کینگر بخورید، لینگر بندازید!

Chatهفته‌نامه چلچراغ
نامه وارده:
ما گروهی از سایت‌دارن و وبلاگ‌داران مقیم اینترنت برای ارائه یک سرویس مناسب چت‌روم در کنار سایت یا وبلاگ خود دچار مشکلات عدیده هستیم. از این رو خواهشمندیم تا دستور فرمایید، حسب فرمایش جنابعالی چند سایت این سرویس را رایگان ارائه دهند. مزید تشکر خوهد بود.
پاسخ خارجه:
دستور فرمودیم. اجابت نمودند.
• نام «لینگر» را به خاطر بسپارید. لینگر سایتی است که برایتان چت‌روم‌های خصوصی یا عمومی می‌سازد و تنها خرجش ثبت‌نام است. هیچ گونه مشکلی با فارسی‌نویسی ندارد و شما می‌توانید هر تعداد که دلتان خواسته چت‌روم بسازید. باشد تا رستگار شوید.
• «بلاگ‌چت» هم که اسمش روی خودش هست. برای وبلاگتان چت‌روم تعبیه می‌کند.
• «پلاگو» سرویس مناسبی است، برای استفاده از این سرویس: وارد سایت شوید، ثبت نام کنید، سرویس مسنجر (مثل یاهو یا ام‌اس‌ان) را که با آن چت می‌کنید، انتخاب کنید. کد داده شده را در مکان مورد نظر وبلاگتان قرار دهید، پلاگو را در سرویس مسنجر خود اد کنید. حالا شما آی‌دی شما می‌تواند خاموش یا روشن باشد یا برای خود پیام استاتوس دلخواه بگذارید ضمن این که لازم نیست آی‌دی خودتان را به خوانندگانتان بدهید و به اصطلاح تابلو شوید. خوانندگان می‌توانند برایتان آفلاین هم بگذارند تا بعداً برایتان ایمیل شود.
• سایت «چت‌ساز» هم امکانات مناسبی دارد.تنها چند ثانیه لازم است تا برای سایت یا وبلاگتان یک سیستم چت درست کنید آن هم با قابلیت شخصی‌سازی و تغییر در اندازه و رنگ فونت و ظاهر چت‌رومتان.
• یک راه ساده و سریع برای آن که بلافاصله یک چت‌روم بسازید تا همه درباره وبلاگ یا سایتتان بحث کنند. کافی است به انتهای آدرس سایت «گابلی» آدرس سایت یا بلاگتان را اضافه کنید تا در یک چت روم در اختیار داشته باشید. نه عضویت می‌خواهد نه دردسر. وقتی وارد سایتش شدید آن بالا روی پرچم ایران کلیک کنید تا سایت را به زبان فارسی ببینید. برای شروع چت‌روم چلچراغ را امتحان کنید.
با احترام
نیما اکبرپور

6 دیدگاه دربارهٔ «کینگر بخورید، لینگر بندازید!;

 1. آخه این سایت درپیت شما چی‌چیش درسته که چت‌رومش درست باشه.
  پیوندتان به کجا انجامید نی‌نی‌وند جان؟ D:
  نیما: در پیتش درسته ساندیس جان. ببینم تو نمی‌خوای یه کم پیشرفت کنی تبدیل شی به رانی؟ حداقل کمپوت که می‌تونی بشی؟

  پاسخ
 2. سلام نیما جان. یه سؤال داشتم. چند وقت پیش یه لینکی داده بودی به یه کتابی فکر کنم اسمش بود «GOD Illusion». نویسنده‌ش هم ریچارد داوکینز بود.
  الان هر چی تو آرشیوت گشتم و سرچ کردم، پیدا نکردم. می‌شه یه لطفی بکنی لینکشو بهم بدی؟ ممنون.
  نیما: سیاوش جان. یادم نمیاد چنین کتابی رو معرفی کرده باشم یا درباره‌ش چیزی نوشته باشم.

  پاسخ
 3. سلام
  وبلاگ جالبی داری. می‌خواستم بگم من لینکت رو تو وبلاگم قرار دادم شما هم اگه دلت خواست و پیج ما رو پسندیدی لینکمون کن.

  پاسخ
 4. سلام آقای اکبرپور عزیز
  یک ایمیل براتون فرستادم که امیدوارم مطالب داخل فایل اتچ شدش زیاد اذیتتون نکنه. خوشحال می‌شم یه معاشرت اینترنتی با شما داشته باشم. از این مطلب هم اخیر هم استفاده بردم و بنا به اقتضا شاید از این خدمات استفاده نمودم.
  دوستدار شما – امیر آزادی

  پاسخ
 5. سلام. خسته نباشی مطالبو خوندم ولی چیزی دستگیرم نشد در کل خسته نباشی…. اگه بخوام یه چت‌روم داشته باشم باید اول یه وبلاگ داشته باشم نه؟؟
  خب چطور یه وبلاگ درست کنم می‌شه راهنمایی کنین؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید