«تبر اسماعیل» خالکوبی قاتل دانشگاه ویرجینیا

Cho Seung Huiداشتم موتور جست‌وجوی تکنوراتی را بررسی می‌کردم که دیدم یکی از ترکیباتی که خیلی مورد جست‌وجو واقع شده ترکیب Ismail Ax هست به معنی «تبر اسماعیل» [+]. پس از این که چند تا از وبلاگ‌هایی را که در این مورد نوشته بودند مطالعه کردم، متوجه شدم که این مسأله مربوط می‌شود به کشتار اخیر در دانشکده فنی دانشگاه ویرجینا.
از قرار معلوم دانشجوی کره‌ای الاصلی که عامل این کشتار بوده روی یکی از بازوهای خودش این عبارت را با جوهر قرمز رنگ نوشته (یا خالکوبی کرده) بود و حالا این بحث داغ شده که آیا این عبارت و این دانشجو با اسلام مرتبط بوده‌اند یا خیر. این مسأله دستاویزی شده تا تحلیل‌های وبلاگی «چو سونگ هوی» ۲۳ ساله را اسلامگرا یا حداقل دارای گرایش‌های متمایل به اسلام بدانند. (بعضی بحث‌ها را در بویینگ‌بویینگ بخوانید).
با توجه به این که هنوز اطلاعات دقیقی درباره این فرد به دست نیامده و از قرار معلوم «جو» فرد منزوی و درونگرایی بوده معنای این عبارت مورد جست‌وجوی بسیاری است و تا کنون جزو سه عبارت برتر جست‌وجو در موتورهای جست‌وجوست. نوشته‌های دیگری که روی دیوار اتاق چو در خوابگاه نوشته شده از قبیل «بچه پولدارها»، «شهوترانی» و «شیادهای فریبکار» موضوع را بیش از پیش پیچیده کرده است.
یکی از استادان او می‌گوید که وی در برخی از تکالیف و داستان‌هایش صحنه‌های فجیعی از خونریزی و کشتار را وصف کرده بود به طوری که استادش این مسأله را به مقامات و بخش مشاوره دانشگاه گزارش کرد. در یکی از کلاس‌ها وقتی که نامش را پرسیدند او چیزی نگفت و به جای اسمش با علامت سؤال امضا کرد به نحوی که او را در کلاس با نام «پسر علامت سؤالی» صدا می‌کردند. چو از ۸ سالگی در آمریکا زندگی می‌کرد.
در حال حاضر کوچک‌ترین اطلاعاتی درباره قاتل برای عموم جذاب است و در رسانه‌ها منتشر می‌شود. برخی از وبلاگ‌ها از این که عبارت «تبر اسماعیل» را مرتبط با اسلام بدانند بسیار خوشحالند و تعداد دیگری از آنها ابراز نگرانی می‌کنند که قبل از تکمیل تحقیقات و انتشار جزئیات، ماجرا منحرف شده و به اسلام‌ستیزی و دردسرهای دنباله‌دار دیگری بیانجامد.
اطلاعات بیشتر را می‌توانید از وبلاگ‌های این فهرست و این فهرست بخوانید. شیکاگو تریبون و فاکس‌نیوز هم مطالبی در این زمینه منتشر کرده‌اند.
پ.ن: از قرار معلوم قاتل نامه‌ای شامل عکس و ویدئو برای NBC ارسال کرده که آن را می‌توانید از طریق این لینک ببینید. و مطلبی در این مورد بخوانید.


در همین زمینه:

Bunk Attempt To Link To Islam: Virginia Tech Shooter Cho Died With Words “Ismail Ax” On His Arms

6 دیدگاه دربارهٔ ««تبر اسماعیل» خالکوبی قاتل دانشگاه ویرجینیا;

 1. دارین اشتباه می‌کنین. یارو حداقل سه باز گفته که می‌خواد مثل Jesus (عیسی مسیح) کشته بشه. هیچ ربطی به اسلام نداره. هیچ کسم تا حال این کشفو نکرده بود.
  نیما: استاد من که نگفتم ربطی داره. می‌گم توی وبلاگ‌های خارجی این بحث پیش اومده. منابع رو هم ذکر کردم. برو ببین.

  پاسخ
 2. هنوز نگفتن رو باسنش چی نوشته بود؟!!
  راستی نمی‌دونم دیشب کانال پنج خودمون رو دیدی یا نه؟ مصاحبه زنده با بهروز صفاریان…. خیلی وحشتناک بود! شرحش رو تو این پستم نوشتم.

  پاسخ
 3. سلام
  از همان روز که خبر این فاجعه را شنیدم و به مرور چند اتفاق از این دست باز هم تکرار شد ترس برم داشت که نکنه باز قصد دارن با اتکا به این جنایات به پروژه اسلام ستیزی رنگ و بوی تازه بدهند؟!!! نمی دانم چه طور با وجود اینکه هنوز مدارک مستندی از قاتل این فاجعه در دست نیست چنین تهمت های ناروائی را به اسلام می زنند. پیش از آنکه به خودشان نگاهی بیندازند که آیا فرهنگ آمریکائی (با توجه به این که می‌گویی از ۸ سالگی در آنجا بوده) تأثیری بر رخ دادن این اتفاقات
  ندارد؟ چرا جوانان مسلمان در کشورهای خودشان (آن هم در میان سیل عقاید اسلامی) دست به چنین اقداماتی نمی‌زنند؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید