هکری که به اسناد ارتش آمریکا دست پیدا کرد

Gary Mckinnonبزرگراه فناوری– گری مک‌کینون، هکر انگلیسی که در حال زیر و رو کردن سایت ناسا برای فرو نشاندن عطش خود در مورد ماهیت بشقاب‌پرنده‌ها بود، ناخواسته موفق به کشف و مشاهده بخشی از سری‌ترین اسناد فعالیت برنامه‌ریزی شده نظامی آمریکا برای سال‌های آتی شد.
وی که در سال ۱۹۶۶ در شهر گلاسکوی اسکاتلند به دنیا آمده، اطلاعات بسیار حساس را در مورد پروژه‌های عظیم فضایی مشترک ناسا و ارتش آمریکا به دست آورده و با این کار خود آمریکایی‌ها را به شدت عصبانی کرده، تا بدان حد که آنان خواستار دستگیری و انتقال فوری او به ایالات متحده شده‌اند. چندی قبل دادگاهی در انگلستان وی را به جرم نفوذ به سیستم‌های دفاعی آمریکا و وارد آوردن ۷۰۰ هزار دلار خسارت به آن، مجرم شناخت. مک‌کینون در صورت محکومیت قطعی باید دو میلیون دلار جریمه بپردازد و ۷۰ سال را پشت میله‌های زندان سپری کند. این در حالی است که خود وی معتقد است هیچ خسارتی به اسناد ناسا وارد نکرده است. وی در مصاحبه با «وایرد» گفته: در مرکز فضایی جانسون آمریکا تصاویر ماهواره‌ای تهیه شده از بشقاب‌پرنده‌ها به طور مرتب مورد بررسی قرار می‌گیرد. من موفق شدم برخی از این تصاویر را دریافت و مشاهده کنم، البته کارشناسان ناسا متوجه این امر شده و مانع دسترسی من شدند. وی می‌افزاید: من سندی با فرمت اکسل پیدا کردم که حاوی اسامی و درجه نظامی تعدادی افسر «غیرزمینی» بود که ظاهراً محل استقرار آن‌ها در خارج از زمین بود. بر طبق سند مذکور آن‌ها پرسنل نیروی هوایی آمریکا بودند که مشخصاتشان در هیچ جای دیگری به ثبت نرسیده است. سند یاد شده همچنین حاوی اطلاعاتی در مورد تبادل این نظامیان در بین کشتی‌های نظامی بود.


در همین زمینه:

4 دیدگاه دربارهٔ «هکری که به اسناد ارتش آمریکا دست پیدا کرد;

 1. همیشه با مطالبت آدم رو غافلگیر می‌کنی … چه تو چل چه اینجا!
  همیشه سر می‌زنم و دوست دارم نوشتنت رو.
  نیما: مرسی. من هم جداً نوشته‌های وبلاگت رو می‌خونم و دنبالشون می‌کنم.

  پاسخ
 2. جالب بود ولى دو سؤال پیش آمد برایم:
  ۱٫ چطورى تشخیص داده که آنها اسامى افسران غیرزمینى هستند؟
  ۲٫ اگر نیروى هوایى آمریکا در آن حد با بیگانگان در ارتباط است که افسرانى از آنها را در خودش داشته باشد، چرا باید وسایل حمل و نقل‌شان را با عکس‌هاى ماهواره‌اى بررسى کنند؟
  نیما: والله به قول گفتنی نمی‌دونم. اگه رفتم ناسا، سعی می‌کنم سر در بیارم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید