BlogDay 2006 روزی به افتخار بلاگ‌*

روزهای زیادی هستند که به مناسبت‌های مختلفی اختصاص داده شده‌اند. روز جهانی زمین، روز خبرنگار، روز مادر و ده‌ها روز دیگر که آن روز را به احترام کسی یا چیزی جشن می‌گیریم. از سال گذشته بلاگ هم به عنوان یک پدیده دارای روز خاصی شده است. ۳۱ اوت هر سال روز جهانی بلاگ است. روز بلاگ به این منظور شکل گرفت که لازم است بلاگرها روزی را به شناختن بلاگرهایی اختصاص دهند که از کشورها یا علاقمندی‌هایی دیگر هستند. این روزی است که بلاگرها این وبلاگ‌ها را به بازدیدکنندگان خود معرفی می‌کنند. اما چرا ۳۱ اوت (آگوست) برای این مناسبت در نظر گرفته شده است؟ تاریخ ۳۱ام ماه هشتم میلادی یعنی آگوست (۳۱۰۸) با نگاهی گرافیکی بسیار شبیه کلمه انگلیسی Blog بوده و این بازی با اعداد و حروف، دلیل ساده این نام‌گذاری است. (نگاهی به لوگوی این روز بیندازید تا این شباهت دستتان بیاید).
در روز بلاگ قرار است که چه اتفاقی بیفتد؟ در این روز بلاگرهای سراسر جهان در اقدامی هماهنگ یک نوشته در وبلاگ خود قرار می‌دهند که در آن به معرفی ۵ بلاگ تازه می‌پردازند که ترجیحاً از فرهنگ، گرایش و دیدگاه متفاوتی برخوردار هستند. در این روز بازدیدکنندگان و خوانندگان این بلاگ‌ها نیز با گشت و گذار و کشف بلاگ‌های جدید و ناشناخته، آشنایی با افراد و بلاگ‌های تازه را جشن می‌گیرند.
روز بلاگ یک سایت رسمی هم دارد که به پانزده زبان به تشریح و توضیح درباره این روز می‌پردازد و لوگوهایی را برای درج در بلاگ‌ها در اختیار بلاگرها قرار می‌دهد. این سایت همچنین برای بزرگداشت روز بلاگ کارها را به بلاگرها پیشنهاد می‌کند:
• پنج بلاگ جدید را که برایتان جالب است پیدا کند.
• به نویسندگان این وبلاگ‌ها یادآوری کنید که در روز بلاگ آنها را معرفی کرده‌اید.
• شرحی کوتاه درباره هر یک از این پنج بلاگ نوشته و به آنها پیوند دهید.
• نوشته روز بلاگ را در بلاگتان بنویسید.
• برچسب BlogDay2006 را با استفاده از پیوند سایت تکنوراتی به مطلبتان افزوده:

و به سایت اختصاصی این روز پیوند دهید.
– سایت اختصاصی روز بلاگ:


* این نوشته به درخواست دوستم بهزاد بلور نوشته شد که به این مناسبت در وبلاگ روز هفتم قرار بگیرد. لینک نوشته در وبلاگ روز هفتم [+]

7 دیدگاه دربارهٔ «BlogDay 2006 روزی به افتخار بلاگ‌*;

  1. سلام نیما جان. خوبی برادر؟ تا یک روز مانده به روز قیامت اگر اراده کنی برایت کامنت می‌گذارم باشد که گوشه چشمی به ما بیندازی… برادر، ما که کارهایت را همه‌جا می‌خوانیم و حسابی ارادت داریم خدمت شما… ولی اینکه چرا شما تحویل نمی‌گیرید و اینطور با ما تا می‌کنید را نفهمیدیم! راستش چند باری ایمیل‌هایی زدم که بی‌جواب ماند. مرد مؤمن لااقل بگو از ما متنفر نیستی بگذار یک نفس راحت بکشیم دیگر…
    نیما: دوست عزیز. همشهری. روزنامه‌نگار جوان. من چرا باید از شما متنفر باشم؟ چه جوابی باید بدهم که ندادم؟ ترا به خدا بس کن. من هر چه ایمیل و پیغام و پسغام از شما داشتم، فقط یک محتوا داشت که خودت بهتر می‌دانی. شما نسبت به من و نوشته‌هایم محبت داری. مرد مؤمن من که باشم که از ملت متنفر باشم؟ تحویل را چطور می‌گیرند برادر من؟

    پاسخ
  2. اینجانب آ.ن ملقب به گیوتین به همراه دوست، همکار و همدست گرامیم ملقب به دانتون، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن روز جهانی وبلاگ، از اینکه برای اولین بار در تاریخ شصت میلیون ساله ی بشر مورد لطف یک وبلاگ نویس قرارگرفته و لینکیده شده ایم، از شخص مربوطه کمال تشکر را داشته و از درگاه خداوند متعال برای ایشان عمر با عزت و وبلاگ همواره پرترافیک تقاضامندیم.
    امضا: یک مبارز شکم پرور بی خیال+یک جور وسیله ی اعدام از نوع بسیار انسانی

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید