چگونه یاهو را برای حذف نام ایران بپیچانیم؟

جریان حذف نام ایران از فهرست کشورها در هنگام ثبت‌نام ایمیل یاهو را حتماً تا حالا شنیدید. به طور خلاصه جریان از این قرار هست که وقتی برای ثبت‌نام در یاهو می‌خواهید نام کشورتان را انتخاب کنید، اثری از ایران در لیست نیست و تقریباً چند ماه است که در دنباله مسائل سیاسی، این مسأله هم دستخوش تغییر شده است. بر و بچه‌های ایرانی و در رأس آنها کورش ضیابری هم بمب گوگلی Hello Yahoo را راه‌اندازی کردند تا موتورهای جست‌وجو و افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. حالا اگر شما هم در فعال کردن این بمب همکاری کردید، به قول معروف دمتان گرم.
اما چیزی که می‌خوام این‌جا بگویم، ترفندی است برای پیچاندن یا دور زدن جناب یاهو. در کل می‌خواهیم کاری کنیم که بتوانیم باز هم ایران را به عنوان کشورمان انتخاب کنیم. راستش وقت باز کردن ایمیل یاهو برای یکی از دوستان یک لحظه به سرم زد که شاید دوستان یاهویی‌مان این‌قدر خنگ باشند که ایران را فقط از صفحه ثبت‌نام پاک کرده باشند. این بود که بعد از رجیستر کردن ایمیل جدید با یک کشور اجنبی، به صفحه Account info رفتم و در بخش Address/Contact Information دیدم نام ایران هنوز وجود دارد، بنابراین انتخابش کردم. این روش را به نام !۲C2Y نامگذاری می‌کنم. اگه گفتین چرا؟



ایران در فهرست یاهو

15 دیدگاه دربارهٔ «چگونه یاهو را برای حذف نام ایران بپیچانیم؟;

 1. این روش خیلی خوبه که کاره خیلی از بروبچ رو راه می‌ندازه دستت درد نکنه نیما جان
  ولی اگه آی دی شما هک شد موقع ثبت نام اطلاعاتی رو که شما دادید از شما درخواست می‌کنه که معمولاً یا تلفن به یاهو می‌زنی یا میل در این موارد ممکنه کشوری که اولین بار ثبت نام کردی یادت بره پس هنوزم بده که ایران حذف شده ولی این روش رو کلاً توی ایران رسم نیست چون اصلاً کسی نمی‌دونه این روش واسه پس گرفتن آی دی وجود داره مگه ما هکرهای خفن:
  D
  پس می‌شه نتیجه گرفت که این روز چیز خوبه فقط باید اسم کشور ثبت نام شده رو یه جایی نوشت
  عجرت با آقا بیل گیتس
  نیما: حالا اگه آی‌دی ما هک شد اینا حتماً به ما جواب می‌دن! عمراً. چه برسه به این‌که ازمون مشخصات اولیه رو بپرسن.

  پاسخ
 2. سلام نیمای عزیز من یکی از بچه‌های وبلاگ دانشگاه خاوران هستم. این مطلب شما را با لینک به سایت شما توی وبلاگمون گذاشتم… اگه یه وقتی موافق نبودی حتماً از وبلاگ حذفش می‌کنم
  یا حق

  پاسخ
 3. باید خدمتت بگم یاهو خنگ نیست! فقط آن را خذف نکرده تا مشترکان قبلی که با اینفو ایران ریجیستر شده‌اند در زمان ری‌بک کردن ریست کردن و کلاً بقیه موارد یاهو به مشکل نخورن و حداقل باید بگیم مرسی یاهو که حد اقل اینقدر شرف داشتی که …
  زنده باشی در پناه مهر
  نیما: یعنی این رو بذاریم به حساب شرف یاهو؟! باشه می‌ذاریم به حساب شرفش به خاطر شما.

  پاسخ
 4. اگه راستشو بخوای هر کسی که توانایی نگاهی درست به اطرافشو داشته باشه می‌تونه بفهمه که این یاهو… چقدر خنگ و پیچوندنی… در ضمن یاهو فقط می‌خواست که کمی اذیت کنه وگرنه هیچ راهی برات نمی‌گذاشت. البته باید به خاطر اطلاع‌رسانیت به افرادی که اطلاعی نداشتند تشکر و قدردانی کرد. ممنون از همگی. موفق و پیروز باشید.
  نیما: دوست عزیز. هر کسی که توانایی نگاهی درست به اطرافشو داشته باشه می‌تونه بفهمه که اگه یاهو می‌خواست، راهی باز نمی‌ذاشت. دمت گرم.

  پاسخ
 5. اتم کشف کردی؟
  دنبال این باش یه سایت مث یاهو راه بندازی. نه اینکه از آب گل‌آلود ماهی بگیری. یعنی اینقد مهمه که حتما اسم ایران توی اکانتت باشه. اگر اینقد به ایرانی بودنت پایبندی، از یاهو استفاده نکن. یاهو ایران را به عنوان کشور رسمی قبول نداره و مردمش را هم به اندازه‌ی… ! عجب کشفی کردید بابا
  نیما: آره والله چقدر ما ماهیگیریم و چقد هم تو سرچ نکردی دنبال ایران و یاهو به این مطلب نرسیدی!

  پاسخ
 6. سلام ولی نام ایران تو یاهوو میل هست دلیلش چیه
  نیما: شما مطلبی رو خوندی که مال خیلی وقت پیشه. تاریخش رو نگاه کن. الان درست شده.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید