پابرهنه میان تابوت‌ها

War Coffinsاخبار جنگ همه را بمباران می‌کند. در هر جنگی دلخراش‌ترین اخبار مربوط به کشته‌شدن غیرنظامیان است. اینترنت هم رسانه‌ای فراگیر است که با امکانات ویژه این اخبار را پوشش می‌دهد. هفته‌های اخیر شکل و شمایل وبلاگ‌های زیادی تغییر کرده است. بیشتر آنها لوگو، برچسب یا تصوری را در حمایت از صلح و توقف جنگ در خود تعبیه کرده‌اند.
برای من عجیب است که سایت‌هایی چون گوگل که به هر مناسبت تغییری در لوگوی خود ایجاد می‌کنند، بی‌تفاوت مانده‌اند. این روزها، هر بار که برای جست‌وجو به سایت گوگل می‌روم، نمی‌دانم چرا دنبال تغییری می‌گردم در لوگوی گوگل. دوست دارم نشانه‌ای از دعوت به صلح را در آن ببینم.
در میان همه این کارهای نمادین گاهی هم چیزهای جالب و قابل تأملی پیدا می‌شود. برخوردم به یک سایت که مربوط بود به جنگ عراق و آمریکا. در این سایت به ازای هر ۲۵ کشته تابوتی قرار داده شده است با پرچم کشور مربوطه. چیزی شبیه به آن را می‌توانید در سایتی دیگر پیدا کنید که به ازای هر فرد کشته‌شده در فاجعه اخیر لبنان، تابوتی قرار می‌دهد با پرچم کشورش. نگاهی به این سایت‌ها عمق فاجعه را نشان می‌دهد. صفحه‌ای که هر چه به سمت پاینش می‌روی، تابوت‌ها تمام نمی‌شوند. یک جور قبرستان مجازی که افسوس و تنفرت را از هر جنگی برمی‌انگیزد.

5 دیدگاه دربارهٔ «پابرهنه میان تابوت‌ها;

 1. سلام من پیام هستم نویسنده ست‌بلاگ.نت
  می‌خواستم بابت لینک دادن به SatBlog ازت تشکر کنم.
  وبلاگت هم خیلی زیباست ولی نفهمیدم از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده می‌کنی (MT که قطعاً نیست، وردپرسه، نه؟)
  شرمنده کامنتم ربطی به موضوع مورد بحث نداشت!
  موفق باشی!
  (یه دفعه این متنو فرستادم نیومد، دوباره نوشتمش، اگه تکراریه شرمنده، حالا یا تقصیر وبلاگ شماست یا فایرفاکس من! 🙂 )
  نیما: پیام جان، بر خلاف تصورت مدیریت این وبلاگ با ام تی هست. نسخه ۳.۲.

  پاسخ
 2. جدی؟؟ قالب خوب برای MT سراغ نداری؟ (ای‌میل) (فرصت طلبو می‌بینی)
  پ.ن: راستی فکر کنم که اگه جای “انصراف” و “ارسال” رو با هم عوض کنی بهتر باشه. قاعدتا ارسال برای حروف لاتین باید سمت چپ باشه و برای فارسی زبان‌ها باید سمت راست باشه. الان که یه‌دفعه دیگه مطالبی که نوشته بودم پرید (!) فهمیدم که دیروز هم مشکلم همین بوده! (Ctrl + Z هم جواب نمی‌ده)
  ضمنا به نظر من قسمت کامنت‌هات رو طوری طراحی کن که بین نظرات یه خط فاصل و جداکننده باشه. این‌طوری خوندنشون سخته.
  موفق باشی!

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید