زمان خودکشی رو درست انتخاب کند. (بهترین موقع بعد از ظهر ساعت شش)
– مبادا بعد از خودکشی از ریخت و قیافه بیفتید.
– بهترین لباستونو تنتون کنید.
– حتماً یه یادداشت بذارید و علت خودکشی رو شرح بدید و انگشت هم بزنید.
– خواهشاً زیاد کثیف‌کاری نکنید.
– موقع خودکشی لبخند بزنید تا لبخند روی لبتون باقی بمونه.
– لطفاً چشاتونو باز نذارید چون خیلی وحشتناکه.
– یه بسته دستمال کاغذی حتماً روی میزتون باشه.
– اتاقتونو قبل از خودکشی مرتب کنید. (پلیسا ببینن خوب نیست)
– رد انگشتتونو همه جا بمالید تا بفهمن خودتون، خودتونو کشتید.
– یه جوری خودکشی کنید که دوباره بشه زنده‌تون کرد.
– دلیلتون برای خودکشی قانع‌کننده باشه. برای مسائل عشقی خودکشی کردن کار الاغاست. بلانسبت شما.
– قبل از خودکشی حتماً یه فال حافظ بگیرید.
– قبل از خودکشی استفاده از ادکلن و دئودورانت و زدن مسواک یادتون نره.
– بهتره بعد از مرگ، مثلاً مرگ، در حالت درازکش باشی.
– اگه توی دستتون یه گل سرخ باشه صحنه خیلی رمانتیک‌تر و رویایی‌تر به نظر میاد و اشک‌آورتره.
– در اتاق رو حتماً قفل کنید که جریان هیجان‌انگیزتر باشه.
– قبل از خودکشی حتماً گریه کند. صورتتون اشک‌آلود باشه.
– خودتونو برای رفتن به جهنم آماده کنید.
حالا جدیدترین و راحت‌ترین روش‌های خودکشی
برای جنس نرینه – «استفاده از جوراب»
تخت خواب رو آماده کنید. تمام تن و سرتونو ببرید زیر پتو. خیلی آروم نوک انگشتاتونو از زیر پتو بیرون بیارید و جوراباتونو ببرید زیر پتو. هیچ راه نفوذی برای هوا نذارید. یک ساعت بعد شما مردید. خدا رحمتتون کنه…
برای جنس مادینه – «سوء استفاده از موش»
تخت خواب رو مرتب کند. برید زیر پتو. اتاق حتماً کاملاً تاریک و ساکت باشه. حالا چشماتونو ببندید و فرض کنید یه موش خوشگل داره روی تنتون راه می‌ره. خواهش می‌کنم جیغ نزنید و بدون سر و صدا از وحشت زیاد بمیرید. مرسی…
توی جهنم می‌بینمتون

26 دیدگاه دربارهٔ «آموزش خودکشی;

 1. متن جالبی بود.. اینهمه توصیه کرد که مرتب و خوب خودکشی کنید فکر نکرد اونی که از وحشت بمیره که کل قیافش می ریزه بهم.. تازه خیلی خجالت داره از ترس موش مردن!! یه موش که ارزش نداره آدم با تصورش بمیره..

  پاسخ
 2. به نظرمن در این باره باید فیلم وایت کیشلوفسکی را دید انجا که توی مترو کارول می ره که یکی را بکشه … اولش فرد خودکشنده مطمئنه ولی وقتی می بینه گلوله خالی بود دفعه دوم می گه مطمئن نیستم خیلی با حاله حتما باید دید ……….

  پاسخ
 3. سلام نیما جان. خوبی؟ چی کارا می‌کنی؟ از ۴۰ چه خبرا؟ بابا من خیلی دلم برا همتون تنگ شده. من میام اینجا رو معمولاً می‌بینم و استفاده می‌کنم. قربون تو. هانی

  پاسخ
 4. کلمه خود کشی یعنی چه؟
  خود کشی یعنی خود کشتن
  خود کشتن یعنی خود آدم خودش را با دستانش کشتن!
  خودش را با دستانش کشتن یعنی خود کشتن (با دستان)
  آخر مگر میشود کسی با دست خودش خودش را خفه کن (خود کشتن در خود ایجاد کند)
  خود کشی یعنی اول مغز خود را کشتن سپس با استفاده از قاتل (جوراب ، موش و …) و اجیر کردن آن روح را از بدن جدا نمودن !!!!!!
  نظر شما چیست؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 5. سلام
  شر و ورای جالبی بود. ولی عزیزم اینو بدون هر کی بخواد خودکشی کنه شر و ورای تو که هیچ. هیچ خری نمی تونه اونو منصرف کنه.
  باتشکر
  تو جهنم می‌بینمت
  نینا
  نیما: هی هی. عجب ادبیات بهداشتی داری تو. همون دیدار به جهنم.

  پاسخ
 6. نمی تونستی واقعی شو بنویسی . خاک بر سرت
  جربزه میخاد . ارزه میخواد .
  نیما: دوست دانشمند من. دماغت رو با انگشتات بکش. نفس نکش. می‌میری. البته این کار هم عرضه می‌خواد.

  پاسخ
 7. این مطلب مال مجله‌ی نسیم هرازه. من خودم می‌خوام خودکشی کنم. ۴ ساعت دیگه. با چاقو رو کوه. شوخی نمی‌کنم.

  پاسخ
 8. من از این متن خیلی خوشم اومد. جای خوبی نذاشتینش. منم شانسی پیداش کردم. حالا اگر اجازه بدی می‌خوام بذارمش تو وبلاگم تا تعداد بیشتری بخوننش. با اجازه.

  پاسخ
 9. سلام آقا نیما. به نظر من مطلب طنزگونه‌ای بود اما خودکشی واژه تلخیه. چرا باید ما انسان‌ها البته فقط اسممون رو گذاشتیم انسان کاری کنیم که هم‌نوع‌های ما دست به این کار بزنن. من ۲ بار تجربه کردم. این کار دل و جرأت می‌خواد و رهایی. یعنی فرد قبلش قید همه چیو بزنه. فعلاً.

  پاسخ
 10. سلام دوست عزیز حقیقتش من قصد خودکشی نداشتم. همین جوری به یاد حرف یکی از دوستام افتادم که خواسته بود خودکشی کنه و تو اینترنت گشته بود برا بهترین راه حل. منم زدم، می‌خوام خودکشی کنم. به راستی اگه قصد خودکشی داشتم حسابی با خوندنش به فکر بعد از مرگم می‌افتادم که چه جوری می‌شم و به طنز خودکشیتون می‌خندیدم و شاداب و سرحال سر زندگیم می‌رفتم. به هرحال دوستی که می‌خوای خودتو بکشی برا دل لرزونت و پای سستت یه عصا بخر! حالا نخریدی بگیر! منظورم دوسته. اگه نتونستی لااقل یه دوست بگیر بعد خوتو بکش تا مردی به حالت گریه کنه. چون حیفه آدم بزرگی مثل تو بمیره و کسی نباشه که به حالش گریه کنه. چون تو فقط محتاج اینی که برات دل بسوزونن.

  پاسخ
 11. سلام
  منم یه روزی مثله شماها بودم. این چیزا رو همش مسخره می‌کردم. می‌گفتم همون بهتر که بمیره. آره چون زندگیو داشتم. عادی بود. خوب بود. می‌تونم بگم عالی بود. هیچ وقتم فکرشو نمی‌کردم. اینجوری بشه. شاید به خاطرکارایی که کردمه. مهم نبودن اطرفیانم و فقط فکره خوش‌گذرونی خودم بودم. که خدا خواست بهم بفهمونه که همیشه همه چیز اونجوری که می‌خوای نیست. تو هم مثل بقیه یه روزی باید جواب کاراتو ببینی. الان یه جوری شده که آرزو می‌کنم هیچکس مثل من نشه. کسی هم مثل الان من نیست. مطمئنم. نمی‌گم چی شده چون واقعا گفتنش سخته. ایشالا که همتون زندگی خوبی داشته باشین.

  پاسخ
 12. وقتی هیچ راهی واسه ادامه زندگی نباشه این مزه‌ها رو نمی‌ریزی. من نه از بی‌پولی نه بدبختی نه هیچ مرده دیگه‌ای می‌خوام خود کشی کنم. تا حالا هم چند بار می‌خواستم دست به این کار بزنم اما الان بهترین زمانشه.

  پاسخ
 13. شاید به نظر خیلی‌ها خودکشی مسخره و یا کاری ابلهانه باشه ولی دلایل گفته شده برای خودکشی شاید به نظر بعضی از ما کوچیک باشه ولی برای بعضی‌ها تحملش خارج از توان. یا مثلا ما نمی‌تونیم شخصیتی مثل صادق هدایت را با این مطلب به طنز بگیریم. هرچند این مطلب می‌تونه حتی برای ۱۰ دقیقه هم که شده کسی رو از خودکشی منصرف کنه. مثل من که نشستم و برای شما نظرم رو می‌نویسم. کسی رو می‌شناختم که به اعدام محکوم شده بود ولی عجیب که خودکشی کرد و عجیب‌تر که خودش را دار زد. به نظر شما چرا اگر از اعدام می‌ترسید خودکشی کرد و اگر ناامید بود یا عذاب وجدان داشت؟ به هر حال اعدام می‌شد. به هر حال منم قصد خودکشی دارم و دلایل خودم رو دارم. هرچند به قول ناپلئون زندگی کردن و رنج بردن بیش از مردن جرات می‌خواهد.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید