٢۴ ساعت علیه سانسور روی اینترنت

No Filterگزارشگران بدون مرز از ٧ تا ٨ نوامبر برگزار می‌کند. با بسیج همگانی سانسور را به عقب برانیم. ما همگان را فرا می‌خوانیم که از روز ٧ نوامبر (١۶ آبان) ساعت ١١ تا چهارشنبه ٨ نوامبر (١٧ آبان) با پیوستن به ما بر روی سایت گزارشگران بدون مرز علیه سانسور مبارزه کنند. هم اکنون در سراسر جهان ۶٠ وب نگار معترض فقط برای آنکه بر روی اینترنت عقیده خود را بیان کرده‌اند، در زندان به سر می‌برند. آنچه که در بسیاری از کشورهای جهان امری آسان و آزاد محسوب می‌شود در ١٣ کشور جهان ممنوع است. در چین در مصر و در تونس ابراز عقیده در وبلاگ و یا بر روی سایت می‌تواند به زندانی شدن منجر گردد. برای نپذیرفتن سانسور و حساس کردن افکار عمومی گزارشگران بدون مرز برای اولین بار دعوت به تظاهراتی بزرگ بر روِی اینترنت می‌کند. ما و همگان، کاربران، وبلاگ‌نویسان، روزنامه‌نگاران، دانشجویان و… را دعوت می‌کینم با یک کلیک ساده سانسور را محکوم کنند. (برای شرکت در این تظاهرات اینجا کلیک کنید).


چگونه در این تظاهرات بزرگ شرکت کنیم؟
از روز سه شنبه ٧ نوامبر (١۶ آبان) ساعت ١١ تا چهارشنبه ٨ نوامبر (١٧ آبان) همان ساعت، سایت گزارشگران بدون مرز به این امر اختصاص می‌یابد.
تظاهرات اینترنتی: با اتصال به سایت گزارشگران بدون مرز ١٣ دشمن اینترنت در جهان را شناسایی کنید و بر روی نقشه‌ای (فلش) کلیک کنید تا نقاط سیاه شبکه وب را از سانسور پاک کنید. هر کلیک شکل دیگری از نقشه جهان را عرضه خواهد کرد. هدف این است که شبکه اینترنت در ٢۴ ساعت به کشورهای که آن را سانسور می‌کنند راه یابد. همه آرا شمارش می‌شوند و به گزارشگران بدون مرز اجازه می‌دهد با توانی بیشتر اقدامات کشورهایی که فضای آزاد وب را سانسور می‌کنند، افشا کند.
پیامی برای جری انگ (Jerry Yang) بنیانگذار یاهو ارسال کند
با بازدید از سایت گزارشگران بدون مرز همه کاربران جهان این امکان را می‌یابند که با کامپوتر خود برای جری یانگ (Jerry Yang) بنیانگذار یاهو پیامی ارسال کنند. گزارشگران بدون مرز متعهد می‌شود که این پیام را به دست ایشان برساند.
چرا یاهو؟ برای آن که این شرکت اولین مؤسسه‌ای است که موتور جست‌وجوگر خود را برای خوش آمد مقامات چینی سانسور کرده است. با پلیس که معترضان و گزارشگران مستقل را دستگیر و به زندان محکوم می‌کند همکاری دارد. برای مثال روزنامه‌نگار چینی «شی تا او» بر پایه گزارشاتی که شرکت یاهو در اختیار پلیس نهاد به ١٠ سال زندان محکوم شده است. این شرکت میزبانی آدرس الکترونیکی روزنامه‌نگار را برعهده داشت. محکوم کردن یاهو محکوم کردن همه شرکت‌های بین‌المللی‌ست که به این گونه اقدامات دست می‌زنند و از سوی گزارشگران بدون مرز افشا شده‌اند.
وبلاگ خود را بر روی rsfblog بسازد
گزارشگران بدون مرز سکوی وبلاگ خود را راه‌اندازی می‌کند. با ساختن وبلاگ خود بر روی www.rsfblog.org گزارشگران بدون مرز را در حمایت از کاربرانی که برای ابراز عقیده خود با ممنوعیت‌ها مبارزه می‌کنند، یاری کنید. هر هفته «جهان از نگاه وبلاگ» نقطه نظرات وبلاگ‌نوسان جهان درباره یک موضوع را منتشر می‌کند.
سایت عربی گزارشگران بدون مرز
سایت گزارشگران بدون مرز پش از این به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی، و فارسی با بیش از ٢٠٠٠٠٠ بازدیدکننده در ماه به کار مشغول بودند. روز ٧ نوامبر سایت عربی با گزارش و اخباری از آزادی مطبوعات راه‌اندازی می‌شود.
منبع: سایت فارسی گزارشگران بدون مرز

3 دیدگاه دربارهٔ «٢۴ ساعت علیه سانسور روی اینترنت;

دیدگاهتان را بنویسید