همسر سکندلایفی بهتر از همسر واقعی!

Secondlifeاین هم یکی از مطالبی که تقریباً یک ماه پیش تو چلچراغ نوشته بودم و شلوغی کارها اجازه نداده بود منتشرش کنم.
iهفته‌نامه چلچراغسکندلایف این امکان را به شما می‌دهد که زندگی دلخواه خودتان را شبیه‌سازی کنید. این کشور واحد پول خاص خودش را دارد که «لیندن دلار» نامیده می‌شود. در سکندلایف یا زندگی دوم، شما دوستانی متفاوت از زندگی خود دارید و می‌توانید حتی شغلی متفاوت انتخاب کنید و حتی درآمدی واقعی داشته باشید. ضمن آن که همیشه این امکان وجود دارد تا درآمد لیندن‌دلاری خود را به پول واقعی تبدیل کنید. بنابراین عجیب نبود که کشورهای واقعی سفارت‌خانه‌های مجازی در این سرزمین افتتاح کنند یا سر و کله شرکت‌های هواپیمایی پیدا شود که در زندگی دوم شما دفتر هواپیمایی احداث کرده‌اند.
اهالی سرزمین مجازی «سکندلایف» باز هم تیتر خبرها شدند. یک گروه موسیقی راک بریتانیایی به نام «رویال لیورپول فیلارمونیک» قصد دارد تا یک کنسرت زنده در چهاردهم سپتامبر امسال برگزار کند. این کنسرت در سالن اختصاصی این گروه در سکندلایف اجرا می‌شود که یک سالن سه‌بعدی شبیه‌سازی شده است. علاقمندان هم می‌توانند با خرید بلیت‌های کنسرت در جایگاه‌های مخصوص به تماشای آن بنشینند. این گروه قطعاتی کلاسیک را اجرا خواهند کرد و حاضران می‌توانند با هم گفت‌وگو کنند و در جلسه پرسش و پاسخ بعد از اجرای کنسرت، سؤالات خود را از «مایکل الیوت» که رهبر گروه است بپرسند.
خبرگزاری رویتر اعلام کرده که تنها یک روز پس از اجرای زنده این کنسرت، تمام هشت میلیون کاربر سکندلایف می‌توانند به رایگان به آن گوش کنند.


اما وال استریت ژورنال هم سرگذشت یک معلم بازنشسته را نوشته که از همسر سکندلایفی خود بسیار راضی‌تر از همسر واقعی خود است! «ریک هوگسترات» ۵۳ ساله اکنون علاوه بر همسر واقعی خود با «جانت اسپیلمن» ۲۸ ساله به صورت مجازی ازدواج کرده که بازاریاب یک شرکت حمل و نقل است. البته طبیعی است که همسر ۵۸ ساله و واقعی آقای هوگسترات از ازدواج مجازی شوهرش راضی نباشد.
وال استریت ژورنال همچنین از نتیجه تحقیق یک دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد را اعلام کرده که بر طبق آن ۴۰ درصد مردان و ۵۳ درصد زنان ارزشی معادل برای دوستان واقعی و مجازی خود قائلند. این مسائل باعث شده تا جامعه‌شناسان، مردم‌شناسان و رفتارشناسان به روابط دنیای مجازی توجه بیشتری داشته باشند و آن را به طور دقیق با روابط دنیای حقیقی مقایسه کنند.
اما هنوز کسی نمی‌تواند به طور دقیق پیش‌بینی کند که شهروندان کدام زندگی را انتخاب خواهند کرد. زندگی نخست یا زندگی دوم.

4 دیدگاه دربارهٔ «همسر سکندلایفی بهتر از همسر واقعی!;

  1. نیما جان مشکل من با سکند لایف اینه که نمی‌شه از پشت پروکسی بازی کرد آیا راه حلی سراغ داری که از پورت ۸۰ بشه وصل شد

    پاسخ
  2. به نظر می‌رسد این مقوله به اعتیادهای اینترنتی ارتباط نزدیکی داشته باشد.البته به نظر من بهتر است به جای کلمه اعتیادهای اینترنتی کلمه جامع‌تر اعتیادهای الکترونیکی رابکار برد به هرحال بسیاری از دست اندرکاران تشکیل این قبیل سایت‌ها کاری به این حرف‌ها ندارند و فقط در جست‌وجوی درآمدهای خود می‌باشند و برایشان فرقی ندارد که این درآمد از طریق اعتیادهای مختلف مثل اعتیاد به سیگار یا مواد مخدر یا مشروبات الکلی یا اینترنت یا اس ام اس یاهر چیز دیگر باشد. بهتر است مسؤولینی که ادعا می‌کنند به فکر سلامتی جوامع هستند برخورد آگاهانه‌تر و جدی‌تری با این قبیل مسائل داشته باشند تا مصداق نوشداروی پس از مرگ سهراب نباشند.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید