Here’s your Patriot Act

Here's your Patriot Act, here's your fucking abuse of powerطبق اخباری که در روزنامه لس‌آنجلس‌تایمز منتشر شده، دیروز پلیس دانشگاه UCLA یه دانشجوی ایرانی به نام مصطفی طباطبایی‌نژاد رو به علت به همراه نداشتن کارت دانشجویی در کتابخانه دانشگاه مورد ضرب و شتم با باتوم الکتریکی قرار داده. این در حالی بوده که این دانشجو مرتباً اعلام می‌کرده که مشکل پزشکی داره.
یه فیلم ویدئوی چند دقیقه‌ای از این ماجرا که توسط یک تلفن همراه ضبط شده، در سایت‌های مختلف اینترنتی از جمله یوتیوب قرار گرفته و تا حالا بارها و بارها توسط کاربران اینترنتی مشاهده و دریافت شده. این مسأله اعتراض شدیدی را ضد پلیس بر انگیخته و دانشجویان و بلاگرها با نوشتن مطالب در وبلاگ‌ها و سایت‌ها و تماس‌های مکرر با دفتر پلیس مراتب اعتراض شدیدشون رو اعلام کردن و خواستار تحقق و توضیح شدن. این فیلم تکان‌دهنده نشون‌دهنده برخورد نامناسب پلیس و دادن چند بار شوک الکتریکی به این بنده خداست. پلیس طبق اعلامیه‌ای که منتشر کرده ادعا می‌کنه که این آقا پس از تذکرهای متعدد برای ترک کتابخانه، مقاومت می‌کنه و به ناچار مجبور به خشونت شده، در حالی که شاهدان عینی چیزی غیر از این می‌گن. می‌گن که این دانشجو بعد از این که مأمور کتابخانه ازش کارت می‌خواد، بهش می‌گه که کارتش رو جا گذاشته و وقتی که داشته می‌رفته روی پله‌ها، پلیسی که توسط مأمور اول خبر شده بوده، میاد و با باتوم الکتریکی بهش شوک وارد می‌کنه.
در کنار اعتراضات اینترنتی بر پا شده، تی‌شرتی با مضمون اعتراض به این عمل طراحی شده و بلافاصله برای حمایت از این دانشجو روی اینترنت قرار گرفته. روی این تی‌شرت سخنانی رو که طباطبایی‌نژاد وقت کتک خوردن به پلیس گفته، درج کردن.


در همین زمینه:
کتک خوردن دانشجوی لس‌انجلسی، وبلاگ امید معماریان
خشونت پیلس بر علیه دانشجوی UCLA، وبلاگ ژرف
یه درد، وبلاگ سفالینه
نوشته وبلاگ سبیل‌طلا
شلیک پلیس دانشگاه لس‌انجلس به دانشجوی ایرانی، وبلاگ کجا
Candid cameras، گاردین
A third incident, a new video، لس‌آنجلس تایمز
Iranian-American Student Abused By UCLA UCPD With Taser GUN، برکلی فوروم
درگیری پلیس با دانشجوی ایرانی در لس آنجلس، بی‌بی‌سی پارسی
پدیده یوتیوب، وبلاگ بی‌بی‌سی پارسی
امضای پتیشن در محکومیت این عمل
نگهبانی، وبلاگ باغ بهار
Student shot with Taser by UCPD officers، دیلی بروین
ماجرای دانشگاه UCLA، وبلاگ کیبرد آزاد
و اما کتک زدن نامردمی دانشجوی ایرانی، یادداشت‌های نیک‌آهنگ
محکومیت حمله وحشیانه پلیس آمریکا به دانشجوی ایرانی، اسنا
نتیجه جست‌وجو در تکنوراتی
عکس/سابقه و حرف‌های پلیسی که دانشجوی ایرانی-امریکایی را تزر-شوک کرد، وبلاگ فارس‌تک

4 دیدگاه دربارهٔ «Here’s your Patriot Act;

 1. از اونجایی که احتمال می‌دم توی این کامنت‌دونی هم حرف از قانونی بودن عمل پلیس و جوگیری بی‌مورد ایرانی‌ها در برخورد با این عمل به میون بیاد، اجازه می‌خوام چند تا نکته رو روشن کنم.
  ۱٫ شاید پلیس آمریکا حق داشته باشه دربرابر مقاومت و عدم همکاری افراد به خشونت متوصل بشه. ولی یادتون باشه که این پسر یه دانشجو بوده و پلیس هم پلیس اتوبان نبوده. پلیس دانشگاه بوده. شاید توی مملکت ما تعریف این دو تا با هم تفاوت چندانی نداشته باشه، اما توی land of the free گویا قضیه یه مقدار متفاوته (حداقل توی تعریف). مخالفین می‌تونن به نشت‌نشای امیرخانی یا وبلاگستون خودمون مراجعه کنن.
  ۲٫ خوب فرض کنیم این پسر جداً مقصر بوده و پلیس هم اجازه‌ی برخورد خشونت‌آمیز رو داشته. taser وسیله‌ی بازی نیست که هر کسی لج کرد باهاش نوازشش کنی. این وسیله وقتی باید استفاده بشه که طرف به حمله‌ی فیزیکی (نه لفظی) دست زده باشه و انقدر خشن و قوی‌هیکل باشه که پلیس از پسش برنیاد. تا اونجایی که از اینور و اونور خوندم (ویدئو رو البته کامل نتونستم ببینم)، این پسر به پنج تا پلیسی که اطرافش بودن حمله نکرده و از نظر جسمی هم به‌هیچ‌وجه زورش به اون‌ها نمی‌چربیده. واقعاً برای بیرون کردن یه دانشجو که با لج‌بازی روی زمین نشسته احتیاج به استفاده از شوک هست؟
  ۳٫ فرض کنیم تا اینجا هم حق با پلیس بوده. اما taser برای فلج کردن موقت افراد یاغی و آسون‌تر کردن پروسه‌ی دستگیریشون استفاده می‌شه. احمقانه‌ترین حرف دنیا اینه که به کسی که شوک بهش وارد کردی بگی stand up. و بعد به بهانه‌ی اینکه اطاعت نمی‌کنه، شوک بعدی رو وارد کنی. جداً آدم می‌تونه روی چنین حرکتی اسم بی‌طرف و بی‌غرض بذاره؟
  ۴٫ باشه، شاید قسمت اعظم خشم ما از این قضیه به ایرانی بودن اون دانشجو برگرده. اما این چیزی از غیراخلاقی بودن عکس‌العمل پلیس کم می‌کنه؟ درضمن شاید یه نگاه به فروم‌های غیرایرانی که این بجث توشون مطرح شده و خوندن کامنت‌های اون ور آبیا یه کم مایه‌ی خجالتمون بشه.
  می‌بخشین اکبرپور که عقده‌هامو اینجا خالی کردم. ولی بقول تو اگه نمی‌گفتم حناق می‌گرفتم.
  نیما: کار خوبی کردی و مطلب تکمیل شد با این توضیحاتت. سپاس.

  پاسخ
 2. واقعاً از این اتفاق خوشحالم، امیدوارم با همه ایرونی‌ها در همه جای دنیا همین طور برخورد بشه تا بیشتر از این دنیا رو به کثافت نکشن و فرهنگ مزخرفشون تو همین یه تیکه از زمین بمونه. امیدوارم در کل آمریکایی‌ها بیشتر از اینها دست از مهمون‌نوازی بر دارن و مسلمون‌هایی که می‌زنن این همه آدمو تو برج‌های دوقلو می‌کشن از آمریکا کلاً بیرون کنن تا این ایرانی‌های احمق هم با مسلمونی‌شون افتخار نکنن.
  نیما: جواب ابلهان خاموشی‌ست!

  پاسخ
 3. جواب این امیر خوان یه چیز بیشتر نیست. امیر جون تو خفه شی بهتره. از ایرانی‌هایی که دنیا رو به کثافت کشیده، یکیش حتماً خودتی. اگه چندتا مثل تو ایرانی باشه حتماً همه جا به کثافت کشیده می‌شه شک نداشته باش امیر جون. همه رو مثل خودت نبین. کافر همه را به کیش خویش پندارد.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید