فیلم می‌بینیم!

Fajr Film Festivalنمایش فیلم‌های جشنواره بیست و پنجم فجر امروز رسماً شروع شده و من هم برای اولین بار تصمیم گرفتم که کل فیلم‌های بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) رو ببینم. سال‌های قبل فقط تونستم بعضی از فیلم‌ها رو ببینم. چند تاییش رو با حوصله زیاد صف وایسادم و بلیتش زو تهیه کردم و چند تاییش رو هم از طریق دوستای بازیگرم و با بلیط میهمان. خب احتمالاً یه کم خنده‌داره که بعد از چند سال مداوم روزنامه‌نگاری بایستی ۴۰ هزار تومن پول ناقابل رو برای ۲۰ تا فیلم از جیب مبارک پرداخت کنم و مجله‌ها و روزنامه هایی که توش کار می‌کنم، کارت مخصوص خبرنگاران که چه عرض کنم، حتی یه دونه بلیت هم برام تهیه نکنه. حالا می‌تونید این رو به حساب خویشتنداری، حب نفس، غرور یا حتی خنگی و بی‌عرضگی من بذارید که مثل بقیه باید برم بلیت بخرم. آخ مردیم از مردم‌داری و شدت مهرورزی و همراهی با اقشار مردم. بگذریم از این که سر و کله زدن با دوستان غیرمطبوعاتی‌مان که در توهم این به سر می‌برند که ما در بلیت مفتکی غوطه می‌خوریم و بعضی‌هایشان که سال به سال خبری از حال ما نمی‌پرسیدند، این روزها مرتب تماس می‌گیرند که برایشان بلیت جور کنیم!
علی ای حال (دارین که سواد عربی رو؟) با کمک یکی از دوستان تونستم سری فیلم‌های بخش سودای سیمرغ یک و دو رو در بالکن سینما سپیده یک در سئانس‌های هشت و ده شب بخرم (چون خریدنش هم پارتی لازم داره). هر چند دوستان همکار مطبوعاتی‌مان در سینما فلسطین که سینمای مطبوعات هست، حضور دارند و قاعدتاً سر و کله‌شان در سینمای مردمی سپیده یافت می‌نشود، از امشب تا ده شب از شما ملت غیور تقاضا می‌شود اگه من رو اونجا دیدین، یه بای‌بای پرتاب کنید برام تا بلکه غم غربت هم به غم خرج از جیب اضافه نشه.
سعی داریم تا گزارش‌ها و گفت‌وگوهایی چند در این جشنواره انجام دهیم. تا چه پیش آید و چه در نظر اوفتد.

3 دیدگاه دربارهٔ «فیلم می‌بینیم!;

 1. سلام
  احتمالاً در جریان پیشنهاد استاد نبوی در مورد اعتراض صلح‌طلبانه دانشجویان برای توقف غنی‌سازی هستید.
  برای همین بنده اعتراضی را در پرشین‌پتیشن با متن خود استاد نوشتم تا مخالفین امضا کنند.
  حال پیشنهاد می‌کنم با توجه به اهمیت بیشتر این بحث نسبت به ساماندهی که دیگر طرحی سوخته است شما سیستمی این چنینی را برای این امضای این اعتراض تهیه کنید تا این اعتراض رونق بیشتری گیرد تا شاید بتوانیم به آن استناد کنیم.
  لینک اعتراض:
  http://www.persianpetition.com/sign.aspx?id=364610f2-c3d4-4467-90cf-40748dc72579
  موفق باشید
  نیما: البته به نظر من بحث ساماندهی هنوز معلق و نامعلوم هست.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید