آداپتیک، همه برای یکی، یکی برای همه

Adopticهفته‌نامه چلچراغ– در مسابقات دوچرخه‌سواری برای آن که برنده بشوی، لازم است که با رقبا همکاری کنی. دوچرخه‌سواران معمولاً در یک ردیف پشت هم رکاب می‌زنند. بیشترین فشار روی نفر اول صف است که مقاومت هوا را می‌شکند. افرادی که پشت سر هم رکاب می‌زنند، به نوبت جای خود را با نفر اول عوض می‌کنند تا در مجموع بتوانند سرعت بیشتری بگیرند. حالا اگر دو نفر از جمع جدا شوند، باز این کار را به نوبت انجام می‌دهند تا فاصله خود را با تعقیب‌کنندگان افزایش دهند. به هم کمک می‌کنند تا فاصله بیشتر شود چرا که احتمال برنده شدنشان ۵۰ درصد است. گاهی برای برنده شدن باید با دیگران همکاری کرد. (نوشته پسر فهمیده در این زمینه).
اگر بخواهید برای وبلاگ خود بیننده جذب کنید چه می‌کنید؟ یک راهش این است که پول خرج تبلیغات کنید. راه دیگرش این است با وبلاگ‌های دیگر تعامل داشته باشید. در آنها نظر بگذارید و تبادل لینک کنید. می‌توانید در سایت‌های اشتراک لینک مثل بالاترین لینک مطالب خودتان را قرار دهید و کاربران را به سمت وبلاگتان هدایت کنید. اما راه‌های دیگری هم وجود دارد. آن راه چیزی نیست به جز آن که هر بلاگر بازدیدکننده‌اش را به سوی وبلاگ دیگری هدایت کند. به عبارت دیگر یعنی همه با هم بازدیدکننده بالا داشته باشیم نه مجزا.
آداپتیک سایتی است که چنین امکانی را برایتان فراهم می‌کند. یک سیستم خبررسانی و تبلیغی برای وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها که به شما کمک می‌کند تا دیگران را از مطالب جالب خود کنید و نوشته‌های خود را در وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های دیگر تبلیغ کنید. در نسخه اول، تنها وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های غیرتجاری مجاز به استفاده از این سرویس ایرانی هستند و تنها برای ۱۰۰ وبلاگ دعوتنامه فرستاده می‌شود. بنابر این باید زودتر بجنبید تا عضو این سیستم تبلیغاتی شوید.

2 دیدگاه دربارهٔ «آداپتیک، همه برای یکی، یکی برای همه;

  1. سلام
    حال شما خوبه؟ حالا که این‌جا هم بحث وبلاگ‌نویسی و این‌هاست، وقت خوبیه برای دعوت شما. با چند تا از بچه‌ها دور هم جمع شدیم قرار شد که تجربه‌های خودمون درباره‌ی وبلاگ‌نویسی رو به اشتراک بذاریم و یه مجموعه به دردبخور درست کنیم. شما هم قطعاً می‌تونی خیلی توی این جمع ما ارزشمند باشی و حرف‌های خوبی بزنی. من از شما دعوت می‌کنم که به جمع ما بیای. توضیحات لازم رو این‌جا نوشتم:
    http://raspana.com/weblog/1386/06/11/alefba/
    جاری باشی…

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید