راحت شدم از دست اسپم

Akismet Plug-inآقا از دیشب که این پلاگین را روی مووبل‌تایپم نصب کرده‌ام، حداقل سه بار آرزوی رحمت و مغفرت برای اموات این دوست عزیز را داشته‌ام که با معرفی پلاگین اکیسمت، من و سایتم را از دست اسپم‌هایی که پوستم را غلفتی کنده بودند، خلاص کرد. این پلاگین در واقع برای کاربران وردپرس ساخته شده است اما در نسخه جدیدش مووبل‌تایپ و سیستم‌های مدیریت محتوای دیگری را هم پشتیبانی می‌کند. قبل از آن‌که روش نصب این پلاگین برای مووبل‌تایپ را برایتان توضیح دهم، بهتان توصیه می‌کنم این مطلب را از وبلاگ یک فتحی بخوانید.
ابتدا پلاگین مووبل‌تایپی اکیسمت را از این‌جا دانلود کنید. فایلی با فرمت tar.gz به دست می‌آورید که باید از حالت زیپ خارج شود که نتیجه دو پوشه extlib و plugins خواهد بود. در شاخه cgi-bin/mt به دنبال همین پوشه‌ها بگردید و محتوای پوشه‌های آنزیپ‌شده را به ترتیب زیر به هوست منتقل کنید:


extlib بهmt/extlib
plugins به mt/plugins
توجه داشته باشید برای جلوگیری از اشکالات فنی اگر فایل‌های هم‌نامی وجود دارند، فایل‌های پلاگین روی آنها رونویسی نشود. برای فعال‌سازی این پلاگین به یک API Key از وردپرس نیاز دارید. اگر از قبل یک حساب کاربری در وردپرس دارید که هیچ در غیر این صورت، در سایت وردپرس دات کام عضو شوید. در قسمت بالای داشبرد کنترل پنل، API Key خودتان را مشاهده خواهید کرد. این عبارت را که ترکیبی از عدد و رقم است در بخش پلاگین‌ها در مووبل‌تایپ و در قسمت تنظیمات پلاگین اکیسمت وارد کنید. حالا باید به تنظیمات وبلاگ بروید (این قسمت با تنظیمات مووبل‌تایپ فرق دارد). در این بخش یک تب وجود دارد از پلاگین‌های فعال روی وبلاگتان که پلاگین اکیسمت هم یکی از آنها است. می توانید در این بخش وزن اعمال نظر پلاگین بر اسپم‌ها را تعیین کنید. این وزن، عددی بین یک تا ده خواهد بود.
حالا می‌توانید با اعصابی راحت وبلاگ بنویسید و وقتتان را با شناسایی و پاک کردن اسپم‌ها تلف نکنید.

7 دیدگاه دربارهٔ «راحت شدم از دست اسپم;

 1. البته اگر نسخه‌ی جدید ام‌تی را داشتی که نیازی به پلاگین نبود چون مدیریت خود ام‌تی بر نظرات اسپم چیزی شبیه همین است.
  نیما: شاید اما واقعاً حس آپگریدش نیست.

  پاسخ
 2. بابا آب شدیم از خجالت. البته اگر تعداد اسپم‌های وبلاگتون بیش از اندازه زیاد است و شما قادر به مدیریت آنها در اکیسمت نیستید راه‌های دیگری هم وجود دارد ولی اکیسمت انقدر بی‌رحمانه و دقیق کار می‌کند که نیازی به راه‌های دیگر نیست. در هر حال ممنون از تعریفتون. آب می‌شویم 🙂
  نیما: به نظر می‌رسه که به اندازه کافی بی‌رحم هست. کم‌کم از اسپم‌کشی دارد خوشمان می‌آید!

  پاسخ
 3. سلام
  یه همچین چیزی هم برای اسپم‌های جی‌میل سراغ ندارید؟
  با تشکر
  نیما: اگه ایمیل‌های اسپم رو توی جی‌میل اسپم اعلام کنید، خودش خیلی قویه.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید