کاربران اورکات در جی‌تاک

GTalk Plus Orkutشنده‌ها حاکی از این است که مسنجر گوگل ا همان جی‌تاک (GTalk) به زودی قابل استفاده برای کاربران اورکات خواهد بود. همان طور که می‌دانید پس از فیلتر شدن سایت اورکات در ایران، بسیاری از کاربران ایرانی به استفاده از سایت‌های مشابه مانند گزگ و انواع ایرانی آن چون کلوب روی آوردند. سایت‌های جدید امکانات کم و بیش زیادتری به کاربران می‌دانند هر چند تعدادی از آنها مانند گزگ هم نتوانستند از زیر تیغ فیلتر بگریزند. یکی از امکانات محبوبی که با گزک شروع شد و در کلوب هم قرار گرفت، امکان گفت‌وگوی آنلاین یا چت با کاربران آنلاین بود. چزی که اورکات از آن غافل مانده بود گرچه پش از این تلاش‌های جهت اجاد یک مسنجر برای اورکات انجام گرفته بود اما با این روش جدید، نیازی به ساخت یک مسنجر اختصاصی وجود ندارد. یک نمونه از این مسنجرها را می‌توانید از اینجا دریافت کرده و تصاویرش را اینجا ببند.
با توجه به این که مدت‌ها است که از یکی شدن اکانت اورکات و گوگل می‌گذرد و به عبارت دیگر هر دو سایت نام کاربری و گذرواژه یکسانی دارند، با این اتفاق، احتمال داده می‌شود که کاربران ایرانی دوباره بتوانند با شبکه دوستان خود در اورکات مرتبط شده و با آنها گفت‌وگو کنند.
سایتLight Reading با گزارش این خبر اعلام کرده که گوگل از این راه می‌خواهد روی خدمات VOIP سرماه‌گذاری بیشتری کند. گوگل از این نظر نسبت به رقبا چون ای او ال، یاهو و مایکروسافت عقب افتاده است.[+]. تم‌های گوگل‌تاک و اورکات این روزها برای تکمیل پروژه خود بسیار مشغول هستند تا بتوانند این امکان را در هفته آنده در اختیار عموم قرار دهند. ماک جزایری -مدیر محصول جی‌تاک- پش از این اعلام کرده بود: «با جی‌تاک قصد داریم زیربنای مجموعه‌ای را شکل دهیم که کاربران جدید قادر به استفاده از اپلکشن‌های دیگر هم باشند».
هنوز از این امکان جدید چیزی در وبلاگ رسمی جی‌تاک نوشته نشده است اما در نظرسنجی که در سایت اورکات موجود است درباره اضافه شدن این امکان یک گزینه در قسمت پروفایل وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید