وی‌ویو، تو دیگه چی‌کار می‌کنی؟

Viwio, Persian Twitterهفته‌نامه چلچراغ (خلاصه مقاله)- برخی معتقدند که «توییترگردی» هم یک بیماری جدید دنیای فناوری اطلاعات است. شاید حق با آنها باشد. توییتر چیزی نیست به جز ارضای کنجکاوی و به زبان ساده‌تر خاله‌زنک‌بازی. اما عده‌ای هم کاملاً مخالف چنین عقیده‌ای هستند. آنها دیدی کلان به جمع‌آوری داده‌ها و انباشت اطلاعات دارند. به عبارت دیگر آنها پیرو این ضرب‌المثل قدیمی‌اند که می‌گوید «هر چیز که خوار آید، یک روز به کار آید!» یعنی آن‌که ما می‌توانیم از این نوشته‌ها اطلاعات به درد بخوری استخراج کنیم. و برای مثال می‌توانیم در هر لحظه از وضعیت آب و هوا و ترافیک یک شهر یا سرخط اخبار خبرگزاری‌ها و وبلاگ‌ها مطلع شویم یا حداقل یک موتور جست‌وجو برای سوابق کارهایمان داشته باشیم، چرا که گذشته عبرت‌آموز است.
اما مانند بیشترین سرویس‌ها و سایت‌های موفق دنیا، مشابه‌سازی از چنین پدیده‌ای به سرعت انجام شده. به تازگی یک سایت ایرانی مشابه با نام «وی‌ویو» دقیقاً چنین کاری را انجام می‌دهد با این تفاوت که کار با آن برای کاربران فارسی‌زبان ساده‌تر است. به عبارت دیگر وی‌ویو مکانی است برای به اشتراک گذاشتن لحظات، احساسات و تفکرات شما با دیگران. شما می‌توانید بگویید که مشغول به انجام چه کاری هستید، به کجا می‌روید و چه احساسی دارید. این امکان برای شما مهیا شده است تا بتوانید با دوستانتان در ارتباط باشید و نوشته‌های خود را با آنها از طریق وب و موبایل به اشتراک بگذارید.


در همین زمینه:
توییتر داری چی‌کار می‌کنی؟ زیگزاگ

4 دیدگاه دربارهٔ «وی‌ویو، تو دیگه چی‌کار می‌کنی؟;

 1. فکر نمی‌کنم نمونه ایرانی به اندازه تویتر جواب بده. به نظرم محدودیت‌های اجتماعی و پنهان‌کاری شخصیتی ما، اجازه نمی‌ده در این مورد مثل کاربران خارجی باشیم.
  نیما: خود توییتر هم بنابر دلایل در دسترس نبودن همیشگی اینترنت در همه نقاط ایران زیاد نمی تونه در ایران موفق باشه.

  پاسخ
 2. سلام
  من می‌خوام یه وبلاگ مثل شما داشته باشم…
  می‌خواستم بدونم چطور و چی کار باید بکنم… ممنون
  نیما: مهدی جان با شرکت‌های طراحی سایت تماس بگیر. من پرشین تولز رو توصیه می‌کنم.

  پاسخ
 3. سلام آقای چیز٬ اکبرپور. آمدیم تشریف نداشتید. ضمن عرض تبریکات به مناسبت انتخاب شایسته‌ی شما به مقام معاونت سردبیری هفته‌نامه‌ی وزین چلچراغ٬ می‌خواستیم بدانیم در صورت تمایل به دریافت ماهانه‌ی مجله‌ از ولایات خارجه (جنگل‌های گرمسیر استوایی٬ مثلاً) به چه طریق قادر به اقدام خواهیم بود. با تشکر.
  نیما: با تلفن ۲۲۰۳۴۵۱۷ و ۱۸ با خانم فرجی تماس بگیر.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید