آگهی‌های متنی از جنس ایرانی

Persian Host Adsداشتم توی میل‌باکسم به ایمیل‌های رسیده جواب می‌دادم که چشمم افتاد به یک آگهی برای فروش هاست و دومین. متنش خیلی برایم عجیب بود: «فروش هاست و دامنه کلی تخفیف می‌دم کلیک نکنید زنگ بزنید». که در کنارش شماره تماس هم ذکر شده بود.
این‌که کسی کلی تخفیف بدهد خیلی هم خوب است اما چرا نباید روی این آگهی متنی کلیک کنیم؟ علتش خیلی ساده است. برای این‌که با هر کلیک مقداری از پول آگهی‌دهنده کم و واریز می‌شود به جیب گوگل. اما اگر روی آگهی کلیک نکنید، گوگل بابت نمایش چیزی از پول پرداخت‌شده کم نمی‌کند. آگهی‌دهنده مرد رنِد ایرانی خواسته تا هم تبلیغ کرده باشد و هم پولی از جیبش نرود!
از آن‌جایی که من برای انجام بعضی از کارها که فعلش «نکن» باشد، کرم دارم، روی آگهی کلیک کردم. یک بخش سایت فهرست مشتریان این آگهی‌دهنده محترم بود. در این فهرست یک سایت بیشتر نگذاشته بودند که با کلیک روی آن معلوم می‌شد که فایل‌های هاستش روی پرشین‌گیگ بود و البته تروجان خوشگلی هم داشت.
این آگهی را که دیدم، کلمه هاست را توی گوگل جست‌وجو کردم و یک سری آگهی فارسی بانمک دیگر هم دیدم. حالا یکی بیاید به این نظم آهنی و به این مدیریت در پلتفرم ژاپنی تبریک بگوید. چرا که «ثبت هاست و دامین در ۴۳ ثانیه» انجام می‌دهد. نه یک ثانیه این‌ورتر و نه آن‌ورتر.

1 دیدگاه دربارهٔ «آگهی‌های متنی از جنس ایرانی;

دیدگاهتان را بنویسید