شرق دوباره توقیف شد

من الان در ساختمان روزنامه شرق هستم. این طور که بچه‌های تحریریه می‌گویند، شرق به دلیل نوشته‌ای از مسعود بهنود با عنوان «رأی من به محمود احمدی‌نژاد» و مصاحبه با ساقی قهرمان که از قرار معلوم همجنس‌گرا است، توقیف شده است. شرق به خاطر چاپ این مصاحبه عذرخواهی کرده بود و مطلب را هم از سایتش برداشته بود.
فرض کنیم ظرق سوتی داده. این اواخر که روزنامه‌ها کم سوتی ندادن. مگه جام جم سوتی نداده بود سر عکس اینشتین [+]، یا روزنامه ایران درباره چاپ آگهی تسلیت داریوش اقبالی به مناسبت مرگ بابک بیات [+]، مگه توی روزنامه همشهری عکس مریم رجوی چاپ نشد به عنوان آگهی[+]؟ خب از این سوتی‌ها که گذشتین، برای شرق منتظر بهانه بودین دیگه. نه؟

10 دیدگاه دربارهٔ «شرق دوباره توقیف شد;

 1. چیز دور از ذهنی نبود.
  فقط کاش می‌دونستم مملکت داره به چه سمتی پیش می‌ره. هر وقت به این موضوع فکر می‌کنم فقط مغزم هنگ می‌کنه.

  پاسخ
 2. همیشه دنبال یه بهانه هستند این که دیگه یه چیز عادیه…عادی‌تر از هزار اتفاقات عجیب و غریب دیگه …؟
  نیما: ترس ما هم از این عادی شدنه.

  پاسخ
 3. والا با اون مقالات دیروزش من مطمئن بودم امروز یه بلایی سرشون می‌آد! به قول خودت: چیزه… این مقاله‌نویس‌های شرق هستن، خب؟ خیلی ریسک می‌کنن! هی یادشون می‌ره وزرات ارشاد چیه، یا وزیرش کیه؟ یا کلاً دنیا دست کیه! ولی این ریسکشون خیلی حال داد دیروز.

  پاسخ
 4. آن طور که شنیدم انگار این گفت‌وگو مشکلی نداشته و مصاحبه با یک نفر که صرفاً سابقه غیراخلاقی دارد نمی‌تواند موجب توقیف یک روزنامه شود. و آن عذرخواهی هم بی‌مورد بوده. گویا جریان اصلی چیز دیگری‌ست…

  پاسخ
 5. وا یه چی می‌گی تو هم.
  مگه تو این مملکت اسلامی واژه همجنس‌گرا معنی داره؟
  اصلاً ببینم کی فهمیده که طرف چیزه یعنی همجنس‌گرا هستش؟ حتماً صابونش به تن یکی خورده دیگه وگرنه از کجا می‌خواستن بفهمن؟ ولی خداییش دلیل محکمه‌پسندتر از این اصلاً پیدا نمی‌شد برای بیکار کردن یه کرور خبرنگار در آستانه روز خبرنگار.

  پاسخ
 6. یادتونه موقع چاپ مجدد شرق، قالبم رو شرقی کرده بودم؟!
  حالا فکر کنم باید غربی‌اش کنم…
  (رحمانیان گفته: امروز روز مرگ شرق است! یعنی هیچ امیدی… به شرق نیست… منتظر شرق‌ها، هم‌میهن‌ها، یاس نو‌ها، نوروز‌ها… خواهیم ماند…منتظر یک حس تازه مثل شرق… منتظر انتظاری دیگر…)

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید