ویدئوهای دختری به نام مگی‌بن

Magibonچند روز پیش داشتم توی ویدئوهای برتر یوتیوب چرخ می‌زدم که برخوردم به این ویدئو که از قرار معلوم مربوط است به دختری به نام یا آی‌دی مگی‌بن. یک دختر ۲۱ ساله ژاپنی که ساکن آمریکا است. ویدئو را که نگاه کردم، متوجه شدم که ۴۵۰ هزار بار توسط کاربران مشاهده شده در حالی که از اول تا آخرش این خانم دارد رو به سوی وب‌کمش لبخند می‌زند. برایم جالب بود که چه چیزی باعث شده تا مگی‌بن این‌قدر پرطرفدار باشد. ویدئوهای دیگر او هم که در کانال یوتیوبش قرار دارد، پربیننده هستند و در تمام آنهایی که من دیدم، او جلوی وب‌کمش کارهای خیلی معمولی و پیش‌وپاافتاده انجام می‌دهد. گاهی کتاب می‌خواند و گاهی هم پیتزا می‌خورد و در آخر هم انگشتانش را در حالت V پیروزی برای مخاطبانش تکان می‌دهد. اما چه چیزی باعث شده که مردم این‌قدر به ویدئوهایش توجه نشان دهند و حتی وبلاگ طرفداران مگی‌بن را هم بسازند؟
شاید علتش همان علتی باشد که باعث شده برخی از وبلاگ‌های روزنوشت هم پرخواننده شوند. خواننده در وبلاگ‌هایی که از زندگی روزمره می‌نویسند، به دنبال چیست؟ مگر چیزی جز این است که به دفترچه خاطرات کسی سرک می‌کشند و حس کنجکاوی‌شان ارضا می‌شود؟ درباره ویدئوها هم باید همین باشد. یک پنجره در اتاق دیگران. ویدئوهای مگی‌بن هم پنجره‌ای هستند که با اجازه خودش به سوی کاربرانش گشوده می‌شود.
بعدش هم این سؤال در ذهنم شکل گرفت که چرا هنوز چنین چیزهایی برای ایرانی‌ها شکل نگرفته؟ شاید علتش حیای ذاتی ایرانی‌هاست و شاید هم کم‌سرعت بودن اینترنتی که اجازه بارگذاری فایل‌های حجیم ویدئویی را نمی‌دهد. اما برای کاربران ایرانی خارج از کشور که تعدادشان کم هم نیست، باز هم چنین اتفاقی نمی‌افتد؟ شاید هم افتاده و ما بی‌خبریم. کسی از کانال‌های یوتیوبی ایرانی‌ها که مشابه مگی‌بن باشد خبری دارد؟

5 دیدگاه دربارهٔ «ویدئوهای دختری به نام مگی‌بن;

 1. من ترجیح می‌دم خودم برم یک مخصوص گوشت و قارچ بگیرم و بخورم تا اینکه پیتزا خوردن این مگی‌بن رو ببینم. البته فکر نکنم یک ایرونی اگه بخواد همچین چیزی درست کنه فقط بشینه و پیتزا بخوره تا ملت نگاش کنن. هرچند که اینقدر سرعت پایین هست که دیدن ۱ ربعه پیتزا خوردن دوستان به قیمت یک عدد پیتزا در میاد 🙂

  پاسخ
 2. منم خیلی به این سؤال فکر کردم چیزیه که خیلی وقت‌ها ذهنم رو به خودش مشغول می‌کنه
  چرا ایرانی‌ها نه شاید ترس نمی‌تونم اسمش رو فرهنگ بذارم.

  پاسخ
 3. جالبه اول دنبال یه چیز بزرگ، یه چیز خارق‌العاده، یه چیز باورنکردنی برای دوست داشتن یه آدم یا معروف شدن یه آدم می‌گردی و بعد به این نتیجه می‌رسی که اون یه آدم ساده هست و بعد این طوری مطلبت رو توی وبلاگت آغاز می‌کنی. یعنی حتی خودتم نفهمیدی که به چه نتیجه‌ای رسیدی.

  پاسخ
 4. نترسی، ولی منم یک فیلم در یوتوب دیدم که یه دختری وسط تونل سوار ماشینی شد و بعد هم ماشین با سرعت ایستاد. بعد که توضیحاتشو خوندم نوشته بود این فیلم پرونده یک تصادف منجر به فوت است، این دختر هم در یک تصادف دیگر قبلاً مرده بوده!
  حالا مطمئن شو این ویدئو توضیحی نداشته باشه.
  ایرانی‌ها با روش‌های روانشناسانه به بی‌تفاوتی و منفعل بودن سوق داده شدن.
  نیما: این دختر هر هفته برنامه‌شو می‌ذاره رو یوتیوب.

  پاسخ
 5. اولش که ویدئوی عکسی بوده فک کردن چی می‌خواد بشه…؟ همین! یه انرژی مثبتش بوده که ۱۰۰ ۹۰ دخترای ایرانی اونو با حسودی و دو‌به‌هم‌زنی و تنگ‌نظریخرابش کردن…! این بوده.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید