۶ سال به جای ۴ سال در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز کلیات یک طرحی را تصویب کردند که البته کار و شغلان هم چیزی جز تصویب نیست. به هر حال باید کار ملت در خانه ملت راه بیفته. بر طبق این طرح، انتخابات مجلس و انتخابات ریاست جمهوری در یک روز برگزار می‌شه. این طرح که در ظاهر دلایل محکمی چون صرفه‌جویی در هزینه‌ها و منافع ملى و آثار و پیامدهاى مثبت را کنار خودش داره، همین امروز با ۱۳۱ رأى موافق، ۷۲ رأى مخالف و ۵ رأى ممتنع از ۲۲۰ نماینده حاضر در صحن علنى به تصویب رسید (به من چه که جمعش شد ۲۰۸ نفر؟ به من چه ۱۲ نفر گم شدن؟). در صورت تصویب نهایى این طرح در مجلس و شوراى نگهبان، انتخابات دوره هشتم مجلس شوراى اسلامى و دوره دهم ریاست جمهورى به میمنت و مبارکی با هم برگزار می‌شه. قبل از بررسى کلیات این طرح، یک عضو کمیسیون امنیت ملى درخواست مسکوت ماندن این طرح به مدت ۶ ماه را مطرح کرده بود اما نمایندگان به خاطر این که موضوع اصلاً به هیچ کی مربوط نیست، باهاش مخالفت کردند. دکتر عباسعلى کدخدایى که فعلاً سخنگوى شوراى نگهبان هست، چند وقت پیش این طرح رو مغایر با قانون اساسى اعلام کرد و گفت که مجلس نمى‌تونه دوره عمر خود را کوتاه یا بلند کند (چون به هر حال عمر دست خداست). با این وضع دوستان ما در مجلس تصمیم قاطع گرفتن تا به جای ۴ سال، ۶ سال روی صندلی‌های سبز رنگ تکیه بزنند بلکه چند میلیارد تومان در برگزاری انتخابات همزمان صرفه‌جویی بشه و اصلاً هم به خاطر این نیست که از رنگ سبز خوششون میاد. اصلاً هم خوش به حالشان نیست و همه اینها به خاطر اینه که منافع ملی تأمین بشه و به هر حال ما پول اضافه که نداریم. کلی جا برای خرج کردن هست. کلی از کشورها چشم به راه صرفه‌جویی‌های ما هستند.
من هم از همین الآن با رأی‌گیری از خودم کلیات ادامه دادن به نوشتن وبلاگم را تصویب می‌کنم.

در همین زمینه:
دوستداران صندلى‌هاى سبز، روزنامه هدف و اقتصاد
کلیات طرح تجمیع انتخابات مجلس هشتم را با انتخابات ریاست‌‏جمهوری دوره دهم به تصویب نمایندگان رسید، خبرگزاری کار
معاون پارلمانی وزارت کشور: تجمیع انتخابات مجلس و ریاست‌‏جمهوری حداقل با پنج اصل قانون اساسی مغایر است، خبرگزاری کار
کلیات طرح تجمیع انتخابات مجلس هشتم با انتخابات ریاست جمهورک دهم تصویب شد، خبرگزاری ایسنا

3 دیدگاه دربارهٔ «۶ سال به جای ۴ سال در مجلس;

  1. خسته نباشن. حرکت بعدی چیه ان‌شالله؟ هم‌زمانی دوره‌ی دهم انتخابات ریاست جمهوری با عبور ستاره‌ی هالی؟ ای کاش حداقل روی بهانه‌ای که می‌خواستن بیارن کمی کار کرده بودن. ما بالاخره نفهمیدیم، داریم توی یه مملکت غنی با ظرفیت جمعیتی صدمیلیونی زندگی می‌کنیم یا جایی که از زور بی‌پولی باید در مصرف انتخابات صرفه‌جویی کرد؟

    پاسخ
  2. فکر کنم طرح بعدی رو هم رئیس جمهور عزیزمان اجرا و تصویب می‌کنن… البته وقتی از خستگی سفر را از تن بدر کردن!!! و البته اون طرح طرحی نیست جز اینکه اانتخابات رئیس‌جمهوری با انتخابات خبرگان برگذار بشه که خیلی صرفه جویی هم میشه درضمن… می‌تونیم درآمدی که از این صرفه‌جویی بدست می‌آریم رو به سفرهای آمریکای لاتین و سفرهای استانی اختصاص بدیم… خیلی عالی میشه…!!!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید