حرف‌هایی میان اما و اگر

Esteshhadiyoonشماره این هفته چلچراغ یک مصاحبه ویژه دارد با سخنگوی گروه استشهادیون ایرانی. مصاحبه‌ای که به خاطر اولین بودن در نوع خودش، باید برایتان جذاب باشد. اگر بخواهید متن کامل این مصاحبه را بخوانید، چلچراغ این هفته را تهیه کنید. منصور ضابطیان که این مصاحبه را انجام داده است، مقدمه‌ای بر آن نوشته که این جا می‌خوانید:
او دوست ندارد تصویرش در جایی به چاپ برسد و معتقد است که این یک اصل امنیتی است که تا وقتی مجبور نباشی، نباید مقابل دوربین بروی. این روزها او و دوستانش بیش از هر زمان دیگری با دغدغه‌هایشان دست به گریبانند. کیلومترها آن طرف‌تر، مسلمانان در لبنان مورد تهاجم اسرائیل قرار گرفته‌اند و این تهاجم عواطف دینی و انسانی شیعیان جهان را جریحه‌دار کرده است. شاید این بهترین فرصت برای گروه استشهادیون باشد تا نخستین عملیات جدی خود را آغاز کنند. در نخستین روزهای درگیری، اخباری درباره اعزام نیروهای استشهادی ایران به لبنان منعکس شد؛ اخباری که گاه از سوی منابع رسمی تکذیب شد. درست در روزی که این گفت‌وگو انجام شد نیز سردار حجازی -فرمانده بسیج- یک بار دیگر اعزام نیروها از سوی نهادهای رسمی نظام را تکذیب کرد و علامت سؤال دیگری را در جایگاه این گروه، مقابل پرسش‌های پیشین گذاشت.
گفت‌وگوی ما در یک ظهر گرم اوایل مرداد در زیرزمینی در خیابان […] انجام شد. جایی که هیچ تابلو و نشانه‌ای از فعالیت این گروه نداشت. سخنگوی استشهادیون می‌گوید این یک نکته امنیتی است که هیچ دفتر مشخصی وجود نداشته باشد و حتی ثبت‌نام‌هایشان به صورت پراکنده و در هیأت‌های مذهبی و مراسم یادبود صورت گیرد. شیوه‌ای که به نظر موفق می‌رسد، چون تا امروز آنها توانسته‌اند پنجاه و پنج هزار داوطلب را در سراسر ایران به سوی خود جلب کنند…
منصور ضابطیان

4 دیدگاه دربارهٔ «حرف‌هایی میان اما و اگر;

  1. با سلام. ثبت نام جشنواره کانون فیلم و عکس پلی‌تکنیک آغاز شد. کلاس‌هایی با حضور اساتیدی چون فرزاد موتمن، مهران مهاجر، اردشیر عالمی، مازیار اسلامی، محمد تهامی‌نژاد و… همچنین پخش و نقد فیلم به صورت هفتگی. لطفا لینک بدهید.
    http://filmphoto.blogsky.com/

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید