کپی‌برداری سایت جدید AOL از روی Yahoo

چند روز پیش فرانک گروبر یکی از مدیران سایت AOL در وبلاگش نوشت که این سایت طراحی صفحه اول خود را عوض کرده و فعلاً آن را در سایت های AOL در مناطق هند، کانادا و آمریکا فعال کرده است. اما نکته‌ای که در این زمینه خبرساز شده، این است که طراحی جدید که نسخه ۳ نامیده می‌شود، شباهت زیادی به صفحه اول یاهو دارد که سال قبل بازسازی و عوض شد. به عبارت دیگر می‌توان گفت که چیدمان یا لی‌اوت صفحه بسیار شبیه به آن طراحی یاهو است. با کلیک کردن روی عکس زیر می‌توانید تصویر بزرگ‌تری را ببینید و شباهت‌ها را مقایسه کنید.
از قرار معلوم این مسأله در بین شرکت‌های بزرگ بی‌سابقه هم نبوده و پیش از این هم گوگل در یکی از صفحاتش که برای دریافت اینترنت اکسپلورر ۷ آماده شده بود و الان تغییر کرده، صفحه مشابه را از یاهو کش رفته بود که جزئیات دقیقش را می‌توانید اینجا ببینید. به لوگوی یاهو واقع در نوار ابزار که با نرم‌افزار گرافیکی بدون دقت از کنار عکس یاهو برداشته شده و در صفحه گوگل اضافه شده دقت کنید.


منبع: Techcrunch

2 دیدگاه دربارهٔ «کپی‌برداری سایت جدید AOL از روی Yahoo;

  1. البته مورد گوگلی فرق داره تا اونجایی که من می‌دونم طرح قسمت اینترنت اکسپلورر یاهو که گوگل هم کپی کرده بود، طرحی از سوی مایکروسافت بوده و در حقیقت مایکروسافت برای شرکت‌های علاقه‌مند امکاناتی برای تغییر در اینترنت اکسپلورر درست کرده و یه طرحی هم داده که همون طرحی هست که الان یاهو ازش استفاده می‌کنه. ولی چون این مورد فقط بین شرکت‌ها مطرح شده بود و کاربران اطلاع زیادی نداشتند و گوگل بعد از یاهو اومد از این طرح استفاده کردند خیلی‌ها فکر کردند که گوگل از یاهو کپی‌برداری کرده.
    نیما: ممکنه این واقعیت باشه اما به هر حال اون لوگوی یاهوی روی تولبار چیه که پاک شده تو گوگل؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید