بلاگ‌هایی که می‌خوانم، بلاگ‌هایی که می‌خوانید

Iranian Top Media, Year 1385نظرسنجی برترین رسانه‌های سال ۸۵ تا پانزدهم فروردین در جریان است. ابتدا توصیه می‌کنم که کمتر از یک دقیقه وقت بگذارید و در این نظرسنجی یک دقیقه‌ای شرکت کنید. دوم این که مهدی جامی عزیز پیشنهاد داده که وبلاگ‌هایی که به عنوان برگزیده، در برترین‌های رسانه‌ای سال به انتخاب هفت‌سنگ انتخاب شده‌اند، وبلاگ‌های دیگری را که شایسته می‌دانند، معرفی کنند. من هم البته با کمی تأخیر و به نوبه خودم وبلاگ‌های زیر را شایسته می‌دانم و فکر می‌کنم که نوشته‌هایشان بسیار خواندنی است. از جمله وبلاگ‌هایی که دائماً می‌خوانم و البته از خواندنشان لذت می‌برم. مسلماً وبلاگ‌های دیگری هم هستند که همیشه دوست دارم بخوانم و جایشان در این فهرست خالی است. وبلاگ‌هایی که در زیر آورده‌ام البته به اندازه کافی شناخته‌شده هستند و نیازی به معرفی ندارند اما به نظرم آن قدر ارزشمند هستند که به عنوان یک خواننده از نویسندگانش سپاسگزاری کنم و خواندنشان را به دیگران هم توصیه کنم:


۱- پسر فهمیده: یک وبلاگ واقعاً مفید. نوشته‌ای در این وبلاگ نیست که آموزنده نباشد. به شخصه از تک‌تک نوشته‌هایش یاد می‌گیرم و از تفکری که در پشت هر کدامش هست، لذت می‌برم.
۲- روزانه‌های باستیل: بلند فکر کردن از ویژگی‌های روزانه‌های باستیل است. دانتون و گیوتین فکرهایشان را بلند می‌نویسند. از شیطنت‌های پس‌زمینه نوشته‌ها خوشم می‌آید و با نویسنده‌هایش احساس هم‌ذات‌پنداری می‌کنم. فقط ای کاش بیشتر بنویسند و گاهی هم کوتاه‌تر!
۳- ستاره قطبی: عاشقان سفر می‌دانند که در این وبلاگ چه خبر است. دیده‌های یک روزنامه‌نگار در قطب شمال و نوشته‌هایی که تصاویر را به درستی به تو انتقال می‌دهند. اکرم دیداری به جای تو می‌بیند و برای همین است که ستاره قطبی وبلاگ جذابی از آب در آمده است.
۴- Made in Bedroom: یک فتوبلاگ ایده‌آل با عکس‌هایی که تو را وادار به مکث می‌کند. محمد صدیقی نابغه و المپیادی سال‌های نه چندان دور فیزیک و ساکن آمریکا است که عکاسی را شدیداً دوست دارد. عکس‌هایش واقعاً معرکه هستند.
۵- ایران پاپاراتزی: وبلاگ یک روزنامه‌نگار که در عرصه سیاست مجازی کوتاه اما دقیق می‌نویسد. نگاه آرش غفوری به اطرافش بسیار منطقی و به دور از سیاست‌زدگی است. گرچه در تمام نوشته‌هایش رگه‌های تمایلات سیاسی‌اش را به وضوح می‌بینیم.
۶- شهد شیرین شکر: مدت زیادی از نوشته‌های این وبلاگ نمی‌گذرد اما هر پستش تو را با یک پدیده جالب آشنا می‌کند. یک وبلاگ به معنای تمام کلمه علمی.
۷- کیبرد آزاد: وبلاگی با تمرکز روی آزادی بیان. همین یک دلیل کافی است تا مطالب این وبلاگ را دنبال کنیم.

14 دیدگاه دربارهٔ «بلاگ‌هایی که می‌خوانم، بلاگ‌هایی که می‌خوانید;

 1. بازم سلام به آقای اکبرپور. به چندتا از وبلاگای موردعلاقه‌تون سر زدم. پسر فهمیده خیلی عالی بود.
  آهان راستی ترتیب لوگوی نوروزی رو هم دادم. روش کار کردم. فقط حیف که من Html بلد نیستم. تازه وبلاگ تازه به دوران رسیده‌م هم بازدیدکننده نداره اصلاً!!!م طالب زیادی واسه نوشتن دارم ولی همشو خودم باید بخونم=((
  نیما: دوست من هیچکی از اول بازدیدکننده‌اش زیاد نیست. ضمن این که مگه قراره فقط برای بازدیدکننده‌ها بنویسی؟

  پاسخ
 2. وووووهوووووووو! گفته بودم برام شخصیت قایل نشو‌ جنبه‌شو ندارما. حداقل باستیلو وسط پسرفهمیده و ستاره قطبی نمی‌ذاشتی تا خواننده‌ها دچار بحران تکسونومیکی نشن 🙂 حالا من با این انرژی ناشی از حس خود مشهور بینیم چیکار کنم؟ برم یه کم بدوم یا پست بذارم؟ خدا به فریاد برسه.
  D:

  پاسخ
 3. نه بخدا من انقدرام بی‌شخصیت نیستم. منظورم این بود که ممنــــــــــون و ســــــــــــال نو مبــــــــــــارک :”>

  پاسخ
 4. سلام
  فیلم می‌بینید فیلم نقد و بررسی می‌کنید باور کن این یعنی آرامش در ضمن عصیان کو؟ کجاست؟؟؟
  نیما: عصیان حتماً به معنای اعتراض آشکار نیست. هست؟

  پاسخ
 5. سلام هموطن عزیز
  نوروز آمد و من ضمن پاسداشت این رسم دیرین و ارزشمند ایرانی، آرزو می‌کنم سال ۱۳۸۶ برای همه هموطنان عزیزم از جمله شما وبلاگ‌نویس محترم، سالی پر از برکت و شادکامی باشد.
  به همین بهانه کوشیده‌ام تا بهترین و بدترین وبلاگ زیست‌محیطی سال ۱۳۸۵ را انتخاب کنم. آیا در این انتخاب دست یاریم را می‌فشارید؟
  باور کنید محیط زیست رنجور وطن، ارزش آن را دارد که دقایقی از وقت گرانبهای خویش را به آن اندیشه کنید.
  درود بر شما و با بهترین آرزوها …
  [گل]

  پاسخ
 6. سلام و درود …
  امیدوارم بهار افکارتان همچون این ایام به دشت‌های بی‌کران‌تری بتابد و ما را از آن حاصلخیزی نصیبی شود… نوروزتان پیروز…
  یا حق

  پاسخ
 7. نیما جان
  حداقل با لینک معرفی می‌کردی. حوصله می‌خواد گشتن تو این همه لینک. تنبلی را حال کن.
  نیما: مهرداد جان روی اسم وبلاگ‌ها که کلیک کنی، می‌بینی لینک دارن همه‌شون.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید