Yahoo، بچرخ تا بچرخیم

Yamannerکافی است Yamanner را در گوگل وارد کنید تا مختان سوت بکشد. گوگل بیش از یک میلیون و دویست هزار مورد برای نام کرم کوچولوی پیدا می‌کند که تازه از نیمه خرداد امسال سر و کله‌اش پیدا شده و تا دو سه روز بعد از تولدش به جز پدرش و یکی دو نفر دیگر، کس دیگری او را نمی‌شناخت. در این مدت او بی‌سر و صدا توی ایمیل‌های یاهو شیطنت می‌کرد ولی جمعه ۱۹ خرداد (۱۲ ژوئن) سیمانتک شناسایی‌اش کرد و یک دفعه این کرم کوچولو به چهره مشهوری بدل شد و در صدر اخبار نشست.
مسؤولان یاهو اعلام می‌کردند که مشکلی نیست و این اشکال را به زودی بر طرف می‌کنند. البته شاخص سهام یاهو توی بورس حرف دیگری می‌زد از آن طرف خیلی‌ها توی کف مانده بودند که این کرم چرا این شکلی است. آخر بر خلاف همه کرم‌ها و ویروس‌های ای‌میلی، هچ فایل الحاقی‌ای همراه این کرم نبود تنها چیزی که در این ای‌میل ۶ کیلوبایتی به چشم می‌خورد، یک لوگوی قرمز رنگ یاهو بود و دیگر هیچ. ولی باز کردن ایمیل همانا و…
پدر این کرم کوچولو یک ایرانی ۲۸ ساله است. مصاحبه ویژه‌نامه کلیک با این کرم‌نویس و داستان نوشته شدنش را اینجا بخوانید (فرمت pdf).

5 دیدگاه دربارهٔ «Yahoo، بچرخ تا بچرخیم;

  1. چقدر خوبه که همچین آدم‌هایی هنوز هم پیدا می‌شن! از وقتی فیلم Hackers in wonderland رو دیدم٬ از هکر جماعت خوشم اومده! خصوصاً اون‌هایی که ضعف غول‌های وب رو به رخشون می‌کشن. توی اون فیلم هم یه هکتیویست بود که یه مرام رابین هودی خاصی داشت و زده بود سرور سایت e-toys رو به علت زوری که به یه وب‌سایت نه چندان هم نام گفته بود٬ DOS کرده بود. اون هم توی ایام کریسمس! e-toys بعد از اتمام کریسمس٬ نه تنها مجبور شده بود شکایتش رو در مورد هم نام بودن اون سایت پس بگیره٬ بلکه از مسؤولین اون وب‌سایت هم عذرخواهی کرده بود!
    حالا یه ایرانی و یاهو! کی باورش می‌شه؟! 🙂

    پاسخ
  2. سلام. گفتم که مفید می‌نویسی اینم نمونه‌ش:
    من عجب شانسی آوردم! چون هفته پیش چنین میلی دریافت کردم و باز کردنش رو موکول کردم به بعد و هنوزم بازش نکردم و اگه این مطلبت رو نمی‌خوندم احتمالاً منم الان…!!! مرسی آقا نیما.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید