بازنگار، سامانه خبری وبلاگ‌های فارسی‌زبان

هفته‌نامه چلچراغBaznegarبازنگار نام مناسبی است برای سایتی ایرانی که در ۱۲ گروه عناوین و چند خطی از نوشته‌های وبلاگ‌ها را طبقه‌بندی و منتشر می‌کند.
این سایت تازه، با طبقه‌بندی وبلاگ‌ها در موضوعات سیاست، جامعه، اقتصاد، ارتباطات، فناوری اطلاعات، سینما و تئاتر، ادبیات، هنرهای تجسمی، موسیقی، ورزش، عمومی و عکس به ارایه آخرین مطالب منتشر شده در وبلاگ‌ها با اعلام تاریخ و ساعت انتشار آن می‌پردازد. به این ترتیب، شرایطی فراهم می‌شود تا خوانندگان با حداقل کلیک بتوانند مطالب ۵۰۰ وبلاگ را مطالعه کنند.
این سامانه خبری تاکنون به ثبت ۵۰۰ وبلاگ از میان وبلاگ‌های بلاگفا، بلاگ‌اسپات، بلاگ‌اسکای، میهن‌بلاگ، پرشین‌بلاگ و دیگر سایت‌های شخصی اقدام کرده است. روند ثبت باقی وبلاگ‌ها نیز از این پس با امکانات موجود در سایت به وسیله خود کاربران انجام می‌شود و بلاگرهایی که شرایط عضویت مندرج در شناسنامه بازنگار را داشته باشند پس از پرکردن فرم درخواست، در سایت عضو خواهند شد.


از برنامه‌های بازنگار این است که پیش از پایان سال ۱۳۸۵ تعداد وبلاگ‌های عضو را به ۱۲۰۰ وبلاگ افزایش دهد و همچنین گروه‌های جدیدی را به موضوعات سایت اضافه کند.
از طرفی شاید این سایت از معدود سایت‌هایی باشد که یک مراسم افتتاحیه رسمی برایش در نظر گرفته شده. بازنگار پس از دو ماه از راه‌اندازی آزمایشی، به صورت رسمی در خانه هنرمندان ایران افتتاح خواهد شد.
بازنگار، در معرفی خود ادعا دارد که هیچ‌گونه وابستگی فکری یا مالی به هیچ یک از جریان‌های سیاسی داخل و خارج ندارد و هدفی جز توسعه تفکر مدنی و تولید فناوری‌های ارتباطی برای ارتباط ساده‌تر مخاطبان وبلاگ‌ها و فعالان عرصه وبلاگ‌نویسی با یکدیگر را دنبال نمی‌کند. یکی از برنامه‌های مهم و جالب توجه بازنگار گسترش، پالایش و تقویت زبان فارسی است و قرار است در آینده نه چندان دور امکانات تازه‌ای به همین منظور به آن افزوده شود.

4 دیدگاه دربارهٔ «بازنگار، سامانه خبری وبلاگ‌های فارسی‌زبان;

  1. حالا دیگه خون من حلاله دیگه؟ به سلامتی! کم مونده بود تو مجوز بدی که دادی! حالا فکر کردی که همزمان بشه ۵۰۰ تا وبلاگ رو خوندن دردی رو دوا می‌کنه؟ یعنی تو حاضری مزخرفات حداقل ۴۹۹ نفر از این ۵۰۰ تا رو بخونی؟!
    خوشم نمیاد از کار این بازنگار.
    نیما: وقتی یه عالمه آدم حاضرن مزخرفات من رو بخونن من چرا حاضر نباشم؟

    پاسخ
    • تاریخ این نوشته مربوط به سال ۸۵ است. ۸ سال پیش. این سایت گویا بسته شده و فرد دیگه‌ای این دامنه رو اشغال کرده.

دیدگاهتان را بنویسید